Oleme avatud: E - R 10 - 19 (1. korrus alates 9.00), L 10 - 15
Lasteosakond asub raamatukogu 3. korrusel.
Kas teadsid, et ajakirju saab ka koju laenutada ?

Loe, mida arvavad raamatukoguhoidjad hiljuti loetud raamatutest

Lugemispäevik

kohvLääne-Virumaa Keskraamatukogus avab uksed keelekohvik. Keelekohvik on kokkusaamiskohaks muukeelsetele inimestele, kes küll oskavad mingil määral eesti keelt, kuid pikemaks kõnelemiseks jääb oskusi või julgust väheks. Keelekohvikus saab raamatukoguhoidjatest juhendajate käe all eesti keeles rääkimist teiste kohvikulistega praktiseerida ja niimoodi läbi omavahelise suhtluse kõnekeelt õppida.
Kindlasti on meil neid inimesi, kes vajaksid keelepraktikat, et saada omale näiteks parem töökoht või lihtsalt tunda ennast hästi eestikeelses kultuuriruumis.
Esimene kohtumine toimub 5.apillil kl 16.00 raamatukogus IV korrusel puhketoas. Kokkusaamised hakkaksid toimuma kolmapäeviti 1,5 tundi korraga, aga oleme selles osas ka üsna paindlikud ja võime aegu osalejate võimalustega kohandada. Keelekohvikus raha maksma ei pea.

Huvilistel palume endast märku anda hiljemalt 4. aprilliks tel: 3225971; 3225970 või aadressil: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

4. aprillil algusega kell 15.00 toimub Lääne-Virumaa Keskraamatukogus Mathura näituse "Olemise ring" avamine ja raamatu "Jääminek" esitlus.

Kaasategev Kadi Uibo (laul, harmoonium, väikekannel). Näitus avatakse raamatukogu 1. korrusel, esitlus jätkub raamatukogu saalis 4. korrusel.

Kohtumisõhtul antakse üle ka XXIX Virumaa kirjandusauhind, mille Mathura pälvis raamatu "Jääminek" eest.

Loe lisa

Ida2Raamatukogus saab alates 7. märtsist vaadata näitus “Identiteedit olemus”, mis esitleb viie noore ja andeka soome fotokunstniku loomingut. Fotograafid käsitlevad oma töödes identiteedi ja mäluga seotud küsimusi, kasutades selleks erinevaid tehnikaid alates mustvalgest filmist kollaažideni.

Mis kujundab inimese identiteeti? Mis asjaolud ja sündmused mõjutavad meid kui üksikisikuid? Need küsimused pole inimkonna jaoks midagi uut, aga nende tähtsus on tänapäeva ühiskonnas taas teravalt esile kerkinud. Elame maailmas, mida iseloomustavad muutuv poliitmaastik ja teised globaliseerumise tagajärjed.

Näitusel osalevad:

Hanna Råst
Ida Taavitsainen
Salla Lahtinen
Vanessa Forstén
Fia Doepel

Kasutaja Eesti Lugemisühing foto.Lugemis- ja kirjutamisraskustest lapsevanematele

Laupäeval, 18. märtsil Lääne-Virumaa Keskraamatukogu 4. korruse saalis, kell 11-15. 

Koolitaja on Liina Velner.

Eesti Lugemisühingu korraldatud koolitus on mõeldud 6-10 aastaste laste vanematele, kes muretsevad oma lapse lugemis- ja kirjutamisoskuse arengu üle.

NB! Vajalik on eelnev registreerumine. Registreeruda saab kuni 15. märtsini või kuni kohtade täitumiseni. Täida registreerimisvorm SIIN.

Kõik osalejad saavad tõendi. Kohvipausil võimalik sularaha eest osta kohvi, teed, suupisteid (kuni 1 euro).
Koolitus on tasuta.
http://www.lugemisyhing.ee/index.php?page=339

reet 022828. veebruaril kuulutas Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing oma aastakoosolekul välja parimad raamatukoguhoidjad Eestis. 2016. aasta parima lasteraamatukoguhoidja tiitli sai 40 nominendi hulgast Lääne-Virumaa keskraamatukogu laste- ja noorteosakonna juhataja Reet Tomband. Reet on lasteraamatukogus töötanud pea kolmkümmend aastat, kuid rõõmu oma tööst ja uusi ideid jätkub endiselt. 

Tunneme uhkust ja soovime palju õnne!

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Otsime uut lugemiskoera!

Lugemiskoerad