Liiklusnädal raamatukogus keskendub ohutule liiklemisele

liiklusnadalAlates 17. septembrist korraldab Maanteeamet koostöös raamatukogudega liiklusnädala, et pöörata tähelepanu ohutule liiklemisele. Saabumas on pime aeg ning ei teeks halba mõned tõed taas üle korrata. 

Nimelt saab liiklusnädalaga liitunud raamatukogus panna proovile oma liiklusteadmised ja lahendada viktoriini. Osalema on oodatud kõik huvilised olenemata east, sest Maanteeamet on pannud kokku erinevad küsimused nii väikestele lastele, suurematele lastele kui täiskasvanutele. Iga lahendaja saab ka väikese auhinna ning võimaluse võita loosiauhindu.

Liiklusviktoriini lahendada ja auhindu võita saab Lääne-Virumaa Keskraamatukogus, Tapa Linnaraamatukogus, Tamsalu, Kunda, Sõmeru, Uhtna, Vinni-Pajusti, Muuga, Laekvere, Jäneda, Lehtse ja Vihula raamatukogus. Viktoriini küsi raamatukoguhoidjalt!

Lääne-Virumaa Keskraamatukogus saab lisaks viktoriinilahendamisele vaadata ka Maanteeameti näitust „Ettevaatust! Näitus! Liikluskasvatusest läbi aegade“. Näitusel on eksponeeritud mitmesugused liikluskasvatuse alased õppematerjalid läbi aegade, vanimad eksponaadid pärinevad 30-ndatest aastatest Eesti Ajaloomuuseumi kogudest. 

Näha saab temaatilisi plakateid, voldikuid, õpikuid, ajakirju, kleebiseid, fotosid, lauamänge ning erinevaid liiklusohutusvahendeid helkuritest- kiivritest kuni lipukeste ja kinnasteni. Saab vaadata liiklusohutusalaseid õppefilme, samuti on lastel võimalus mängida liiklusmänge ning käelise tegevuse kaudu kinnistada oma liiklusteadmisi. Näituse autor on Eve-Mai Valdna. Näitus jääb avatuks oktoobri lõpuni.

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik

Kirjanduslik jalutuskäik Rakveres

Kirjanduslikud paigad Lääne-Virumaal