2011.a tunnustused

Lääne-Virumaa aasta raamatukoguhoidja auhind meeskonnatöö eest läks Kunda Linnaraamatukogule

Kunda Linnaraamatukogu eeskonna moodustavad: juhataja Leili Eiskop, raamatukoguhoidjad Imbi Kasemets, Livia Aaloe, Evelin Ossipova (kuni 2011 oktoobri kuuni) ning infotöötaja Evely Press. Meeskonna tugevuseks on koostöö, mis ühendab eri põlvkondade töötajate kogemused ja oskused. Kõikidest Kunda Linnaraamatukogu meeskonna headest ideedest on kasvanud välja jätkusuutlikud projektid. Suurt tähelepanu pööratakse lastele ning laste lugemiskultuuri arendamisele, mille tarvis on algatatud projektid Pärlimäng ehk laste suvine lugemisvõistlus, Kunda Linnaraamatukogu ja  Kunda lasteaed „Kelluke“  koostööprojekt  „Kooli minevad lapsed raamatukogu lugejaks!“, Kunda Linnaraamatukogu ja Kunda Ühisgümnaasiumi koostööprojekt  „Klassidevaheline lugemisvõistlus“, Eakatele suunatud tegevused toimuvad  Kunda Tervise- ja hooldekeskuses, kus raamatukogul on laenutuspunkt ning kord kuus tutvustatakse ja loetakse ette raamatuid neile, kelle liikumisvõime piiratud. Kunda Linnaraamatukogu toetab elukestva õppimise ideed ning igal aastal viiakse Täiskasvanud õppija nädala raames läbi mõni täiskasvanuõpet toetav üritus.

 

Lääne-Virumaa aasta raamatukoguhoidja 2011 on Tiina Kriisa

Tiina KriisaTiina töötab Lääne-Virumaa Keskraamatukogus 1999.a. Ta on lõpetanud 2002. a. Tallinna Ülikooli Infoteaduste eriala ja 2011.a. Tartu Ülikoolis magistriõppe, saades  humanitaarteaduste magistrikraadi infokorralduse alal.

2010. a oli lugemisaasta, mil räägiti  raamatutest, lugemisest ja kirjanikest. Sellele leiti  Rakvere raamatukogus huvitav jätk, mille idee ja teostuse autoriks oli Tiina Kriisa. Uudne reklaamivõte seisnes alljärgnevas: 2011.a märtsi alguses, kui kõikjal kutsuti inimesi valima saadikuid riigikogusse, ilmusid Lääne-Virumaa Keskraamatukogu akendele atraktiivsed raamatukoguhoidjaid kujutavad valimisplakatid, mis kutsusid valima raamatukogu ja lugemist. „Valimiskampaania“ sai tuntuks üle vabariigi. Lisaks on Tiina olnud tubli ka raamatukogu kodulehe arendamisel ja näituste korraldamisel.

 

Parima maaraamatukoguhoidja 2011 nominent oli Riina Tülli Väike-Maarja valla Simuna raamatukogust

RIINA TYLLI

2011.aasta oli Riina Tüllile eriliseks väljakutseaastaks, sest Simuna raamatukogu oli vaja endistest Avanduse mõisas asuvatest ruumidest välja kolida Simuna rahvamajja. Vaja oli välja mõelda uus ruumilahendus ja raamatukogule kõige otstarbekam paigutus, muretseda uut mööblit.  Koostöös arhitektide, Väike-Maarja valla ja ehitusala spetsialistide ja ehitajatega  valmis ja 29. oktoobril avati kaunis kaasaegse kujundusega raamatukogu Simuna aleviku südames. Riina suutis väga tõhusalt ja oskuslikult juhtida kolimise  ja uue raamatukogu sisustamise protsessi, kaasata kolleege vallaraamatukogust fondi kujundamisel ja muude vajalike tööde juures. Simuna raamatukogu võib nüüd pidada nii tõeliselt kaasaegseks õpikeskkonnaks kui ka mõnusaks ajaveetmise kohaks. Kuna Riina töötab ühel päeval nädalas ka kooliraamatukogus, siis ka lasteüritused on tal alati toredad.

Aktiivse inimesena lööb Riina kaasa Simuna naisseltsi tegevuses ja on kätt proovinud ka poliitilisel maastikul Simuna eest võideldes.