Suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on raamatukogu avatud E - R kell 10 - 18.

Suletud aegadel saab raamatuid tagastada välisukse ees olevasse tagastuskasti. 

Õuemängud laenutamiseks

Raamatukogust saab laenutada õue- ja lauamänge! Mängud leiad raamatukogu 1. korruselt leti juurest. Mis on ühe või teise nime taga, uuri raamatukogust.
Õuemänge võib laenutada nii raamatukogulähedastel haljasaladel mängimiseks kui ka koduaeda viimiseks. Mängude laenuaeg on 1. nädal.

muru

Raamatukotid läksid lasteaeda

raamatukotidLääne-Virumaa keskraamatukogus alustas projekt „Raamatukotid lähevad lasteaeda“. Eesmärgiks on viia koolieelikud senisest rohkem kokku raamatutega, tekitada neis huvi lugude kuulamise ja motivatsiooni lugemaõppimise vastu lootusega anda raamatule laste üha nutistuvas maailmas usaldusväärse sõbra roll. 

Raamatukogu komplekteerib iga lasteaia jaoks korra kuus kotitäie koolieelikuile sobivat kirjandust, mida lasteaiaõpetajad saavad kasutada unejutu lugemisel, erinevate tunniteemade käsitlemisel ning lapsed saavad raamatuid uurides silmaringi laiendada, harjuda keskenduma. Atraktiivne lasteraamat annab lapsele motivatsiooni lugemine selgeks õppida, et ise lugudele ligi pääseda.

Raamatukotid sisaldavad nii luule- kui juturaamatuid, aga ka väikelastele mõeldud teadusraamatuid ning pildi-, papp- ja tegelusraamatuid päris pisikestele. Seni on eriti pühendunud lasteaiaõpetajad käinud ise oma rühma lastele oma nimele raamatuid laenutamas ning neid raskeid kotitäisi kangelaslikult edasi-tagasi toimetanud. Raamatukogu saab abiks olla nii raamatute seast valiku tegemisel, lastekirjandusealase info jagamisel kui raamatukottide transportimisel.

Lisaks raamatutele on igasse kotti paigutatud väike raamatusaadik – raamatutegelasest nukk või humoorika olemisega pehme mänguasi, kes vahel saab kaasa ka raamatutega seonduvaid mänge või ülesandeid, et koti sisuga ikka rohkem toimetamist oleks, aga kindlasti ka kutse tulla raamatukogusse vaatama, kust neid raamatuid neile kotitäite viisi saadetakse, või reklaame raamatukogus toimuvate lasteürituste kohta ja huvitavaid fakte ning pilte kirjanikest, kelle raamatud kotis peituvad.

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik

Kirjanduslik jalutuskäik Rakveres

Kirjanduslikud paigad Lääne-Virumaal