Uued raamatud

Ulrika Kestere. Siilike, kes kuulas kõiki.


Ühel heal päeval leiab siilike metsast hiigelsuure põldmarja. Aga enne kui ta jõuab selle ära süüa, sekkuvad teised metsa loomad – vares, rebane, öökull ja nirk. Igaüks annab nõu, mida seesuguse ilusa mahlase marjaga peaks tegema. Siilike on päris segaduses.
Ulrika Kestere imearmsate piltide ja mõnusa muigega raamat jutustab sellest, et head nõuanded tasub küll ära kuulata, aga iseendale tuleb siiski kindlaks jääda.

Ilmar Tomusk. Porgandipirukas.

Porgandipirukas – see on maitsev ja tervislik ning selle valmistamine on imelihtne. Suured inimesed saavad pirukaga ise hakkama, väikestel tasuks seda teha koos täiskasvanuga. Selle raamatu järgi tehtud pirukast jätkub tervele perele.
Enne kui köögis tegutsema hakkad, võiksid saada tuttavaks kümne toreda tegelasega, kellest nutika pagari osavate käte all ilus ning maitsev pirukas valmib.
Agnes Kolga. Jagatud saladused.

Äsja 18-aastaseks saanud Hannal on saladusi, mille avalikuks tulemine võib rikkuda kõik tema suhted. Täiesti juhuslikult lobiseb ta need uusaastaööl võhivõõrale koolikaaslasele välja.
Keegi teab nüüd, et Hanna perekond elab joodikust isa tõttu vaesuse piiril. Keegi võib nüüd kõigile rääkida, mis Hanna ja Kevini vahel eelmisel aastal tegelikult toimus.
Aga seda ei tohi mitte mingil juhul juhtuda.
Tiiu Kitsik. Krokodilli saba.

Tiiu Kitsiku autoriraamat sobib lugeda-uurida nii neile, kes juba ise lugeda oskavad, kui ka neile, kes alles pusivad. Raamat räägib liigutava loo krokodillist, kes on omadega puntras ja vajab sõpra. Kuidas tunneb end keegi, kellel on mõni eripära? Mis aitab tal teiste seas hakkama saada?
Mare Kõiva. Eesti õpilaste lemmikloomalood.

Inimesed ja koduloomad on pikalt elanud üksteise läheduses, ja ka tänapäeva õpilaste kodudes leidub nii traditsioonilisi kui eksootilisemaid koduloomi, kellega juhtub alatasa huvitavaid, liigutavaid, naljakaid ja vahel ka ootamatuid seiku. Just selliseid lugusid ehedast õpilaspärimusest pakubki käesolev raamat – jutte lemmikute nimesaamisest, eksitustest looma sooga, seiklustest lemmiku peresse jõudmisega, kadumiste ja taasleidmistega, kirjeldusi nende korda saadetud rumalatest vempudest, aga ka üllatavalt leidlikust ja nutikast tegutsemisest.
Tom Fletcher. Kriiksujad.


Lõbus, hirmutav, õpetlik ja südamlik lugu sellest, mis juhtub siis, kui ühel päeval kaovad linnast kõik täiskasvanud ja lapsed peavad kõigega ise hakkama saama. Eks igaüks meist on aeg-ajalt mõelnud, et täiskasvanud on lihtsalt tujurikkujad: keelavad, õpetavad, käsivad … Tore oleks, kui saaks ise otsustada, teha seda, mida hing igatseb, süüa ainult komme ja rämpstoitu. Mis aga saab siis, kui nii juhtubki?
Whiffingtoni linn elu muutub täielikul – mustus ja hais, lapsikuks muutunud täiskasvanud, keda lapsed nüüd ohtudega riskides peavad päästma.
Kas popid poisid ja tüdrukud on ka hädaolukorras popid või päästavad maailma „nohikud“?

Marina Abramova. Mina olen nahkhiir.


Keegi võib nahkhiiri jumaldada, keegi karta (ja täiesti asjatult), kuid ükskõikseks ei jäta nad kedagi!
Väike nahkhiir on tegelikult kõva töörügaja. Ta püüab tunni ajaga kinni sadu sääski, peab jahti ka kahjulikele putukatele ning säästab sellega meie põldusid ja metsi.
Meie raamatu nahkhiired on armsad ja kahjutud loomakesed, kes soovivad sulle rääkida oma erilistest oskustest ning selgitada, miks pole mõtet neid peljata. Nad tahavad lihtsalt sinuga tuttavaks saada!

Rita Mets. Lili ja Rolle.


Nende kaante vahel on lugu nooremast õest Lilist ja tema vanemast vennast Rollest. Lapsed on omavahel otsustanud, et nad on kindlasti täpselt ühevanused. Koos elatakse Aleviku alevikus. Nende maja kõrval asuvas metsatukas on puu otsas onn, kus lapsed käivad valvamas, et mereröövlid ei saaks Alevikku ootamatult rünnata. Ühel suvepäeval soovivad nad väga juba täiskasvanud olla. Täiskasvanuks olemisel proovitakse nii töö tegemist kui laste kasvatamist, korraldatakse spordiüritust ja leitakse üles kadunud luuletus.
Õe-venna toredatest suvistest ettevõtmistest leiavad lustakat lugemist kõik pereliikmed. Lisaks pakub kujunduslik lahendus ka otsimisrõõmu. Pildimullide asukoha leidmine suurelt pildilt võib pere pisematele anda tegevust pikemaks ajaks.

Anu Röömel. Laulupeole!

Metsas korraldatakse loomade ja lindude laulupidu. Kõik saavad koori laulma, vaid karumõmm jääb välja. Aga talle nii meeldib muusika! Ta käib salamisi teiste proove kuulamas ja tunneb juba sellestki suurt rõõmu. Otsib ka lauluraamatud välja ja hakkab ise harjutama, sest ehk järgmine kord temagi... Koorirahval aga ilmneb enne pidu suur mure. Mis küll saab? Aga kõik laheneb lõpuks kenasti. Tuleb tore laulupidu, kust ei puudu ka üllatus.
Kristina Ruder. Sigalahedad merioravad?


Võluv meremaailm, vahvad merioravad, armas merihobu ja ehmatav hai - need on osa kaasahaaravast seiklusest. Tegelasi, kes üllatavad ja meelde jäävad, on teisigi.
"Sigalahedad merioravad?" on tõeline maiuspala algklassilastele iseseisvaks lugemiseks. samuti sobib see suurepäraselt väiksematele lastele ettelugemiseks.

Reeli Reinaus. Roosi märgi all.


Reeli Reinausi uue raamatu sündmused leiavad aset tänapäeva Hiiumaal, kuid noorte peategelaste elu ja suhteid mõjutavad oluliselt ammused salapärased sündmused, millesse olid segatud Suuremõisa aadlik Otto Reinhold Ludwig von Ungern-Sternberg ja tema alluvuses töötanud kapten Carl Johan Malm.
Miikael tuleb Hiiumaale seletust otsima painavatele unenägudele ja kummalisele ettekuulutusele, et teda seob saarega verevõlg. Teda abistab sensitiivsete võimetega Vika, kellel on aga saare ja poisi aitamisega hoopis omad plaanid. Samal ajal püüab Ingel maksku mis maksab oma teadmata kadunud poiss-sõbra jälgi ajada. Ja Ingli sõbranna Saara ei tea ise ka täpselt, kuidas ta äkki nende peadpööritavate sündmuste keskele on sattunud.

Aidi Vallik. Seebu maailm.

7–10-aastastele mõeldud jutustus „Seebu maailm" on lugu ühe lapse armastusest oma ema ja isa vastu. Täiskasvanute maailmas ei käi aga asjad alati lapse armastuse järgi, ja kui perekond laguneb, otsustab Seebu endale ise oma eraldi maailma luua. Selleks, et koos oma unistustega sinna varjule pugeda, tuleb tal puhuda seebimull, mis mitte kunagi katki ei lähe.

Uudised

Juulis oli viktoriini lahendajaid 22.

Kõige rohkem punkte kogusid: Brith Müürsep, Diandra Kaasik, Marie Katriin Madisson, Delia Kaasik, Helle-Marii Luik, Luisa Varkki, Estella Varkki, Katrina Aupaju, Keitlin Aupaju, Kristi Johanna Pajo, Lisette Lein, Kadri, Sirje.


Teid ootab raamatukogu lasteosakonnas väike auhind!


Õiged vastused:

1.  Esimene üldluulepidu toimus Rakveres
2.  Laulupeol esitatakse kooride ühislauluna Urve Tinnuri ja

...

Juunis oli viktoriini lahendajaid 12.

 Kõige rohkem punkte kogusid: Gregor Potti, Grethe-Liis Kolli, Lisette Avilov, Heidi Vara, Maribel Lukken, Keitlin Aupaju, Mia Moškov, Marie Katriin Madisson

 

Teid ootab raamatukogu lasteosakonnas väike auhind!

 

Õiged vastused:

1. Rakveres Vallimäel asuva Tarva monumendi autor on skulptor Tauno Kangro.

2. Rakvere lipu värvid on sinine ja kollane.

3.  Lipu heiskamisel Pika Hermanni torni

...

Rakvere Ametikooli  tisleri eriala õpilased esitlevad näitusel puidu kunstilise töötlemise kursuse raames valminud töid. Ja nüüd  - TÄHELEPANU! Teadaolevalt on Rakvere Ametikool ainus kool, mille õppekavas on selline puidukunstimoodul.  Näituselt vaatab uudistajale vastu õppeaasta jooksul loodud tootemite isevärki seltskond oma toreduses ning vitriinides on väljas mitut sorti kunstikatsetusi : kruuse,

...
Vaata varasemaid uudiseid
Nukitsa konkursi videoblogi
image

Raamatukogu on

Raamatute kodu

Raamatukogust saab koju kaasa laenutada raamatuid, ajakirju ja heliplaate.

Vaba aja veetmise koht

Siin saab peale kooli ja muul ajal mõnusalt aega veeta. Võid mängida sõpradega, lugeda ajakirju või raamatuid, kuulata muusikat, kasutada arvutit ja mängida lauamänge.

Õppimise koht

Raamatukogu on hea koht koolis koduste ülesannete tegemiseks. Raamatukoguhoidjalt saad küsida nõu ja abi, raamatudki on käe jala juures. Kui koolis on antud teha mõni uurimistöö, leiad siit materjali ja ka abi selle otsimiseks.

Meisterdamise koht

Tore on midagi oma kätega valmistada, seepärast pakume seda võimalust ka meie. Siin saab joonistada, teha kaarte ja palju muudki.

Tähtaja pikendamine

Tel. 3225968
laenutaja@lvkrk.ee

Raamatukogu aadress

Lai tn 7
Rakvere linn
44308

Oleme avatud

Esmaspäevast reedeni 
10.00 – 19.00
Laupäeval 
10.00  – 15.00

Telefon & e-post

laenutus: 3225968
osakonnajuhataja: 3225966
laenutaja@lvkrk.ee

logo valge ©2016 Lääne-Virumaa Keskraamatukogu

Please publish modules in offcanvas position.