Kui lugeja ei saa tulla raamatukogusse, tuleb raamatukogu talle koju!

Selleks, et tuua vajalik kirjavara kätte nendele inimestele, kel puudub võimalus tervisliku seisundi tõttu ise raamatukogu külastada, korraldab Lääne-Virumaa Keskraamatukogu alates 2014.a. koduteenindust. Teenust saavad kasutada need eakad või liikumisraskustega inimesed, kes elavad Rakvere linnas. Koduteenindus on tasuta.

Raamatukogu tuleb koju esialgu üle nädala neljapäeviti, huviliste lisandudes vaadatakse sagedus ja külastuspäevad ümber. Teenusevajajateni jõudmiseks annab Rakvere linnavalitsus raamatukogule kasutada sotsiaalabiteenuse osutamiseks mõeldud elektriautot. Esimesel külastusel vormistatakse inimene Lääne-Virumaa keskraamatukogu lugejaks. Selleks toiminguks tasub isikut tõendav dokument käepärast varuda. Kirjanduse valikul arvestame lugeja soovidega, kui aga konkreetsed soovid puuduvad, pakub raamatukoguhoidja välja omapoolse valiku. Küllap saavad sel kombel ajaga iga teenusekasutaja maitseeelistused selgemaks. Nägemispuudega inimestele olgu teadmiseks, et raamatukogust ei saa laenutada mitte ainult trükiseid vaid ka audio- ehk kuulamisraamatuid. Kel vastav tehnika olemas, soovitame seda võimalust aktiivselt kasutada.

Koduteeninduse saamiseks tuleb pöörduda raamatukogu poole ja oma soovist teada anda. Seda võib teha nii teenusesoovija ise või siis tema hooldustöötaja. Kui keegi teab mõnda inimest, kes sellist teenust võiks vajada, olgu siis naabrinaine või mõni sugulane, siis olge lahked teda sellisest võimalusest informeerima!

Info ning koduteenindusega liitumine telefonil 3225961 või e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Koduteeninduse sujumise eest seisab hea ning raamatuid koju tooma-viima tuleb raamatukoguhoidja Kaie Onton.

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik

Kirjanduslik jalutuskäik Rakveres

Kirjanduslikud paigad Lääne-Virumaal