Raamatukogus tuleb liikluskohvik väärikale põlvkonnale

Esmaspäeval, 8. oktoobril kell 11.00 oodatakse aktiivseid eakaid Rakveres keskraamatukogu saalis toimuvasse liikluskohvikusse.

Liikluskohvikus vesteldakse üldisest liikluse olukorrast, liikluskorraldusest ja – ohutusest ning antakse praktilisi nõuandeid igapäevaseks ohutuks liiklemiseks. Lisaks näidatakse Eesti Filmiarhiivi liiklusteemalisi filme, jagatakse infomaterjali ning avatud on kohvilaud. Toimub liiklusteemaline viktoriin ning vastajad osalevad auhinnaloteriis. Samaaegselt on raamatukogu esimesel korrusel avatud näitus liikluskasvatusest läbi aegade „Ettevaatust! Näitus!“.

Eakate liikluskohvikuid on Maanteeamet korraldanud Eesti erinevates linnades juba kolm aastat ning tagasiside nendelt üritustelt on olnud alati positiivne. Osavõtjad on saanud jagada oma liiklemisega seotud muresid, suhelda teiste liiklejatega, saanud uusi mõtteid ja ideid kuidas teistega arvestavalt liigelda.

Liiklusõnnetuste statistika näitab, et eakad on liikluses riskirühmaks ja seepärast pakutakse neile võimalust saada rohkem teadmisi võimalikest ohtudest tänavatel ja nende ennetamisest.
Liikluskohvik kestab 11.00 - 12.30 ning sissepääs on tasuta. Võimaluse korral palume oma tulekust teatada e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonidel 325 8725 ja 3225970 (Lääne-Virumaa keskraamatukogu).

Liikluskohvikut korraldab Maanteeamet koostöös Politsei – ja Piirivalveameti ning Lääne-Virumaa keskraamatukoguga.

silmapaiste eakas