Oleme avatud: E - R 10 - 19 (1. korrus alates 9.00), L 10 - 15
Lasteosakond asub raamatukogu 3. korrusel.
Kas teadsid, et ajakirju saab ka koju laenutada ?

jutupeatusSuvel Eestimaal ringi liikudes võib märgata silte, mis viitavad raamatule ja kutsuvad tegema nende juures peatusi. Tegemist on Tartu linnaraamatukogu algatatud üle-eestilise ettevõtmisega Jutupeatus, mille käigus paigaldatakse valitud kirjandusteostega seotud paikadesse üle kogu Eesti 100 silti. Jutupeatus on kingitus Eesti 100. sünnipäevaks.
Lääne-Virumaal saab oma peatuse kuus kirjandusteost: Ellen Niidu „Viru vanne“ Rakvere Vallimäel, Jüri Parijõe „Vabrikutont“ Kundas, Oskar Kruusi „Parunessi pihtimus“ Jänedal, Marie Underi „Porkuni preili“ Porkuni järve ääres, Ilmar Laabani „Üks mõttetark tipul Ebavere...“ Ebaveres ja Aleksander Suumani „Olin 6-aastane…“ Simunas. Teoseid ja nendega seotud paiku esitas ekspertidele väljavalimiseks Lääne-Virumaa Keskraamatukogu. Sildil on autori nimi, terviklik katkend või luuletus ja teos, kust sõnum pärineb. Kõik sõnumid ütlevad midagi nendega seotud paikade kohta. Nutiseadme omanikud saavad QR koodi abil minna veebirakendusse ja katkendit tuntud näitlejate esituses ka kuulata.

Silte paigaldatakse üle Eesti Narvast Abrukani ja Naissaarelt Võmmorskini ning peatusi saab teha nii linnatänaval kui ka metsarajal. Kodulehelt www.jutupeatus.ee saab vaadata üle-eestilist kaarti siltide asukohtadega ja kuulata katkendeid valitud raamatuist. Soovi korral saab huviline kaardi põhjal ette võtta kirjandusliku matka läbi kogu Eestimaa.
Teoseid aitasid välja valida kirjandusteadlased ja -eksperdid eesotsas Tiit Aleksejevi, Peeter Helme ja Mart Velskeriga.
Projekti „JutuPeatus“ avamine toimub Tartu kesklinnas 13. juunil selleks puhuks spetsiaalselt lavastatud etendusega, mis on kõigile huvilistele tasuta.

koeradRaamatukogu 1. korrusel saab nautida Meeli Küttimi fotonäitust "Urban dogs: Tallinna koerad/kontorikoerad". 

Fotograaf portreteeris koeri oma igapäevase linnamaastiku keskel Tallinnas.

Tallinna koerte portreed erinevais linnaosades, kus kulgevad nende igapäevased jalutuskäigud ja tegemised, väljendavad läbi oma ilmete peaaegu inimlikke emotsioone. See oli algus fotosarjale, mis keskendub inimese parimatele sõpradele nii linnades kui ka maakohtades. Nüüdseks on linnakoertele lisandunud fotosari kontorikoertest.

Näitus lääne-Virumaa Keskraamatukogus on avatud mai lõpuni.

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik