Uued raamatud

Märt Saar. Reamees Mürsupuu seiklused.


„Reamees Mürsupuu seiklused“ on lugu sellest, kuidas üks teismeline poiss nimega Erki on sunnitud arenema meheks.
Ühel tavalisel päeval lebotab ta endale tüüpilisel kombel rannas, kuid avastab end järgmisena hoopis Soome lahelt. Erkist saab hulpiv merehädaline ja ta on sunnitud võitlema iseenda elu eest. Vastaseid on igasuguseid ning neid varitseb nii taevast kui merest. Nende seas ka hiiglaslik meremadu, kes Läänemere sügavikes redutab ning viimaks noormehe armastatu röövib. Sattudes aga üksikule saarele ja saades eriüksuslastele kohase väljaõppe, kujuneb Erkist reamees Mürsupuu. Oma mehistumise teekonnal leiab ta metsikuid sõpru, seisab moraalsete dilemmade ees ning võtab viimaks ette ka selliseid missioone, mida keegi temalt oodata ei oska.

Aidi Vallik. Minu pea.

Rohkete piltidega raamat räägib väikelastele, milleks on olemas silmad, suu ja kõrvad ning mis siis saab, kui ninas on nohu või hammastesse tulevad augud. Aga kust tulevad meie mõtted ja unenäod? “Minu pea” on pildi- ja ettelugemisraamat väikelastele ning mõeldud arendama lapse arusaamist iseenda kehast ja sellega seotud sõnavara.
Urve Tinnuri. Hamster Jõmmu nutikas.

Kolme värssjutustust sisaldavas raamatus saab väike lugeja tuttavaks hamster Jõmmuga, kes üle kõige armastab näppida nutitelefoni, pirtsaka supitirinaga, kes ihkab olla söögilaua peremees ja luuletusega, kes otsib endale kaaslaseks viisi, et üheskoos temaga lauluks saada. Raamat on täis hoogsaid tegemisi, lustakaid seiku ja ladusaid riime.
Kristina Ruder. Sõprus.


Raamat räägib ühest väikesest metsseapoisist, kes oma õdede ja vendadega riidu läks ja üksi metsa jäi. Mis oli tüli põhjuseks ja kuidas kogu lugu edasi läheb, seda saad lugeda käesolevast raamatust. See on lugu andestamisest, peresidemete tähtsusest ja sõpruse tugevusest. Ei ole tähtis, milline sa välja näed, oluline on ulatada õigel hetkel abikäsi ja aidata hädasolijat. Raamat õpetab märkama, aitama ja hoolima.
Raamat sobib lugemiseks algklassilastele ja ettelugemiseks väiksematele.

Tove Jansson. Väikesed trollid ja suur veeuputus.


Kõige esimene muumiraamat! Ja nüüd esmakordselt eesti keeles! Lugu sellest, kuidas muumipere leiab Muumioru ja kuidas kõik muumide seiklused alguse saavad.
On augustikuu lõpp. Muumipapa on läinud oma perele talveks ulualust otsima ning selle käigus kuhugi ära kadunud. Muumimamma ja Muumitroll asuvad papa jälgi ajama. Samal ajal leiab aset suur veeuputus.
Tove Jansson ei kirjutanud poliitikast, kuid käesolevas loos on mitmeid viiteid sõdadele, põgenikele, loodusõnnetustele ja lahutatud perekondadele – teemad, mis teevad siinse pärast Teise Maailmasõja lõppu 1945. a ilmunud raamatukese tänase maailmaga vägagi haakuvaks.

Tove Jansson. Nähtamatu laps ja teisi jutte.


„Nähtamatu laps ja teisi jutte“ koosneb üheksast muumiklassikasse kuuluvast jutust, mis räägivad:

  • Nuuskmõmmiku kevadlaulust ja Ti-ti-uust
  • Pumpsi õudsest seiklusest
  • Filifjonkast, kes uskus katastroofe
  • Maailma viimasest lohest, kes polnud suurem kui tikutoos
  • Koduvanast, kes armastas vaikust ja ehitas lõbustuspargi
  • Nähtamatust lapsest, kellest sai jälle nähtav laps
  • Hatifnattide saladusest
  • Väikesest pehmest mängukoerast Sedrikust, kellel olid topaasist silmad
  • Muumide jõuludest lumme püstitatud jõulukuuse all

Tove Jansson kirjutas need lühijutud igas vanuses lugejatele!

Andrus Kivirähk. Tont ja Facebook.

"Kaka ja kevad" ning "Karneval ja kartulisalat" saavad järje. Andrus Kivirähki uus lasteraamat "Tont ja Facebook" sisaldab lugusid kärbsepirukast, tatipuust, täispuhutavast vanaisast ja laulvast kuusepuust. Aga lugeda saab ka musimaiast herilasest, imelisest ketšupist, karvasest sülearvutist, saabastega supist ning veel paljudest kummalistest tegelastest.
Sven Nordqvist. Pettson, kas sa niiviisi oskad?

Pole vist küll ühtki asja, millega kass Findus hakkama ei saaks. Ühel päeval meelitab ta Pettsoni-taadi endaga võistlema. Pettson pole muidugi pooltki nii osav ja kõike järele teha ei oska. Siiski peab Findus tunnistama, et mõnes asjas on Pettson ületamatu.
Lõbus raamat meile juba tuttavate tegelaste uute seiklustega.
Lisa Papp. Madli-Liis ja varjupaigakoer.


Madli-Liis saab endale päris oma koera ja tal on nüüd palju ülesandeid. Ta peab Tähekesega jalutamas käima, teda toitma ja tema eest hoolitsema. Ta saab teada, et kõige olulisem aga on armastus.
Kui Madli-Liis külastab loomade varjupaika, esitab ta selle elanike kohta hulgaliselt küsimusi.
Kas koerad käivad õues mängimas?
Kas nad magavad teki all?
Kas keegi loeb neile raamatut?
Kas keegi ütleb neile, et nad on armsad?
Madli-Liis võtab nõuks varjupaigakoeri aidata. Kas tüdrukul õnnestub leida viis, kuidas iga varjupaigas viibiv koer tunneks end armastatuna? Heade sõprade ja raamatute abiga avastab ta, et ka väike inimene võib teha suuri tegusid.
Lisa Papp kutsub meid kaasa elama Madli-Liisi uuele seiklusele. Esimene raamat „Madli-Liis ja lugemiskoer“ on saanud mitu lastekirjandusauhinda ja see on tõlgitud tervelt 22 keelde.

Tuukka Perhoniemi. Popi ja Pisikaru kosmosereis.


„Popi ja Pisikaru kosmosereis“ on eelkõige seikluslik, kuid samas väga õpetlik raamat taevaruumist, mille on kirjutanud Soome täheteadlane, kaasates projekti ka algkooli lapsed.
Ühel õhtul otsustab poiss nimega Popi minna koduõuelt tähti otsima, hoolimata sellest, et pimedus talle eriti ei meeldi. Hirmust pimeduse ees saab ta võitu, kui ta tutvub taevast laskunud Pisikaruga. Pisikaru võtab oma uue sõbra selga ja koos lennatakse tagasi taevaruumi ning minnakse seiklema päikesesüsteemi planeetide vahele, kus tutvutakse tähtkujudega, mis pimeduse saabudes on meie taevas näha.
Raamatu lõpus annab Pisikaru nõu, kuidas koos abilisega saab kodus luua oma galaktika ning võrdleb taevakehade suurust söödavate puu- ja juurviljadega. Kui Uraan on selles võrdluses näiteks väikese õuna suurune, siis Veenus oleks nagu metsmaasikas. Mis sa arvad, kui suured oleksid Maa ja Päike?

Tove Jansson. Muumid ja kuldne leheke.


Muumiorus toimub sügisball. Muumitrollil ja Sniffil on ettevalmistustega palju tegemist. Nad avastavad metsast erakordse kuldse lehekese. Kas nad leiavad ka kuldseid lehekesi täis puu, et anda igale oruelanikule kingitus, mis jääks neile igavesti kalliks? Loe ja saa teada!
Kaunis raamat põhineb Tove Janssoni originaallugudel ja illustratsioonidel ning on pisiperele toredaks sissejuhatuseks muumioru imelisse maailma.

Urve Tinnuri. Oh seda pesamuna küll.

PERE PESAMUNA RITI ON RÕÕMSAMEELNE JA HAKKAJA TÜDRUK, PARAS VIGURIVÄNT JA KAVALPEA. KÕIKI TEMA TEGEMISI SAADAVAD NALJAKAD VÄLJAÜTLEMISED, MILLE PEALE TA PERELIIKMETEL JÄÄB ÜLE VAID NAERATADES PEAD VANGUTADA. EHKKI RITI ON KRUTSKEID TÄIS JA PISUT NINAKAS, JÄTKUB TAL OSKUST MAAILMA ASJADE PÄRAST SÜDANT VALUTADA NING SIIRA LAPSELIKU SOOJUSEGA HOOLIDA KÕIGEST, MIS TALLE KALLIS.
Jørn Lier Horst. Salamandri mõistatus.

CLUE tähendab inglise keeles juhtlõnga, saladuse võtit. Ühtlasi viitab see ka raamatu peategelaste Cecilia, Leo, Une ja Egoni eesnimede esitähtedest loodud kombinatsioonile.
Cecilia Gaathe elab idüllilises Paadisadamas pansionaadis Pärl, mille omanik on ta isa. Koos sõprade Leo ja Une ning koer Egoniga avastavad nad, et pansionaadis elavad mingid saladuslikud tüübid. Kas neil tüüpidel on midagi ühist surnud mehega, kes rannalt leiti?
Sõbrad hakkavad asja uurima omal käel, puutuvad kokku keerulise kuriteoga, millesse on segatud nii kahtlased isikud, laevahukk, palju raha kui salapärane salamander.
JØRN LIER HORST on endine kriminaalpolitseinik ja Norra soositumaid ning tunnustatumaid krimikirjanikke. "Salamandri mõistatus" on tema esimene raamat lastele mõeldud krimisarjast „CLUE“.
Heie Aomägi. Maamaa Mari ja Tähetuuletorn.

“Mari, Armas ja sõnasöakas Imbike elavad loovust ja taiplikkust taotlevas Maalinnas.
Ühel päeval hakkavad juhtuma ootamatud asjad.
Tulemaalt tuleb Tõiv, kes tahab koju tagasi pääseda. Kui ta vaid teaks, kuidas?
Sõprade seltsi sajab ka justkui eikuskilt Maagimaa Varmo.
Saabub kuri kiri, ilus ilmakord on ohus. Suur nõupidu peab nõutust, sest nõu on otsas. Tõivu aitamiseks vajalikku nõu otsitakse Oruoja neljalt nõialt ja Metsamäe Kevadekudujalt, Maagimaale saadetakse läbirääkijad. Maagimaa õukond on kummastav, salanõu sepitsejate käsi pikk. Kui pääsukesed pingutavad kõneleda ja tähed tahavad tähendada, kas tornitipust märkab lahendust, mida mujalt ei näe?
Maavanema tütar, välismaalastele printsess Mari - kas võib tulla ka tema kord, süda saapasääres, tõde ja leebe ilmakord jalule aidata? 
Mõni maailm võib ju olla ka kooskõlaline. Muinasjutuski.
Jana Frey. Keegi pole nii armas kui Täpike.

Kui 6-aastase Mia kodutänaval avatakse ponitalu, unistab tüdruk vaid ratsutamisest kõige armsama poni Täpiga. Peale toreda loo ja armsate piltide saab raamatust ponide, nende eest hoolitsemise ja ratsutamise kohta teada palju huvitavat ja kasulikku.
Heli Künnapas. Kolme pärna saladused.

“Kolme pärna saladus” on müstiline lugu toredast kolmelapselisest perekonnast. Kaheteistaastane Sten, kümnene Egert ja kolmene Johanna kolivad ema ja isaga linnast Pärna tallu. Seal pole isegi veebilevi. Salapärasel kombel satutakse 1888. aastal toimunuga silmitsi ja asutakse 130 aastat vana lahendamata mõistatuse kallale, et päästa vangistatud.
See kaasahaarav lugu on põnevalt kummaline – „Kogu see asi on juba väga veider– nähtamatu käega kirjutatud kirjad, kumav päevik, kirikumees, keda pole olemas... mis järgmiseks?“
Heli Künnapas on varem lastele kirjutanud raamatud "Laste ilus elu maal" ja "Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks".
Kristina Ruder. Hea Eesti muinasjutt.

„Hea Eesti muinasjutt” räägib kolmest õest, kes on sõpruse ja hoolivuse kandjad. Lihtne maaelu, töökus ja üksteise aitamine on väärtused, mida raamat lastele õpetab. Muinasjutu teevad võluvaks unistused, mis võivad täituda, kui headust edasi jagada. Raamat annab lugemiselamuse nii väikestele kui suurtele ja avardab meie kõigi silmaringi.
Jutukogu: Littlest Pet Shop.

Sind ootab suur seiklus koos väikeste lemmikutega! Avasta uus ja imeline lemmikute maailm, kus kõik on võimalik ja aega piiramatult! Vaata, kuidas lõpeb pidu, mis kontrolli alt väljub, ja aita Roxiel leida sõbrale täiuslik kingitus. Uuri välja, kes on varas ja kuidas remontida vaateratast!
Jon Agee. Elu Marsil.

Uljas nooruke astronaut lendab Marsile. Ta on kindel, et leiab sealt elu. Külakostiks on ta isegi šokolaadikooke kaasa võtnud. Aga paistab, et elu Marsil siiski ei leidu. Ja paraku ei leia ta ka enam oma kosmoselaeva…
Kadri Hinrikus. Millest sa unistad?

Kui oled laps, pole ühelgi unistusel piiri.
Võid hakata meremeheks, kes ümber maailma purjetab.
Võid olla postiljon.
Või muusik.
Ehk unistad hoopis sellest, et saaks oma suure õega päev läbi koos mängida?
Või esimest korda üksi öösel telgis ööbida?
Maailmas on palju unistusi.
Millised neist täituvad?
Ilmar Tomusk. Porgandipirukas.

Porgandipirukas – see on maitsev ja tervislik ning selle valmistamine on imelihtne. Suured inimesed saavad pirukaga ise hakkama, väikestel tasuks seda teha koos täiskasvanuga. Selle raamatu järgi tehtud pirukast jätkub tervele perele.
Enne kui köögis tegutsema hakkad, võiksid saada tuttavaks kümne toreda tegelasega, kellest nutika pagari osavate käte all ilus ning maitsev pirukas valmib.

Uudised

20. oktoobril on taas üle-eestiline ettelugemise päev. Eesti Lastekirjanduse Keskus kutsub igal aastal sel puhul 4. klasside õpilasi võistulugemisele. Igat maakonda pääseb esindama üks tubli lugeja. Sel aastal on võistluse juhtmõte „Heal meelel ja ilusal keelel“ ja ette lugeda passib ilusas keeles kirja pandud lugusid. Eile oli see päev, kus ettelugemise maratoni pidasid meie raamatukogu saalis Lääne-Virumaa tublimad ettelugejad. Tublid olid kõik 18 osalejat, kuid maakonda saadame esindama

...

 Täna punusid Rohuaia lasteaia päikesejänkud mõnulugemiseks meie muinasjututuppa PESAMUNAPESA. Mune pesas polnud, küll aga oli salapärane kirst, kus peitusid Urve Tinnuri vastsed raamatubeebid – „Oh seda pesamuna küll“ ja „Hamster Jõmmu nutikas“.  Lisaks kirjanikule olid kohal ka raamatud välja andnud kirjastuse Hea Tegu esindajad koos kunstnik Sofiga, kes on pesamuna lugudele joonistanud kiiksuga pildid. Lood kippusid muidugi raamatust välja. Nii Riti r-tähe otsimise vaevast kui hamstri

...

Fotoprojekti „Suurlinnahaldjad“ autorid Kaisa-Maarja Pärtel ja Oksana Tralla

 kirjutavad saatesõnaks näitusele:

 „Väikesed, õrnad ja haprad, harjutavad nad pühendunult, üksi ja üheskoos.

Mängivad läbi seda, mis hiljem on elu.

Mänguilu, mänguelu.

Et suuremaks sirgudes asuda oma teele, sukelduda suurlinna, sukelduda 

ellu. Et ise hoida ja kaitsta seda, mis on õrn ja habras.

Päris elu. Igapäeva ilu.“

 

Fotoprojekt

...
Vaata varasemaid uudiseid
Nukitsa konkursi videoblogi
image

Raamatukogu on

Raamatute kodu

Raamatukogust saab koju kaasa laenutada raamatuid, ajakirju ja heliplaate.

Vaba aja veetmise koht

Siin saab peale kooli ja muul ajal mõnusalt aega veeta. Võid mängida sõpradega, lugeda ajakirju või raamatuid, kuulata muusikat, kasutada arvutit ja mängida lauamänge.

Õppimise koht

Raamatukogu on hea koht koolis koduste ülesannete tegemiseks. Raamatukoguhoidjalt saad küsida nõu ja abi, raamatudki on käe jala juures. Kui koolis on antud teha mõni uurimistöö, leiad siit materjali ja ka abi selle otsimiseks.

Meisterdamise koht

Tore on midagi oma kätega valmistada, seepärast pakume seda võimalust ka meie. Siin saab joonistada, teha kaarte ja palju muudki.

Tähtaja pikendamine

Tel. 3225968
laenutaja@lvkrk.ee

Raamatukogu aadress

Lai tn 7
Rakvere linn
44308

Oleme avatud

Esmaspäevast reedeni 
10.00 – 19.00
Laupäeval 
10.00  – 15.00

Telefon & e-post

laenutus: 3225968
osakonnajuhataja: 3225966
laenutaja@lvkrk.ee

logo valge ©2016 Lääne-Virumaa Keskraamatukogu

Please publish modules in offcanvas position.