Oleme avatud: E - R 10 - 19 (1. korrus alates 9.00), L 10 - 15
Lasteosakond asub raamatukogu 3. korrusel.
Kas teadsid, et ajakirju saab ka koju laenutada ?

AT2018

Taas saab kõikides Lääne-Virumaa rahvaraamatukogudes hääletada, milline on teie arvates aasta isiku- või ühistegu Lääne-Virumaal. Igal inimesel on üks hääl.

Hääletada saab ka internetis http://www.virol.ee/aasta-tegu

Rahvusraamatukogul on kavas töötada välja üle-eestiline e-väljaannete laenutamise ärimudel. Ärimudeli olulisteks osapoolteks olete ka teie kui e-raamatute laenutuskeskkonna potentsiaalsed kasutajad. Leia hetk aega vastata allolevale küsimustikule, mille eesmärk on välja selgitada lugejate kogemused ja arvamused e-raamatute lugemise ja laenutamise kohta. Ankeedi esimene osa sisaldab küsimusi e-raamatute lugemise kohta üldiselt, teine osa uurib suhtumist e-raamatute laenutamisse.

ANKEET

syntesaator 2Täitunud on üks meie ammune soov - raamatukogu muusikatoas on nüüd võimalik kasutada süntesaatorit. Vaikseks harjutamiseks saad kasutada kõrvaklappe.

Fotol üks esimesi katsetajaid Helle Pajula.

uus lo

Remondi tõttu suletud olnud kolmas korrus on nüüd lugejatele taas avatud.

Pool lasteosakonnast sai endale uue põranda. Samuti eemaldati üks vahesein. Eraldi lugemissaali enam ei ole, selle asemel saab olema väikelaste ala. Avara ruumi keskel asub laenutuslett. Korrastamist ja paigutamist jätkub veel tükiks ajaks ning osa mööblitki lisandub aasta jooksul. 

Ootame väikeseid lugejaid taas raamatukogusse!

naarivanaRaamatukogu 1. korrusel saab vaadata nostalgiahõngulist fotonäitust „Tere, armas näärivana!“. Piltidel on kodukootud nääri- ja jõuluvanad aastatest 1946–1990.
Näituse koostaja Agnes Joala on kogunud perealbumitest kodukootud nääri- ja jõuluvanade fotosid, huvitavaid situatsioone ja veidraid grupipilte.
Näitus on avatud 4. jaanuarini.

Millest oli sinu lapsepõlve nääri- või jõuluvana habe? Takust, vatist, poroloonist...?

raamatukotidLääne-Virumaa keskraamatukogus alustas projekt „Raamatukotid lähevad lasteaeda“. Eesmärgiks on viia koolieelikud senisest rohkem kokku raamatutega, tekitada neis huvi lugude kuulamise ja motivatsiooni lugemaõppimise vastu lootusega anda raamatule laste üha nutistuvas maailmas usaldusväärse sõbra roll. 

Raamatukogu komplekteerib iga lasteaia jaoks korra kuus kotitäie koolieelikuile sobivat kirjandust, mida lasteaiaõpetajad saavad kasutada unejutu lugemisel, erinevate tunniteemade käsitlemisel ning lapsed saavad raamatuid uurides silmaringi laiendada, harjuda keskenduma. Atraktiivne lasteraamat annab lapsele motivatsiooni lugemine selgeks õppida, et ise lugudele ligi pääseda.

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik

Kirjanduslik jalutuskäik Rakveres

Kirjanduslikud paigad Lääne-Virumaal