Uued raamatud

Ilmar Tomusk. Triinu tomat.

Triinu on viieaastane tüdruk, kellel on oma tuba, ema ja isa ning sõbrad Liisu ja Oliivia. Triinule meeldib basseinis sulistada, saunas higistada ja suvel vanaema juures käia. Kui ta on terve aasta olnud viieaastane, saab ta kuueseks ning otsustab hakata põllumeheks. Kui sa seda raamatut ei loe, ei saagi sa teada, mis sellest lõpuks välja tuleb.
Ülle Kütsen. Evert, Elina ja naabermaja pätid.

Kui üle tee vanasse räämas majja veidrad naabrid kolivad, otsustavad Evert ja Elina asja uurida. Peagi selgub, et tegemist on pättidega, kellel on kuri plaan Metsaküla koolist uhiuued arvutid pihta panna. Nutikad lapsed otsustavad vargust takistada ning algab põnev seiklus, kus mängu tulevad veidrad õpetajad, naljakad juhtumused ning lõpuks ka politseiülem Peeter Pirn.
Timo Parvela. Ella - Ettevaatust! Lapsed!

Mina olen Ella. Ma käin ikka veel teises klassis ja meie õpetaja armastab meid. Pealagi ta sõrmed sügelevad, süda pakatab, peas tulvab, kurgus pitsitab ja kõhus koriseb. Meie kõigi meelest on õpetaja päris kehvas seisus, ehkki kooliaasta algas alles kümne minuti eest. Ma arvan, et me peame teda aitama.
Ella ja tema sõbrad on veendunud, et õpetaja on haige. Nad otsustavad ta terveks ravida. Läheb tarvis karantiini, hiidnokkloom-lendoravat, kooliinspektorit, palju haridust, indiaani peakatet, veel kooliinspektoreid, seaduseelnõud, kunstinäitust ja televisiooni võttegruppi, enne kui õpetaja toibub ja kõik on jälle endine. Või kas ikka on?
Kairi Oja. Kade must kass.

„Kade must kass“ on lugu kahest kassist, kes sattusid ühte peresse ja pidid õppima, kuidas leplikult kõrvuti elada. Kas teie peres on kass? Üks või koguni kaks? Kas nad on sõbrad? Ühel varakevadel, kui Panter oli umbes kaheaastane, juhtus midagi täiesti ootamatut ... Tema inimesed olid ta reetnud. Ühe punutud korvi sees oli keegi võõras inimene toonud otse nende koduaeda veel ühe kassi. Väikese, valge, pikakarvalise ja siniste silmadega ... Kas Panter sai pikapeale aru, et tema hinges kasvas kadedus? Puhas kadedus. Raamatust „Kade must kass“ saadki teada, kuidas kadedus võideti. Eksimuse tunnistamine avab tee sõprusele.
Urve Tinnuri. Une viis nägu

Käesolev raamat on otseseks järjeks aastal 2015 ilmunud lasteraamatule VANAISA VÕLUHAAMER. Seiklustest unenägude maailmas on möödunud viis aastat, peategelane Reedik, kes eelmises raamatus valmistus kooli minema, on nüüd juba kaheteistkümneaastane koolipoiss. Ja ikka oleks vaja head nõu ja abi oma vanaisalt. Õnneks on võluhaamer alles... Hea lugeja mäletab kindlasti, et seitsmendaks sünnipäevaks andis vanaema Reedikule üle kingituse tema varalahkunud vanaisalt – võluhaamri, millega koputades sai poiss minna unenäos oma vanaisa juurde. Igast tema unenäost sai suur ja imetore seiklus, kuid kahjuks oli see lubatud ühtekokku ainult viiel ööl. Kuid vanaisal õnnestus kaubelda välja pisut lisaaega...
Yann Walcker. Kas Pipot saab uskuda?

Pipo läheb uude kooli ja ta tunneb et tema elu on liiga tavaline, seega otsustab ta hakata unistama erinevatest seiklustest - ta hakkab sõpradele valetama, et on kuulus laulja või hoopis meisterdetektiiv. Lõpuks ei usu enam ükski sõber teda, ning nad otsustavad koos Pipole vingerpussi mängida. Lõpuks peab Pipo sõpradele siiski üles tunnistama, et ta valetas. Kas sõbrad andestavad Pipole?
Tiia Selli. Pelle parim päev.

Pelle on väike tegus poiss, kes teab alati täpselt, mida ta tahab. Mis sellest, et emme ja issi mõnikord teistmoodi tahavad. Kui Pelle saab seda, mida ta tahab, siis ongi Pelle jaoks parim päev.

Pellega võis esimest korda tutvuda ajakirja Mesimumm veergudel mõni aeg tagasi. Autor Tiia Selli on uusi jutte juurde kirjutanud ning kõik nende kaante vahele kokku pannud. Lugudes on mõnusat huumorit nii väikese kui ka suure inimese jaoks. Peaaegu igas loos on Pellel mingi probleem, millele ta alati kenasti lahenduse leiab.

Raamat on mõeldud lasteaiaealistele lastele.

Widmark, Martin. Sünnipäevamõistatus.

Barbro Palm korraldab oma armsale Muhammedile uhke juubelipeo, kuhu on kutsutud võistlema parimad pagarid lähedalt ja kaugelt. Aga pärast seda kui tuled ilutulestiku jälgmiseks ära kustutatakse, muutub kõik. Uhkest tordivõistlusest saab Lasse ja Maia järjekordne juhtum! 

Widmark, Martin. Jalgrattamõistatus.

Valleby jalgrattavõistlus toob linnakesse rõõmu ja elevust. Osalejaid pole küll palju, ent võistluse lõpp kujuneb vägagi ootamatuks ja põnevaks. Lasse peab seekord hakkama saama kahel rindel - tähtsad on nii mõistus kui ka kiired jalad! 

Loone Ots. Kasvuhoonekoerad.

Raamat tõestisündinud lugudest, kus on kaalul looma elu. Kõik need lood lõppevad hästi, sest nii paljud inimesed hoolivad loomadest. Jutu keskmes on üks Nõmme pere, keda võib kõhklemata loomahulluks nimetada.
Samast sarjast on varem ilmunud Kerttu Soansi "Inimene puudlinahas" ja Epp Petrone "Hiir püksis".

Astrid Desbordes, Marc Boutavant. Edmund. Pidu kuuvalgel.

Edmund on orav, kes elab suure kastanipuu sees oma majas. Ta on väga häbelik ja tagasihoidlik ega suhtle oma naabritega. Aga ühel õhtul koputatakse tema uksele …

Heli Illipe-Sootak. Saada õps kuu peale!

Viis last ja viis lugu. Igas loos peavad lapsed leidma vastuse väga olulistele küsimustele. Mida teha, kui sünnipäev on juba homme, aga ikka veel ei ole teada, mitu kingitust sa ühtekokku saad? Kuidas nokkida nina nii, et keegi ei märkaks? Kui ilma peale ei saa kunagi kindel olla, siis mida üldse selga panna? Ja lõpuks igavene küsimus: keda oleks kõige mõistlikum Kuu peale saata?

Kätlin Vainola. Nähh Pariisis.

Nähh on Danieli kaisuloom, väike koerake. Kui Danieli pere Pariisi reisib, juhtub õnnetus - Nähh kaob ära! Endalegi ootamatult sukeldub seni ainult kodus elanud mängukoer seiklusse, kus ta kohtub teiste kadunud mänguasjadega, on maa ja taeva vahel ning satub äärepealt mänguasjade kollektsiooni.

Christine Nöstlinger. Franzi lood.

Franzi elu pole sugugi kerge. Heledate inglilokkide, roosinupusuu ja piiksuva hääle tõttu peetakse teda ühtelugu tüdrukuks. Pealegi veel viieaastaseks. Ehkki tegelikult on ta kuuene. Õnneks on ta vähemalt taibukas ja väga vapper. Leidlikud ideed lausa tulvavad talle pähe...
Marcin Mortka. Tapi ja sünnipäevatort.

Tere tulemast Sosinametsa!
Siin on hubane ja rahulik, kerge tuuleõhk mängleb iidse tamme lehtedes ja õhk on täis vaarikate lõhna. Viiking Tapil on sünnipäev ja tema loomadest sõbrad tahavad üllatada teda omatehtud tordiga. Kuid kõik ei lähe sugugi libedalt, sest sealsamas lähedal varitseb troll Jorru, kes tahab sõprade plaanid nurja ajada. Kuid loomulikult aitab sõprus loomakestel kõik takistused ja katsumused ületada. Raamatus on kümme südantsoojendavat ja lõbusat lugu Tapist ja tema sõpradest. Nad on seiklushimulised ja alati abivalmid tegelased ning satuvad alatasa uskumatutesse olukordadesse. Tänu raamatu värvikatele, armsatele ja lustlikele illustratsioonidele ärkab Sosinamets ellu otse raamatulehekülgedel!
Marliese Arold. Priidu.
„Kes tahab teha tegemist jänesega, kelle esihambad on üksteisest kohutavalt kaugel ja kes pealegi rääkides pudistab?” mõtleb Priidu ja üritab asjatult oma hiiglaslikke jänesehambaid peita. Õnneks meeldib Priidu Ludvigile ja Susannale täpselt niisugusena, nagu ta on.
Südamlik lugu jänesest Priidust, kes häbeneb oma suuri hambaid ja seda, et ta s-tähte öelda ei oska. Sõprade abiga mõistab ta, et see ei takista tal olemast vahva kaaslane ja et teistelgi on asju, mis neile enda juures ei meeldi.
Pamela Maran, Roman Kusma. Särav täht ja luuleline lammas.

Lugu lambast, kes üritab taevas säravale tähele igal moel muljet avaldada, kuid täheke pole huvitatud. Ta lausa solvub lamba peale. Lõpuks läheb siiski kõik hästi. Seda, mismoodi lammas tähekese tähelepanu üritab saavutada, saab lugeda juba ise raamatust.
Gemma Merino. Lammas, kes haudus muna.

Lammas Lolal on erakordselt ilus vill. Pärast kevadist villapügamist on ta endast aga täiesti väljas, kui märkab, et tagasikasvanud kasukas on pulstis ja takune.
Auhinnatud Inglise illustraatori Gemma Merino järjekorras juba teine lasteraamat näitab, et sõprus on välimusest tähtsam ja häid sõpru võib leida sealt, kust sa neid oodatagi ei oska!
Pildiraamat „Lammas, kes haudus muna“ läheb hinge ja soojendab südant ning sobib kõige paremini 3-5 aastastele lastele.
Agnieszka Stelmaszyk. Detektiivibüroo Tommi Okulaar ja Partnerid. Safiirprossi mõistatuslik vargus.

Tommi Okulaar otsustab detektiiviks hakata. Koos oma sõprade kassipoeg Kiti, hamster Horatiuse ja kuldkala Friidaga asutab ta detektiivibüroo. Varsti koputabki esimene klient puu otsas asuva mängumaja uksele – see on kullassepp Rubiin. Tema mure on üsna erakordne: varastatud on kuninganna Marleeni hinnaline safiirpross.
Kas Tommi ja tema sõbrad leiavad varga üles ja saavad safiirprossi tema käest tagasi?
Cecilia Lidbeck. Vampiiri saladus

Uus raamatusari, mis on mõeldud väikestele detektiivihuvilistele. Detektiiviklubi Salajane Nelik koosseisus Pipa, Põnn, Hamid ja Puuksu lahendavad erinevaid mõistatusi. Raamatus "Vampiiri saladus" on Vampiiriga midagi lahti. Linnakese kõige tigedam tädi oleks nagu ümber vahetatud. Ta on sõbralik ja tore ja aitab vanaonusid üle tänava. Mis õieti toimub? Kas Vampiir on hüpnotiseeritud? Kas ta kõnnib unes? Või on lihtsalt hulluks läinud? Salajane Nelik otsustavad mõistatuse lahendada.

Epp Petrone. Lennukiga lõunamaale

„Lennukiga lõunamaale“ on lühilugude kogumik, mis räägib ühe pere talvisest reisist ühele soojale maale. Tegelased on juba tuttavad raamatutest „Marta varbad“, „Anna hambad“, „Leena peenar“ ja „Kurru-Nurru vurrud“.

Aino Pervik. Sinivant joonistab

Vahva väikese Sinivandi tegemistest on ilunud uus raamat - Sinivant joonistab. Seekordne lugu jutustab lasteaias toimuvast joonistamise tunnist. Õpetaja Vissimuu on kõikidele lastele paberid välja jaganud ning palunud midagi joonistada. Mida lapsed joonistasid, sellest saate teada juba ise raamatut sirvides.
Heiki Vilep. Une-Mati väga uued udujutud

“Une-Mati väga uued udujutud” sisaldab 10 juttu. Jutud räägivad kellakäost Arnoldist, kes otsustas veidi puhata ja võttis endale asendaja, meisterlutsuviskajast lutsukalast Lota Lotast, Une-Mati nutitelefonist, Oinas-Heeringast, Siga-Linnust, riidekapi-liftiga reisimisest maailma nabaauku, sitikas Geotrupes Stercorariuse suurepärasest jalutuskäigust, maailma tõhusaimast relvast - naervast beebist ja paljust muustki.
Raamatut kaunistavad Heiki Ernitsa pildid.
Helena Läks. Kasside salajane pagaritöökoda

Tallinnas, ühe sinise kahekorruselise puumaja teisel korrusel elavad kaks kassi: Kirp ja Wilbur. Loomulikult ei ela kassid päris kahekesi, vaid koos oma inimestega, keda on kokku kolm: Emm, Iss ja Hõbe. Ühel päeval, kui kassid jäävad üksi koju, avastavad nad vana praeahju tagant seina seest salakäigu. Tunneli, mis tekitab kassidel mõtte käpad jahuseks teha ja viib peadpööritavate seiklusteni!

Uudised

Meie raamatukogu kunstiprojekt „Pildi sisse minek Vol. 2“ on jõudnud kevadiste kohtumisteni raamatukunstnikega. Eile said Rakvere Reaalgümnaasiumi 3.b ja 3.c klassi lapsed piiluda Gerda Märtensi ja Tiia Metsa kunstimaailma. Raamatukunstnikud rääkisid, kuidas sünnivad pildid raamatutesse, kui palju katsetamist ja visandamist on vaja, enne kui raamatu jagu pilte valmis saab ja

...

 

Täna lõpetas raamatukogu jututare oma 25. hooaja. Veerandsajandi jooksul on kodustele väikelastele mängitud-pajatatud üle 400 muinasjutu ja raamatuloo. Esimeste hooaegade jututarelased on juba suureks sirgunud ja toonud lugusid kuulama ka oma

...

Maikuus oleme lasteosakonda üles pannud järgmised näitused:

- Pirruse värvilised vigurid

- Kevademärgid

- Lugudega läbi Euroopa

- Minu kallis emme

- Meie oleme virulased (Eralasteaed Kaur näitus)

 

Vaata varasemaid uudiseid

2017. aasta on laste ja noorte kultuuriaasta!

image

Raamatukogu on

Raamatute kodu

Raamatukogust saab koju kaasa laenutada raamatuid, ajakirju ja heliplaate.

Vaba aja veetmise koht

Siin saab peale kooli ja muul ajal mõnusalt aega veeta. Võid mängida sõpradega, lugeda ajakirju või raamatuid, kuulata muusikat, kasutada arvutit ja mängida lauamänge.

Õppimise koht

Raamatukogu on hea koht koolis koduste ülesannete tegemiseks. Raamatukoguhoidjalt saad küsida nõu ja abi, raamatudki on käe jala juures. Kui koolis on antud teha mõni uurimistöö, leiad siit materjali ja ka abi selle otsimiseks.

Meisterdamise koht

Tore on midagi oma kätega valmistada, seepärast pakume seda võimalust ka meie. Siin saab joonistada, teha kaarte ja palju muudki.

Tähtaja pikendamine

Tel. 3225968
laenutaja@lvkrk.ee

Raamatukogu aadress

Lai tn 7
Rakvere linn
44308

Oleme avatud

Esmaspäevast reedeni 
10.00 – 19.00
Laupäeval 
10.00  – 15.00

Telefon & e-post

laenutus: 3225968
osakonnajuhataja: 3225966
laenutaja@lvkrk.ee

logo valge ©2016 Lääne-Virumaa Keskraamatukogu

Please publish modules in offcanvas position.