alutaguse

Tartu rahu aastapäeval, 2. veebruaril kell 17.00 avatakse Lääne-Virumaa Keskraamatukogus näitus "Naiskodukaitse 90", mida korraldab Naiskodukaitse Viru ringkond.

Avamise jätkuks toimub vestlusõhtu vabadusvõitleja ja metsavend Ruuben Lamburiga, kes oma läbielamistest ja mälestustest pani kokku raamatu pealkirjaga "Alutaguse saaga”.

Olete oodatud!

victor guzunNäituse avamisel 7. veebruaril tervitasid külalisi Moldova suursaadik Eestis pr Inga Ionesii ja Moldova aukonsul Eestis hr Einar Vallbaum.

Endise Moldova suursaadiku Eestis Victor Guzuni fotonäitus on pühendatud iseseisva Moldova Vabariigi 25. aastapäevale ning Eesti ja Moldova diplomaatilistele suhetele. Fotod kujutavad peamiselt Eestimaa loodust.

Näitust korraldavad Moldova Suursaatkond Eestis ja Moldova aukonsul hr. Einar Vallbaum.

Fotonäitust Lääne-Virumaa keskraamatukogu 1. korrusel jääb avatuks 6. märtsini. Edasi rändab see teistesse Eesti maakondadesse.

Vt albumit SIIT

Lääne-Virumaa Keskraamatukogu saalis 13. veebruaril algusega kell 16 korraldavad Rakvere Haigla, Eesti Õdede Liit ja Rakvere Laste Tervisekeskus teabepäeva "Kas nohu on haigus"

Kaua nohu nakkab?
Nohu nakkuohtlikkus?
Kas nohu tuleks ravida?
Kuidas suhtuda kolleegi, kes põeb nohu?

Lektor: Tõnis Pruler AS Rakvere Haigla kõrva- nina- kurguarst

Peale loengut tervisenäitajate mõõtmine (veresuhkur, vererõhk).
Teabepäev on tasuta!

Peagi saab Virumaa kirjandusauhind oma väärikasse nimekirja uue, järjekorras 29. laureaadi. Tule avalda sinagi vabas juturingis mõtteid Virumaa kirjandusauhinnale kandideerivate teoste üle. Arutelukohvik toimub 13. veebruaril kell 15 raamatukogu puhketoas 4. korrusel

Arutluse all on raamatud:
Kai Aareleid „Linnade põletamine“
Ilmar Taska „Pobeda 1946“
Holger Kaints „Uinuv maa“
Andrei Hvostov „Šokolaadist prints“
Mathura „Jääminek“
Meelis Friedenthal „Inglite keel“
Mihkel Mutt „Eesti ümberlõikaja“

Ära heitu, kui pole jõudnud kõiki raamatuid läbi lugeda, arutlema ja kuulama on oodatud kõik huvilised!

alymovaIrina Alymova sündis Rakveres 1979. aastal. Peagi kolisid tema vanemad ära Ukrainasse ja seejärel Venemaale. Hiljuti, üle pikkade aastate õnnestus naisel oma sünnilinna taas külastada. Rakvere avaldas talle muljet ning äratas tundeid, mistõttu otsustas ta teha linnale väikese kingituse. Nimelt kirjutab Irina laule ja luuletusi, millest paljud on jõudnud raamatusse ja plaadile.
Raamatud ja cd-d tema lastelauludega on nüüd edastatud Lääne-Virumaa Keskraamatukogule ning on kättesaadavad igale soovijale. Mõistagi on need kõik vene keeles. 

VKAAuhinnale kandideerivad:

  • Kai Aareleidi “Linnade põletamine”, 
  • Ilmar Taska “Pobeda 1946”, 
  • Holger Kaintsi “Uinuv maa”, 
  • Andrei Hvostovi “Šokolaadist prints”, 
  • Mathura “Jääminek”, 
  • Meelis Friedenthali “Inglite keel” ja 
  • Mihkel Muti “Eesti ümberlõikaja”.

Kümneliikmelisse žürisse kuuluvad Lääne-Virumaalt Reet Tomband, Ilme Post, Riina Rohtung ja Inna Grünfeldt ning omavalitsuste liidust žürii esimehena Kadrina vallavanem Erich Petrovits.

Virumaa kirjandusauhind on rahaline auhind, mille asutas 1989. aastal Virumaa Fondi nõukogu. 1998. aastast korraldavad selle väljaandmist Lääne- ja Ida-Viru omavalitsuste liit.

Auhinna eesmärk on tunnustada eesti ajaloo ainelise väärtkirjanduse loojaid, tutvustada ja levitada väärtkirjandust.

Virumaa kirjandusauhinna esimene laureaat oli aastal 1988 Jaan Krossi romaan “Wikmani poisid”, möödunud aastal pälvis auhinna Peeter Sauter teosega “Lapsepõlvelõhn”.

23. jaanuari kell 18 toimuv "Jaanuariõhtu vene romanssi­dega" kätkeb endas nelja muusiku ühist rännakut koos tuntud vene heliloojate 19. ja 20. sajandil kirjutatud loominguga. Esitamisele tulevad Tšaikovski, Borodini, Mussorgski, Rahmaninovi, Šostakovitši ja Prokofjevi teosed.

Lauljad Elo-Maarja Miilen ja Joosep Trumm ning pianistid Anna Smirnova ja Mari Visnapuu toovad publiku ette kava, mille läbivad teemad on romantiline armastus, looduslüürika ja kodunostalgia ning mille nüansirohke vene keel ja läbitunnetatud helikeel seovad elamusterohkeks tervikuks.

9789949984923

Kolmapäeval, 11. jaanuari algusega kell 17.30 esitleb Urve Tinnuri raamatukogu saalis uut kogupereromaani „Kaks ööd mahajäetud majas".
- R. linnas alguse saanud elu keerdkäigud
- valusad pihtimused
- unistused ja lootused saatuse kaalukausil
- tõsielul põhinev sündmustik