Oleme avatud: E - R 10 - 19 (1. korrus alates 9.00), L 10 - 15
Lasteosakond asub raamatukogu 3. korrusel.
Kas teadsid, et ajakirju saab ka koju laenutada ?

haabvereLäbi aastate on raamatukogu hoidnud silma peal sellel, mis on olnud nende lugejate seas möödunud aastal populaarseimad teosed, ehk siis laenutuste TOP, nagu kaasajal armastatakse öelda.

Kuigi Lääne-Virumaa arvestab oma sünniajaks aastat 1912, kui asutati Rakvere Eesti Hariduse Seltsi raamatukogu, pärinevad andmed populaarsete laenutuste kohta alles 1920. aastate lõpust. Raamatukogu kandis siis nime Rakvere linna Jaan Poska nimeline Avalik Raamatukogu.

Väljapanekul on esindatud enim laenutatud teosed sellest perioodist kuni 2017. aastani. On aastaid, mille kohta täpsed andmed puuduvad või siis on põhjust kahelda nende tõele vastavuses. Näiteks 1950. aastatel, kui rahvaraamatukogu oli oluline ideoloogiatööriist ja töötas rangete plaanide alusel, ei julgenud raamatukoguhoidja alati täit tõde kirja panna. Esile tõsteti võimude poolt soositud nõukogude autoreid ja ateistlikku kirjandust ning ebasoosingus olid näiteks väidetavalt kerglased seiklusjutud.

16. aprillil tuleb Rakveresse NutiAkadeemia. Lääne-Virumaa Keskraamatukogu saali on oodatud kõik, kes tahaks õppida kasutama nutitelefoni ja –tahvlit või tahaks nendest rohkem teada saada.
Lisaks õpitakse tundma igapäevaseid e-teenuseid, otsima infot, tegema fotosid ja neid jagama. Kõike seda õpetatakse tegema turvaliselt. Lisaks tutvustatakse Mobiil-ID ja Smart-ID võimalusi, mis teevad lihtsamaks e-teenuste kasutamise, pangaasjade ajamise ja palju muudki.
Võta, palun, oma nutitelefon või tahvelarvuti kaasa, siis saad läbi praktiliste ülesannete kõike kaasa teha. Ootame sind ka siis, kui sa ei ole nutiseadmeid kasutanud või kasutad nutitelefoni vaid helistamiseks ja sõnumite saatmiseks.
Koolitus on tasuta, kuid selleks, et koolitaja saaks kõigiga tegeleda, ei saa grupp olla väga suur. Seega tuleks ennast koolitusele eelnevalt registreerida kas NutiAkadeemia kodulehel aadressil: http://www.nutiakadeemia.ee/nuti-koolitused/ või raamatukogu telefonil 3225971.
Nutikoolitus toimub kella 16.00 – 18.30. Kes päris algusajaks ei jõua, võib liituda ka hiljem.
Aitame sul nutiseadmete abil oma elu mugavamaks ja nutikamaks muuta!

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik

Kirjanduslik jalutuskäik Rakveres

Kirjanduslikud paigad Lääne-Virumaal