Oleme avatud: E - R 10 - 19 (1. korrus alates 9.00), L 10 - 15
Lasteosakond asub raamatukogu 3. korrusel.
Kas teadsid, et ajakirju saab ka koju laenutada ?

Varem vaid Tallinna Ülikooli Rakvere kolledži raamatukogus leidunud teavikuid on 2. oktoobrist võimalik laenutada Lääne-Virumaa Keskraamatukogust, kuhu need hoiule anti. Kõik teavikud paiknevad teemade järgi ning on leitavad elektronkataloogist Urram.

Raamatukogu 1. ja 2. korrusel saab vaadata loodusfotovõistluse „Vereta jaht“ parimaid tabamusi. Kokku on näitusele seatud 65 fotot.
19. loodusfotovõistlus „Vereta jaht“ peeti 20.-22. mail Simisalus Põhja-Kõrvemaal, osales 33 fotograafi. 2016. aasta vereta jahi saakloomaks kuulutati aasta loomaks valitud mäger. Žürii üksmeelsel otsusel valiti parimaks Ollar Kallase pilt parasjagu urust välja astuvast õieli käpaküünistega mägrast. Välja anti ka arvukalt eriauhindu.
Vereta jahti korraldavad RMK ja Overall Eesti AS, eestvedajaks Tiit Hunt.
Vereta jaht on pärisjahile sarnanev jaht, kus relvadeks fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Ei ühtegi pauku, ainult vaiksed kaameraklõpsud. Vereta jahi eesmärgiks on iseloomustada piltide kaudu piirkonna maastikke ja selle asukaid.
Näitus Lääne-Virumaa Keskraamatukogus on avatud oktoobri lõpuni.

Alates 1. augustist saab raamatukogu 1. korrusel vaadata soome fotograafi Leif Laaksoneni fotonäitust "Rambivalguses ja -varjus".

leif laaksonen

Leif Laaksonen on Vantaa fotograaf, kes sündis ühel vihmasel ja tuulisel 1954. aasta sügisõhtul, tudeeris loodusteadusi ning sattus sealtkaudu päevatööle teoreetilise keemia, arvutite ning arvutivõrkude imelisse maailma. Fotograafia aga tuli Leifi ellu ammu enne teadust: olles otsustanud välja uurida, kust pärinevad kingakarpi kogunenud perekonnapildid, leidis ta 10-aastasena kummutisahtlist isa õige pisut kasutatud fotoaparaadi. Sellest päevast peale ei ole Laaksonen kordagi ilma kaamerata kodunt välja läinud – kaamerad, tõsi küll, on muutunud, nüüd juba suisa digitaalseks.

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik

Kirjanduslik jalutuskäik Rakveres

Kirjanduslikud paigad Lääne-Virumaal