Suvised lahtiolekuajad

1. juunist 31. augustini on raamatukogu avatud E - R kell 10 - 18.

Suletud aegadel saab raamatuid tagastada välisukse ees olevasse tagastuskasti. 

Õuemängud laenutamiseks

Raamatukogust saab laenutada õue- ja lauamänge! Mängud leiad raamatukogu 1. korruselt leti juurest. Mis on ühe või teise nime taga, uuri raamatukogust.
Õuemänge võib laenutada nii raamatukogulähedastel haljasaladel mängimiseks kui ka koduaeda viimiseks. Mängude laenuaeg on 1. nädal.

muru

Rahvusvaheline köitekunstinäitus "Väike prints"

Rene Haljasmäe Raamatukogu 1. korrusel on alates 10. juunist vaatamiseks Eesti Köitekunstnike Ühenduse korraldatud rahvusvaheline köitenäitus "Väike prints", mis toimub koostöös Eesti Trüki- ja Paberimuuseumiga. Näituse kuraator on Rene Haljasmäe.

24 professionaalse köitekunstniku loomingu aluseks on trükimuuseumi poolt poognatena välja antud legendaarse prantsuse kirjaniku Antoine de Saint-Exupéry (1900–1944) eesti keelde tõlgitud kultusteose "Väikese printsi" eksklusiivne kõrgtrükis käsitööversioon, mis teostati vanade masinatega, väikesearvulises ja numereeritud tiraažis.

Klassikalist köidet avangardsete tehnikatega ühendades osalevad näitusel Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Rootsi kunstnikud. Erinevatest vanustest kunstnike poolt  loodud näituse eksponaatide hulgast võib leida nii külluslikult kaunistatud klassikalisi taimpark- ja kroomnahast täisnahkköiteid kui ka eksperimentaalseid autoritehnikas köiteobjekte. Kullatud on foolio või lehtkullaga, käsitsi või kuuma pressiga. Kunstnikud on teinud loomingulisi katsetusi, kui kasutanud ka kindlaks kujunenud materjali- ja stiilikäsitlust. Palju on raamatukaane ornamenteerimisel kasutatud nahaintarsiat ja aplikatsiooni, voolimist ja värvimist.

Žürii koosseisus Rene Haljasmäe (žürii esimees, Eesti Köitekunstnike Ühenduse esindaja), Illu Erma (EKA õppejõud, Eesti Nahakunstnike Liidu esindaja) Harry Liivrand (TLÜARi teaduskommunikatsiooni ja näituste osakonna juht, kunstiteadlane), Karin Paulus (EKA õppejõud, kunstiteadlane) ja Tuuli Jõesaar (Eesti Trüki- ja Paberimuuseumi köitespetsialist) andis välja kolm preemiat, valides välja Tallinna Ülikooli Akadeemilise Raamatukogu lemmiku, kelleks sai Ilizane Grīnberga, nahaliidu lemmiku – Eve Kaaret ja muuseumi lemmik on Tulvi Turo. Veel märgiti žürii poolt ära Kaia Lukats, Lennart Mänd, Leelo Leesi, Rünno Kulver, Tarja Rajakangas. Lemmikud avalikustati näituse esmaavamisel 12. detsembril 2018 Tallinna Ülikooli Akadeemilises Raamatukogus. Publiku lemmikuks osutus Maarja Roolaht.

Eestist osalevad näitusel:
Tiia Eikholm, Illu Erma, Rene Haljasmäe, Eve Kaaret, Sirje Kriisa, Rünno Kulver, Maila Käos, Leelo Leesi, Kaia Lukats, Rutt Maantoa, Luule Maar, Lennart Mänd, Piret Männa, Jaana Päeva, Maarja Roolaht, Tähti Roostalu, Tulvi Turo, Tiiu Vijar. Välismaalt kutsuti esinema Ilizane Grīnberga (Läti), Dalia Lopez Madrona (Rootsi) Armīns Ozolinš (Läti), Dace Pāže (Läti), Aušra Petroskienė (Leedu), Tarja Rajakangas (Soome).
Näitus Lääne-Virumaa keskraamatukogus on avatud juuli lõpuni.

Galerii 

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik

Kirjanduslik jalutuskäik Rakveres

Kirjanduslikud paigad Lääne-Virumaal