Kohtumine Margit Kilumetsaga
Kohtumine Margit Kilumetsaga

Teisipäeval, 15. detsembril kell 17.30  on Lääne-Virumaa Keskraamatukogu saali oodatud kõik, kes peavad lugu sisukast ja sügavuti minevast ajakirjandusest.

Kirjandusklubi külaliseks on ajakirjanik MARGIT KILUMETS ja jututeemaks intervjuu kui inimese avamise kunst. Margit Kilumets on oma sooja ja delikaatse küsitlemislaadiga rõõmustanud nii raadiokuulajaid-televaatajaid kui ajakirjade lugejaid.

Tema on kirjutanud kaks suurepärast elulooraamatut - „Ita Ever. Elu suuruses“ (2006) ja „ Kersti Kreismann. Paljajalu kõrrepõllul“ (2008) -, mida on saatnud väga suur lugejamenu. kilumets

Margit Kilumets on lõpetanud Tallinna 21. Keskkooli kuldmedaliga, 1987. aastal lõpetas ta ajakirjanikuna Tartu Ülikooli ning õppis täiendavalt psühholoogiat Professionaalse Psühholoogia Erakoolis.Ta on avaldanud arvukalt intervjuusid ning artikleid erinevates meediaväljaannetes( Eesti Naine, Pere ja Kodu, Eesti Päevaleht, Eesti Ekspress), on olnud ajakirja Stiil peatoimetaja.  Tema hääl on  tuttav raadiosaadetest „Vekker“, „Cafe Duo“ ja „Kahega lõunal“, teleriekraanilt mäletame teda  saadetest „Hommikutelevisioon“, “Ajameelne”, „Tähelaev”, „Hotdok“, „Jõulutunnel“. Hetkel on ta üks meie hommikustest äratajatest raadio „Vikerhommiku“ kaudu, intervjueerijaks pühapäevases „Jutusaates“ ning üks saatejuhtidest ETV uues üliliigutavas telesaates „Sind otsides“.Margit Kilumets on ka 2004. aastal valminud dokumentaalfilmi „Afganistani armid” stsenarist ja toimetaja. 

Südamega tehtud ajakirjanikutöö eest on teda kolmel korral on tunnustatud Eesti Ajakirjade Kirjastuse aasta parima ajakirjaniku tiitliga. 2007. aastal andis Eesti Ajakirjanike Liidu Naistoimetajate Ühendus Margit Kilumetsale üle esimese “Hea sõna” auhinna, mida on nimetatud ka "ärapanemise" vastaseks auhinnaks.  Sellega tunnustatakse Eesti meedias silmapaistnud esinejat, kes kannab positiivseid humanistlikke väärtusi vastukaaluks ühiskonnas kahjuks liialt levinud ärapanemisele, kõmuhimule ja pelgalt meelelahutamisele. 

„Inimese sees on lood, oska ainult välja õngitseda ja võimalikult meisterlikult kirja panna. Aga elu keerulisem pool tuleb südamega ajakirjanikule koju kaasa: mu pea ja sahtlid ja telefonimärkmikud on täis numbreid ning nimesid, igal oma lugu küljes. Ma nimetan seda professionaalseks kõhutundeks, kui õigel hetkel taipad õigel teemal kirjutada või saate teha, “ on kirjeldanud Margit Kilumets ajakirjanikutöö olemust. Margiti sõnul on tema ajkirjanikutöö taustajõududeks tema pere liikmed: abikaasa Juhan Kilumets, poeg Juhan Kilumets,  tütar Minna Kilumets ja taksikoer Tuuli Kilumets. 

Kursusekaaslane Mari Karlson on öelnud iseloomustuseks, et „Margitil on ajakirjaniku jaoks oluline oskus, mida ei saa kusagil õppida – see on oskus mitte ainult näha asju, vaid näha ka asjade taha. Ja teha need miskitpidi oluliseks. Lihtsaks, aga samas sügavaks. Keerutamata.“ 

Kohtumisõhtule Margit Kilumetsaga on oodatud kõik huvilised.

 

Lisa kommentaar

Nimi:
Kommentaar:
  The word for verification. Lowercase letters only with no spaces.
Sisesta kood:

Lai 7, Rakvere - tel. +372 32 25970 - lvkrk[at]lvkrk.ee
kontroll@lvkrk.ee