Neljapäeval, 16. aprillil kell 18 toimub raamatukogu saalis kitarrikontsert, kus Esinevad Rakvere Muusikakooli õpilased Tiit Korsari kitarriklassist: Tambet Parm, Ariana Stepanova, Egle Salu, Mihkel Puusik ja Tobias Küngas.

Sissepääs vaba.

koeradRaamatukogu 1. korrusel saab nautida Meeli Küttimi fotonäitust "Urban dogs: Tallinna koerad/kontorikoerad". 

Fotograaf portreteeris koeri oma igapäevase linnamaastiku keskel Tallinnas.

Tallinna koerte portreed erinevais linnaosades, kus kulgevad nende igapäevased jalutuskäigud ja tegemised, väljendavad läbi oma ilmete peaaegu inimlikke emotsioone. See oli algus fotosarjale, mis keskendub inimese parimatele sõpradele nii linnades kui ka maakohtades. Nüüdseks on linnakoertele lisandunud fotosari kontorikoertest.

Näitus lääne-Virumaa Keskraamatukogus on avatud mai lõpuni.

Villages on Move BalticRaamatukogu fuajees on üles seatud kastike, kuhu saad poetada oma idee selle kohta, kuidas aktiviseerida liikuma maapiirkonna elanikke.Nimelt pakub Lääne-Virumaa Keskraamatukogu abi Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolile ideedekorjes. Paku sinagi välja, milliseid vahvaid sportlikke tegevusi, mänge ning harjutusi võiks vabatahtlike toel teha erinevatel külaüritustel.

16. mai - 4. juuni viivad rahvaraamatukogud üle Eesti koostöös ETKA Andrasega Euroopa Sotsiaalfondi projekti “Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine” raames kampaaniat, mis pakub kõigile täiskasvanutele võimaluse saada tasuta infot erinevate õppimisvõimaluste kohta. Raamatukogudes õpetatakse huvilistele infot otsima internetist ja antakse teavet selle kohta, mida täiskasvanud õppija võiks ja peaks teadma. See on hea võimalus saada individuaalset konsultatsiooni ja leida endale või oma lähedasele koolitus, kursus või konkreetne asjalik soovitus katkenud õpingute jätkamiseks. Raamatukogusse õppimisvõimaluste kohta infot küsima minna võib loomulikult ka igal muul ajal. Õppimiseks on aeg alati õige!

integratsiooni sihtasutus

Kus saab tasuta õppida ja harjutada eesti keelt? / Где можно будет учиться и упражняться в эстонском языке бесплатно? 

Teabetund Lääne-Virumaa Keskraamatukogus 18. mail kell 18:00. / Узнай на инфочасе в Раквере 18 мая в 18:00.

Paljudele Eesti elanikele valmistavad muret keelenõuded ametikohtadel ning kust leida võimalusi keeleõppeks ja praktikaks.

Подробнее: https://www.integratsioon.ee/rus-uudised?news_id=1015
-----------------

Integratsiooni Sihtasutus jätkab mais teabetundide korraldamisega, et tutvustada nii keelekohvikutes osalemise kui teisi eesti keele õppimise võimalusi koostöös Eesti Töötukassa ja SA Innove spetsialistidega. Teabetunnil antakse ülevaade eesti keele õppimise ja harjutamise võimalustest. Samuti nõustatakse kasutama keeleõppe vahendeid ja –materjale, toetatakse nõuannetega iseseisvalt keeleõppe alustamiseks ja jätkamiseks.

Raamatukogu 1. korrusel on avatud Arvo Iho mahukas fotonäitus “Pääsukese jälgedes. 100 aastat hiljem“.

Mööduv aeg muudab meid ja maailma meie ümber iga hetkega, kuid argises eluvoolus me seda ei taju. Et muutusi näha, tuleb peatada hetk ja jäädvustada meie ümber toimuv fotole. Valguspilt säilitab maastiku, inimesed, hooned ja tööriistad, riietuse ja asjad just sellistena nagu nad pildistamise hetkel on.

Pika aja jooksul on tehtud pilte võrreldes saame aru kui suured on toimunud muutused. 100 aasta jooksul tekivad ja kaovad riigid, muutuvad majad ja maastikud...

1913. ja 1914. aasta suvel rändasid Johannes Pääsuke ja ta abiline Hannes Volter kahe kaameraga mööda Eestimaad ja jäädvustasid seda, mis nad oma teekonnal nägid. Eesti Rahva Muuseumis on tallel üle 800 suure klaasnegatiivi neilt retkedelt. Olen vaimustusega vaadanud neist tehtud suurendusi ja mul tekkis soov minna oma fotokaameraga Pääsukese jälgedes rändama täpselt 100 aastat hiljem.

vaara trupp

1. juunil toob Põhja-Soomes tegutsev lasteteater Vaara raamatukogu saalis Rakvere laste ette etenduse "Valepidimaa". Etendused on eesti keeles ning mõeldud 1-8 aastastele lastele. Rakveres toimub kolm etendust: kell 11.00, 12.30 ja 14.00. Etendus kestab 40 minutit ning on TASUTA.

"Valepidimaa" on vahva muusikaline teatrietendus maast, kus kõik on valesti, tagurpidi ja täitsa kummaline. Seikluse ajal saavad vaatajad tuttavaks muuhulgas selliste põnevate tegelastega nagu eriti pelglik dinosaurus, targad võlurid ning printsess, kes väidab, et ta pole sugugi printsess. Lisaks tuleb lahendada suur müsteerium, mis on Valepidimaad tabanud.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi koostatud rändnäitus raamatukogu 1. ja 2. korrusel jutustab Eesti näitlejate ja muusikute lapsepõlvemälestustest ja -unistustest koos armsate beebifotodega muuseumi arhiivist.

 

Tousu

Raamatukogu 1. korrusel saab vaadata näitust Rakvere ajaloolistest majadest ja neis elanud inimestest.

On maju, mis on sajandite jooksul säilitanud oma algse ilme. On maju, mida enam tänases tänavapildis ei näe. Kindlasti on päris huvitav teada saada, et majas, millest me iga päev mööda käime, on elanud mõni tuntud kultuuri- või avaliku elu tegelane.

Näituse on koostanud Odette Kirss, Pilvi Põldma, kujundanud Tiina Kriisa.

Kasutatud on Arvet Mägi ja Tairo Lutteri fotosid ning fotosid Virumaa Muuseumide, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi kogudest ning erakogudest.

Esmakordselt eksponeeriti näitust Rakvere Linnakodaniku majamuuseumis 2011.a.

vaimujutudEsmaspäeval, 11. mail kell 14:00 esitleb Mall Hiiemäe oma uut kogumikku "Virumaa vanad vaimujutud". Esitlusel võtavad sõna Aivar Surva Viru instituudist, Risto Järv Eesti Rahvaluule arhiivist ja raamatu autor Mall Hiiemäe. Esitluse lõppedes avatakse raamatkogu 2. korrusel Mari Hiiemäe näitus raamatu illustratsioonidest.

"Raamatus tutvustatakse meie rahvausu vaimolendeid: metshaldjaid ja vetevaime, hoonehaldjaid ja laevahaldjaid, surnuvaime ja kodukäijaid, koerakoonlasi ja luupainajaid, libahunte ja tonte selliselt, nagu neid teati ja tunti Virumaal.
Igast vaimolendist esitatakse esmalt lühikirjeldus ning siis mitmekülgne valik tekstinäiteid Eesti Rahvaluule Arhiivist.
Kui huviline leiab selle raamatu, võtab kätte, mõtleb kaasa, meenutab ka iseenda elu üleloomulikke juhtumusi või teistelt kuuldut, siis on trükis oma ülesande täitnud."

- Mall Hiiemäe

Näitus Vaimujutud

Näitusel eksponeeritud viieteistkümnel must-valgel pildil on kujutatud erinevaid mütoloogilisi vaimolendeid eesti rahvausundist. Joonistatud on nii neid olendeid, kellel on traditsiooni kohaselt küllaltki äratuntav ning tüüpiline välimus (näiteks kurat, metshaldjas, katkukits), kui ka selliseid, kelle võimaliku välimuse kohta jagab rahvapärimus vaid vihjeid (näiteks kotermann, mardus).
Vaimolendite seeria on valminud illustratsioonidena Mall Hiiemäe raamatule „Virumaa vanad vaimujutud“, mis annab ülevaate Virumaal rahvasuus levinud juttudest erinevate mütoloogiliste olendite kohta.