Oleme avatud: E - R 10 - 19 (1. korrus alates 9.00), L 10 - 15
Lasteosakond asub raamatukogu 3. korrusel.
Kas teadsid, et ajakirju saab ka koju laenutada ?

Villages on Move BalticRaamatukogu fuajees on üles seatud kastike, kuhu saad poetada oma idee selle kohta, kuidas aktiviseerida liikuma maapiirkonna elanikke.Nimelt pakub Lääne-Virumaa Keskraamatukogu abi Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolile ideedekorjes. Paku sinagi välja, milliseid vahvaid sportlikke tegevusi, mänge ning harjutusi võiks vabatahtlike toel teha erinevatel külaüritustel.

16. mai - 4. juuni viivad rahvaraamatukogud üle Eesti koostöös ETKA Andrasega Euroopa Sotsiaalfondi projekti “Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine” raames kampaaniat, mis pakub kõigile täiskasvanutele võimaluse saada tasuta infot erinevate õppimisvõimaluste kohta. Raamatukogudes õpetatakse huvilistele infot otsima internetist ja antakse teavet selle kohta, mida täiskasvanud õppija võiks ja peaks teadma. See on hea võimalus saada individuaalset konsultatsiooni ja leida endale või oma lähedasele koolitus, kursus või konkreetne asjalik soovitus katkenud õpingute jätkamiseks. Raamatukogusse õppimisvõimaluste kohta infot küsima minna võib loomulikult ka igal muul ajal. Õppimiseks on aeg alati õige!

integratsiooni sihtasutus

Kus saab tasuta õppida ja harjutada eesti keelt? / Где можно будет учиться и упражняться в эстонском языке бесплатно? 

Teabetund Lääne-Virumaa Keskraamatukogus 18. mail kell 18:00. / Узнай на инфочасе в Раквере 18 мая в 18:00.

Paljudele Eesti elanikele valmistavad muret keelenõuded ametikohtadel ning kust leida võimalusi keeleõppeks ja praktikaks.

Подробнее: https://www.integratsioon.ee/rus-uudised?news_id=1015
-----------------

Integratsiooni Sihtasutus jätkab mais teabetundide korraldamisega, et tutvustada nii keelekohvikutes osalemise kui teisi eesti keele õppimise võimalusi koostöös Eesti Töötukassa ja SA Innove spetsialistidega. Teabetunnil antakse ülevaade eesti keele õppimise ja harjutamise võimalustest. Samuti nõustatakse kasutama keeleõppe vahendeid ja –materjale, toetatakse nõuannetega iseseisvalt keeleõppe alustamiseks ja jätkamiseks.

Raamatukogu 1. korrusel on avatud Arvo Iho mahukas fotonäitus “Pääsukese jälgedes. 100 aastat hiljem“.

Mööduv aeg muudab meid ja maailma meie ümber iga hetkega, kuid argises eluvoolus me seda ei taju. Et muutusi näha, tuleb peatada hetk ja jäädvustada meie ümber toimuv fotole. Valguspilt säilitab maastiku, inimesed, hooned ja tööriistad, riietuse ja asjad just sellistena nagu nad pildistamise hetkel on.

Pika aja jooksul on tehtud pilte võrreldes saame aru kui suured on toimunud muutused. 100 aasta jooksul tekivad ja kaovad riigid, muutuvad majad ja maastikud...

1913. ja 1914. aasta suvel rändasid Johannes Pääsuke ja ta abiline Hannes Volter kahe kaameraga mööda Eestimaad ja jäädvustasid seda, mis nad oma teekonnal nägid. Eesti Rahva Muuseumis on tallel üle 800 suure klaasnegatiivi neilt retkedelt. Olen vaimustusega vaadanud neist tehtud suurendusi ja mul tekkis soov minna oma fotokaameraga Pääsukese jälgedes rändama täpselt 100 aastat hiljem.

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik

Kirjanduslik jalutuskäik Rakveres

Kirjanduslikud paigad Lääne-Virumaal