Sõnaränd tuleb Lääne-Virumaale

Traditsiooniline kirjandustuur "Sõnaränd", kus kirjanikud külastavad raamatukogusid üle Eesti, tuleb sel korral Lääne-Virumaale koosseisus Peep Ehasalu, Aarne Puu, Häniläne (Mariina Paesalu) ja Tiia Kriisa. 

Kirjandustuuri eestvedaja on Eesti Kirjanike Liit.

Peep Ehasalu on kirjanik ja toimetaja, kellelt on ilmunud nii ajaviiteromaane kui lasteraamatuid. Oli ka tänavuse kultuurkapitali aastapreemia üks nominente proosa kategoorias. 

Aarne Puu on luuletaja tõlkija, kes õpetab Krakovi ülikoolis eesti keelt ja on vahendanud oma tõlgete kaudu nii eesti- kui poola kirjandust. Tema enda luulet on tõlgitud samuti paljudesse keeltesse. 

Häniläne (Mariina Paesalu) on Võrumaalt pärit luuletaja, kelle teoseid iseloomustab rikas murdesõnavara, mõtteselgus, pildilisus ja omapärane elufilosoofia.

Tiia Kriisa on näitleja ja proosakirjanik, kelle teoseid läbib teeloleku ja ajutisuse tunne. Tema romaane võib nimetada ka Tiia Kriisa monotükkideks, kirjanduslikule lavale seatud fragmentideks ühe naise kokkupuutest eluga. 

Haljala raamatukogus saab kirjanikega kohtuda kell 14.00 ja Lääne-Virumaa Keskraamatukogus Rakveres kell 17.30. Sissepääs vaba!