Õuemängud laenutamiseks

Raamatukogust saab laenutada õue- ja lauamänge! Mängud leiad raamatukogu 1. korruselt leti juurest. Mis on ühe või teise nime taga, uuri raamatukogust.
Õuemänge võib laenutada nii raamatukogulähedastel haljasaladel mängimiseks kui ka koduaeda viimiseks. Mängude laenuaeg on 1. nädal.

muru

Suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on raamatukogu avatud E - R kell 10 - 18.

Suletud aegadel saab raamatuid tagastada välisukse ees olevasse tagastuskasti. 

Leif Laaksonen "Rambivalguses ja -varjus"

Alates 1. augustist saab raamatukogu 1. korrusel vaadata soome fotograafi Leif Laaksoneni fotonäitust "Rambivalguses ja -varjus".

leif laaksonen

Leif Laaksonen on Vantaa fotograaf, kes sündis ühel vihmasel ja tuulisel 1954. aasta sügisõhtul, tudeeris loodusteadusi ning sattus sealtkaudu päevatööle teoreetilise keemia, arvutite ning arvutivõrkude imelisse maailma. Fotograafia aga tuli Leifi ellu ammu enne teadust: olles otsustanud välja uurida, kust pärinevad kingakarpi kogunenud perekonnapildid, leidis ta 10-aastasena kummutisahtlist isa õige pisut kasutatud fotoaparaadi. Sellest päevast peale ei ole Laaksonen kordagi ilma kaamerata kodunt välja läinud – kaamerad, tõsi küll, on muutunud, nüüd juba suisa digitaalseks.

Keemilised fenomenid on ülevoolavalt visuaalsed protsessid, mille arvutil kujutamine oli varadigitaalsetel 1990. aastatel teadlaste töös kesksel kohal – on ju sündmuste pildiline kujutamine teadusmaailma jaoks värav asjade mõistmise juurde. Ja dokumentaalne fotograafia on otsekui sild läbi aja, mis aitab meil mõista ühiskonnas toimuvat.

Pop- ja rockmuusika tulid Leif Laaksoneni ellu 1960. aastate lõpus. Tänasel päeval tundub, nagu oleks muusika kõikjal meie ümber; ta kannab oma ajastu pitserit ning enamasti suudame kohe ära arvata, mis kümnendist mingi pala pärineb. Pahatihti aga jäävad muusikud ise mõistatuseks – mis inimesed need on, kes meie lemmikmuusikat teevad? Kuidas need säravad artistid rambivalguses ja lavatagustes varjudes tegelikult välja näevad?

Leif Laaksoneni fotod on soomlastele tuttavad nii bluusiteemalistelt näitustelt kui ajalehe veergudelt, nii T-särkidelt kui vinüül- ja CD-plaatide kaante peal. Lääne-Virumaa keskraamatukogusse üles pandud pildid näitavad muusikute erinevaid ja vahel lausa vastakaid palgeid ootusärevust täis hetkedel – nii staaridena laval kui tavaliste inimestena kitsastes ja intiimsetes stuudio oludes.

Tähtis on inimene, kõik muu võib oodata.

Näitus jääb avatuks augusti lõpuni.

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik

Kirjanduslik jalutuskäik Rakveres

Kirjanduslikud paigad Lääne-Virumaal