Oleme avatud: E - R 10 - 19 (1. korrus alates 9.00), L 10 - 15
Lasteosakond asub raamatukogu 3. korrusel.
Kas teadsid, et ajakirju saab ka koju laenutada ?

Varem vaid Tallinna Ülikooli Rakvere kolledži raamatukogus leidunud teavikuid on 2. oktoobrist võimalik laenutada Lääne-Virumaa Keskraamatukogust, kuhu need hoiule anti. Kõik teavikud paiknevad teemade järgi ning on leitavad elektronkataloogist Urram.

Raamatukogu 1. ja 2. korrusel saab vaadata loodusfotovõistluse „Vereta jaht“ parimaid tabamusi. Kokku on näitusele seatud 65 fotot.
19. loodusfotovõistlus „Vereta jaht“ peeti 20.-22. mail Simisalus Põhja-Kõrvemaal, osales 33 fotograafi. 2016. aasta vereta jahi saakloomaks kuulutati aasta loomaks valitud mäger. Žürii üksmeelsel otsusel valiti parimaks Ollar Kallase pilt parasjagu urust välja astuvast õieli käpaküünistega mägrast. Välja anti ka arvukalt eriauhindu.
Vereta jahti korraldavad RMK ja Overall Eesti AS, eestvedajaks Tiit Hunt.
Vereta jaht on pärisjahile sarnanev jaht, kus relvadeks fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Ei ühtegi pauku, ainult vaiksed kaameraklõpsud. Vereta jahi eesmärgiks on iseloomustada piltide kaudu piirkonna maastikke ja selle asukaid.
Näitus Lääne-Virumaa Keskraamatukogus on avatud oktoobri lõpuni.

Alates 1. augustist saab raamatukogu 1. korrusel vaadata soome fotograafi Leif Laaksoneni fotonäitust "Rambivalguses ja -varjus".

leif laaksonen

Leif Laaksonen on Vantaa fotograaf, kes sündis ühel vihmasel ja tuulisel 1954. aasta sügisõhtul, tudeeris loodusteadusi ning sattus sealtkaudu päevatööle teoreetilise keemia, arvutite ning arvutivõrkude imelisse maailma. Fotograafia aga tuli Leifi ellu ammu enne teadust: olles otsustanud välja uurida, kust pärinevad kingakarpi kogunenud perekonnapildid, leidis ta 10-aastasena kummutisahtlist isa õige pisut kasutatud fotoaparaadi. Sellest päevast peale ei ole Laaksonen kordagi ilma kaamerata kodunt välja läinud – kaamerad, tõsi küll, on muutunud, nüüd juba suisa digitaalseks.

Üleriigilisel EAS ettevõtlusnädalal toimub reedel, 7. oktoobril kel 11.00 Lääne-Virumaa keskraamatukogu saalis 3D printimise tutvustus, mida viib läbi MTÜ Eesti 2.0.

Eesti 2.0 eesmärgiks on inspireerida koolinoori valima tehnoloogiapõhist tulevikku, seetõttu käiakse 3D tehnoloogiat tutvustamas peamiselt koolides. Projektide abil viiakse noorteni erinevaid tehnoloogiaid ja pakutakse välja võimalusi nende rakendamiseks.

Demonstratsiooniga raamatukogus soovime 3D printimise võimalusi tutvustada ka kõigile teistele huvilistele. Kutsume kaasa mõtlema teemal, kas 3D printer võiks olla kättesaadav ka suuremates rahvaraamatukogudes, kus iga soovija saaks selle abil oma ideid teostada.

Oodatud on kõik asjahuvilised, sissepääs on vaba. Kel sügavam huvi, saab siin hea võimaluse asjatundjalt 3Dprinterite kohta otse küsida: kust neid soetada, mis teadmisi on vaja kasutamiseks ja palju muud.

lemmiktegelane

Oktoobris möödub 90 aastat „Tõe ja õiguse“ I osa ilmumisest. Seoses selle sündmusega kutsume teid osalema üleriigilisel võistlusel LUGEJATE LEMMIKTEGELANE „TÕES JA ÕIGUSES“. 

Hääletamine kestab 1.-23. oktoobrini. Rahva lemmiktegelane „Tões ja õiguses“ kuulutatakse välja 30. oktoobril pidulikul sündmusel Tallinnas Solarise Apollo raamatupoes kajastusega Vikerraadios. Peaauhind on sõit neljale Rootsi.

Võistlus saab teoks kahe Tammsaare muuseumi, Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu, Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi ja Vikerraadio koostööna.

Mälu värskendamiseks tasub ehk köited taas läbi lugeda või üle sirvida. Tegime selle Sulle lihtsaks ja laotasime kõik viis "Tõe ja õiguse" osa raamatukogu ilukirjanduse osakonnas lauale.

HÄÄLETA SIIN!

 

Lääne-Viru maavalitsus ja Lääne-Virumaa keskraamatukogu kuulutavad välja konkursi „Lääne-Viru aasta raamatukoguhoidja 2016”. Konkursi eesmärgiks on tunnustada nii isikute kui meeskondade kategoorias maakonna raamatukoguhoidjaid, kes on aasta jooksul positiivselt mõjutanud paikkonna elu raamatukogunduse valdkonnas, maakonnas või Eesti raamatukogunduses.

Kandidaadiks võib esitada Lääne-Virumaa küla-, valla-, linna- või kooliraamatukogudes töötava isiku või meeskonna, kes on viimase aasta jooksul paistnud silma innovaatilise ja tulemusliku arendustöö või praktilise tegevusega kutsetöös, täiskasvanute või laste raamatukoguteeninduse alal.

Hector

Oktoobris alustas Lääne-Virumaa Keskraamatukogu taas lugemiskoerte hooajaga. 

Kuna huvi oli suur, jätkame sel hooajal juba kahe koeraga. See võimaldab lugemisüritusi korraldada lisaks nädalavahetustele ka nädala sees.

Sujuvamaks koostööks ja infovahetuseks palume sel hooajal enne lugema registreerimist lapsevanematel ära täita nõusoleku- ja infolehe. Lehte saab küsida raamatukogu teenindajatelt. Täpsemat infot lugemiskoerte ja uue hooaja kohta küsige e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

arheoloogiaRändnäitus “Arheoloogilised välitööd Eestis 2015”, mida on eksponeeritud mitmel pool Eestis jõudis nüüd ka Rakveresse. Näitust saab vaadata Lääne-Virumaa keskraamatukogu 1. korrusel.
Rändnäituse näol on tegemist Eesti arheoloogide traditsioonilise ettevõtmisega, millega tahetakse igasse Eestimaa nurka jagada teavet möödunud välitööaasta tähelepanuväärsematest arheoloogilistest avastustest. Sellistel näitustel on alati olnud ka muinsuskaitselist tegevust tutvustav ja tähtsust rõhutav eesmärk.
Näitus koosneb 16 stendist, annavad ülevaate Eestimaa eri paigus toimunud arheoloogide välitööde olulisematest tulemustest ja põnevamatest leidudest alates kiviajast kuni 19. sajandini. Teiste hulgas leidub siin ka paar Lääne-Virumaaga seotud stendi: eesti suurimast mündiaardest, mis leiti möödunud aastal Uhtna lähedalt Varudi-Vanakülast ja Rakvere teatrimäe järeluuringutest.
Tallinna ülikooli arheoloogia teaduskogu juhataja Ülle Tamla koostatud näitus on Lääne-Virumaa keskraamatukogus üleval 15. oktoobrini.

Tallinna Keskraamatukogu raamatukogubuss Katarina Jee on võtnud ette paaripäevase ringsõidu, mille käigus külastatakse Järvamaad, Tartumaad, Tartut ja Lääne-Virumaad. Meie maakonnas saab raamatukogubussi näha laupäeval, 24 septembril, kus see peatub Tapa linna keskväljakul kell 10 – 11 ja Rakveres Lääne-Virumaa Keskraamatukogu ees 24. septembril kell 12-15Lääne-Virumaa Keskraamatukogu 1. korrusel on samaaegselt avatud ka kasutatud raamatute müük. 

raamatukogubussRaamatukogubussiga on oodatud tutvuma kohaliku omavalitsuse otsustajad, raamatukoguhoidjad, ajakirjanikud ja kõik teised huvilised. Sõidu eesmärk on tutvustada raamatukogubussi kui ühte võimalikku lahendust, kuidas viia raamatukoguteenus lähemale hajaasustusega piirkondades elavatele inimestele.

mauri kiudsoo 71245961Sügis on ukse ees ja aeg on taas tubasteks tegevusteks. Lääne-Virumaa keskraamatukogu alustab oma kohtumisõhtuid ajalooteemaga. 28. septembril algusega kell 17.00 tuleb külla arheoloog Mauri Kiudsoo, kes räägib Varudi-Vanaküla peitleiust.

Varudi-Vanaküla peitleid on mündiaare, mille leidis 2015. aasta aprillis otsingu- ja kodulooklubi Kamerad 1268. aastal aset leidnud Rakvere lahingupaiga otsimise käigus. Koos Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituudi ja Muinsuskaitseameti arheoloogide Mauri Kiudsoo, Nele Kangerti ja Ulla Kadakaga kaevati välja 51 Rooma pronksist münti, kolm tervet sõrmust, üks suurem rõngas ning paar ehtekatket.

Mauri Kiudsoo on eesti arheoloog ja Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituudi numismaatikakogu hoidja. Kiudsoo, kelle üheks peamiseks uurimisvaldkonnaks on aarded ja mündiringlus, kõneleb raamatukogus Varudi-Vanaküla peitleiu numismaatilisest ja ajaloolisest väärtusest. 

 

Nõuandetunnid toimuvad kolmapäeviti ja neljapäeviti kl 13 -19.
Aja saab kokku leppida telefonidel: 3225971 ja 3225969 või raamatukogu teeninduspunktides.

Raamatukogu korraldab arvutialaseid nõuandetunde täiskasvanutele. Nõuandetunnid on tasuta.

senior learning

Kuna inimeste eelnevad oskused ja vajadused on väga erinevad, pakume personaalset nõustamist. Teemade valikul lähtume koolitatava vajadustest ja huvidest, kuid kuna koolitajad on raamatukogu töötajad, piirdub teemadering sellega, mida võimaldab raamatukogu infotehnoloogia ja koolitajate kvalifikatsioon. See tähendab eelkõige elementaarseid arvuti kasutamise oskusi ning interneti pakutavaid võimalusi – infootsing, id-kaardi kasutamine, e-posti aadressi tegemine ja muu taoline. Kindlasti ei õpetata nendel koolitustel spetsiifilisi programme, millede õpetamiseks puudub raamatukogul tarkvara või kasutamise oskus (raamatupidamisprogrammid, kujundusprogrammid jmt).

laenutusruumRaamatukogus on nüüdsest teeninduskorralduses väikesed muudatused: asukohta muutis 1. korruse teeninduslett, mis kolis endise riidehoiu kohale. Esimesel korrusel asuvas uues laenutusletis saad tagastada ja laenutada kogu raamatukogu raamatuid. Samuti saab lugeja siit kiirelt kätte reserveeritud teavikud, olenemata sellest millisesse osakonda need kuuluvad. See teeb teeninduse oluliselt mugavamaks eelkõige nendele lugejatele, kel aega napib ja kes soovivad asja ära ajada kiirelt mööda maja ringi jooksmata. Loomulikult saab raamatuid laenutada ja tagastada endiselt ka teistel korrustel. 

Tunni võrra varasemaks nihkus ka raamatukogu avamise aeg. Raamatukogu esimene korrus on avatud esmaspäevast reedeni kell 9.00 - 19.00. Erialakirjanduse ja lasteosakonna lahtiolekuajad jäävad endiseks. Laupäevane lahtiolekuaeg, 10.00 - 15.00, muutunud ei ole.

Esimesel korrusel on nüüd kättesaadav ka valik värskeid päevalehti. Oma asukohta on muutnud ilukirjanduse uudiskirjanduse ning kooli kirjavara riiul. Juurde on tekkinud istumiskohti, kus mugavamalt raamatuid sirvida ja valida saab.

Riidehoidu raamatukogus enam ei ole, ülerõivaste riputamiseks on igal korrusel olemas nagid.

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik

Kirjanduslik jalutuskäik Rakveres

Kirjanduslikud paigad Lääne-Virumaal