Oleme avatud: E - R 10 - 19 (1. korrus alates 9.00), L 10 - 15
Lasteosakond asub raamatukogu 3. korrusel.
Kas teadsid, et ajakirju saab ka koju laenutada ?

Autor Nicolas Bouvy

Raamatukogu 2. korrusel saab näha Eestis elava nimeka belgia pressi – ja spordifotograafi Nicolas Bouvy fotonäitust „Teekond pilvedesse“

Fotonäitus on Eestit väga iseloomustaval teemal – korstnapühkijad. Belglase Nicolas Bouvy (s. 1980 Arlonis) jaoks tähendas esimene kohtumine korstnapühkijatega midagi eksootilist, ammu ajalukku vajunut ja minevikku kuuluvat. Vestlused Eesti Korstnapühkijate Koja auliikme Leo Kalmega aga aitasid tal mõista Eestis juba vähemalt 14. sajandist püsiva eriala elujõulisust (siis on teateid pottseppadest, kes teatavasti ka korstnaid ehitasid), legende ja traditsioone, ning vaimustuda kohalike usust, et vastutuleva korstnapühkija kuuenööbi keerutamine toob õnne. Bouvy alustas eelmisel aastal Harjumaal kolme noore korstnapühkija töö jäädvustamist, järgnedes neile nii linnakodudesse kui talumajadesse, nii katustele kui korstna otsa, ning nende kaasaskäikude tulemusena valmis suurepärane mustvalgete fotodega dokumentaalsari meie korstnapühkijate argipäevast, mida fotograaf nimetab sümboolselt „Teekonnaks pilvedesse“. Oma vahetusega võluv sari pälvis peagi rahvusvahelist tähelepanu (ilmus jaanuaris 2017 Luksemburgi nädalalehes). 

Teeliste rajad ühendavad, lahutavad, tekitavad mustreid. Lõpuks rohtuvad, jättes nähtamatu jälje.

Fred Jüssi

rajamustrid

Eesti sünnipäevakuul saab Lääne-Virumaa keskraamatukogu 1. korrusel vaadata Fred Jüssi fotonäitust „Rajamustrid“.

Kui otsida seletust Fred Jüssi ainulaadsele fenomenile, siis ilmselt tulebki selleks pidada naasmist lihtsuse, inimesele kõige loomulikumate ja lähedasemate põhiväärtuste juurde, mis on esitatud läbi kristallselge isikliku elukogemuse, läbitunnetatuse, veenvuse ja imelise emakeele kasutuse. Mees, keda on nimetatud eestlaste südametunnistuseks ja hinge peegliks, sügava elutarkuse kandjaks, ütleb enda kohta küll tagasihoidlikult, et on vaid aken, mis vahendab seda valgust, mis on niigi olemas kõikjal meie ümber.

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik

Kirjanduslik jalutuskäik Rakveres

Kirjanduslikud paigad Lääne-Virumaal