Uued raamatud

Tom Fletcher. Jõulusaurus.

Kallis jõuluvana!
Sel aastal soovin jõuludeks palju asju, mida sa mulle arvatavasti tuua ei saa, aga üks dinosaurus teeks mu väga õnnelikuks!
Häid jõule … Villi Veermik
Villi Veermik on poiss, kelle kohta on vaja teada üht – talle meeldivad dinosaurused. Tegelikult dinosaurused talle mitte lihtsalt ei meeldi, vaid ta lausa armastab neid. Jõuluvanale kirja kirjutades mõtleb ta samuti ühe dinosauruse peale, ent tal pole aimugi, milline jõulukink teda ees ootab …
„Jõulusaurus“ viib lugejad uskumatule jõuluseiklusele, millest ei puudu jõuluvana, laulvad päkapikud, lendavad põhjapõdrad, aisakellad ning tohututes kogustes jõulumaagiat.
Raamatu autor Tom Fletcher juhib teoses tähelepanu ka koolikiusamisele ja ning ühtlasi julgustab oma looga kõiki lapsi, kes millegi poolest teistest erinevad.
Eva Muszynski. Kauboi Klaus ja jõuluvana kaktusevõsas.

Jõulud farmis Killuke Õnne.
Kauboi Klaus on elevil. Koos lehm Roosi ja põrsas Liisaga ehib ta jõulukaktuse, küpsetab piparkooke ja ootab külla jõuluvana. Aga jõuluvana peab teel kinni äpardus põhjapõdrasaaniga, ootamatu kohtumine teeröövlite Armi-Armini, Pika Lauri ja Viie-Sendi-Villemiga ning suure indaanipealiku Kitkutud Kuke ja tema kaaskonnaga. Kõigest sellest sünnib päris korralik seiklus. ...
„Kauboi Klausi” sarja raamatud sobivad hästi algajale lugejale iseseisvaks avastamiseks ja lugemisoskuse arendamiseks. Huvi hoiavad üleval vahvad ja värvikad tegelased, kelle seiklused on klass omaette. Kaasahaaravalt kirjutatud lustakad lood teevad lapsest justkui muuseas suure raamatusõbra, kes tahab väga teada, mis on kirjas järgmisel leheküljel.
Disney Enterprises. Lumekuninganna ja igavene talv : 5 minuti lood.

Seiklused Aarendellis! Löö kampa Anna, Elsa, Sveni, Kristoffi, Olafi ja teiste sõpradega, sest ees ootavad uued seiklused Aarendellis! See raamat, mis sisaldab kahtteist imeliselt lumist jutukest, millest igaühe lugemine võtab umbes viis minutit, sobib nii unejutuks kui ka igal muul ajal lugemiseks!
Mila Berg. Väike ükssarvik Tähehelk : tore, et sõbrad oleme.

Ükssarvikud on imelised loomad, kes oskavad lennata, soove täita ja üle vikerkaare kapata. Ainult tilluke, lühikeste jalgade ja sassis lakaga ükssarvik Vinni ei oska seda kõike veel päris hästi: vikerkaarelt kukub ta enamasti alla, tähtedeni lennata pole tal kunagi õnnestunud ning samuti pole ta siiani suutnud täita ainsatki soovi.
Õnneks on Vinnil toredad sõbrad – majavaim Triksi ja nahkhiir Kalle –, kellega koos on alati tore. Ühel ööl, kui semud koos aega veedavad, potsatab taevast alla täht. Nüüd on vaja täht koju tagasi toimetada, kuid kas vinnil õnnestub kõrgele taevasse lennata?
Loe ja saa osa ükssarviku lummavast seiklusest!
Maja Lunde. Lumeõde : jõulujutustus.

Varsti on jõuluõhtu, mis on ka Juliani sünnipäev. Tavaliselt on see aasta parim päev, mil jõulupuu on ehitud ja küünlad süüdatud, õhus on mandariinide ja piparkookide lõhn ja kaminas praksub tuli. Aga sel aastal on kõik teisiti ja Julian mõtleb, et jõulud on lihtsalt ära jäetud...
Ühel päeval kohtab Julian elurõõmsat Hedvigit. Tüdruk meenutab talle, kui ilusad pühad võivad olla ja Julian hakkab uskuma, et jõulud võivad siiski tulla.
Aga majas, milles Hedvig elab, on midagi müstilist...
Kes on see kummaline vanamees, kes pidevalt välja ilmub?
Ja mis see on, mida Hedvig varjab?
Särav ja kohati kurb, pikitud pisukese müsteeriumiga, sisaldades palju lund ja üllatusi – see silmatorkav värviliste illustratsioonidega raamat võib olla kaaslaseks peatükk haaval jõule oodates, mille lugemisest saab tekkida pühadetraditsioon.
Sobib ette- ja kooslugemiseks lapsega, kes soovib arutleda elu sügavamate teemade üle.
Pisemate laste puhul on soovituslikud täiskasvanu saatvad kommentaarid ja selgitused.
Jaak Juske. Põnevad lood vanast Tallinnast.

Ajaloolane Jaak Juske viib lapsed põnevale ja üllatusi täis ajarännakule mööda Tallinna.
Tallinn on väga vana linn - kui 2008. aastal tehti Vabaduse väljakul arheoloogilisi kaevamisi, satuti seal enam kui 5000 aastat vanale kiviaja inimeste peatuspaigale. Toona oli nüüdse Vabaduse väljaku kohal merepiir.
Nii pika ajalooga linnal on olnud ka mitu nime. Muinasajal siinkandis asunud eestlaste puitlinnust kutsuti Lindaniseks. 700 aastat oli Tallinna ametlikuks nimeks Reval, venepäraselt Revel. Venelased on nimetanud linna ka Kolõvaniks. Kohalikud eestlased aga kutsusid oma kodulinna juba keskaja lõpus Tallinnaks.
Sel ajal - ehk pärast Taani kuninga vallutust kaheksa sajandit tagasi - saigi Tallinnast tõeline linn. Tegelikult jagunes tänane Tallinn toona kaheks võimukeskuseks, kes tihti omavahel tülis olid. Ajapikku ümbritseti Tallinn üle kahe kilomeetri pika, rohkete tornide ja väravatega kivist kaitsemüüriga, mis kaitsesid linna edukalt ning on tänagi valdavalt alles. Vanade linnakindlustuste kõrval on väga hästi säilinud ka ülejäänud vanalinn oma viilkatustega linnakodanike majade, raekoja, gildihoonete, mitmete kirikute ja kloostritega. Ka vanalinna tänavatevõrk on pärit keskajast. All-linna südameks olnud vana turuplats, nüüdne Raekoja plats, on ka täna linna jaoks oluliste sündmuste toimumispaigaks. Paasi vanalinna müüride ja majade rajamiseks murti Lasnamäelt, sealt, kus täna asub Pae park ja järv.
Silly Jaanus. Tähesadu apelsinipuul.

“Tähesadu Apelsinipuul” viib lugeja universumi kaugetesse kohtadesse ja paljastab selle kohta kogu halastamatu tõe – mis juhtub siis, kui meis endis ja meid ümbritsevas pole piisavalt armastust. See on fantaasialugu sillerdavatest metsadest ja maagilisest muusikast, mis hakkab lugedes kõrvus helisema. 

“Tähesadu Apelsinipuul” on mõeldud nii suurtele kui väikestele. See hingeline ja salapärase kumaga teos on neile, kes on ammu leitu kaotanud ja otsivad teed tagasi enda mina juurde, ning väikestele, kes alles õpivad maailma tundma. Teos üritab anda edasi väärtusi, mis peaksid looma maailma paremaks kohaks.

Mark Antonius Puhkan. Antennimaja inimesed: graafiline novell.

„Antennimaja inimesed“ on ulmeline ja mõtlik koomiks inimloomuse eri pooltest ja nende kokkupõrkest. Sündmustik leiab aset maailmas, mis koosneb praeguse aja nukratest jäänustest. Sealsed asukad peavad oma väärtused leidma sellest, mis kaoseliselt möödunud ajad neile jätnud on. Betoonkõrbe keskel sirgub aga üks veider antenniga maja, mille vertikaal on aga kriitilises vastuolus ümbruskondse rahva horisontaalse maailmapildiga. Kokkupuude sellega, mida antennimaja varjab, saab kõrbe asukatele pöördeliseks katsumuseks.
Lauri Juursoo. Mister Krants ja valge lohe.

„Mister Krants ja valge lohe“ on 16 lustliku looga (une)jutukogu. Lapsed avastavad sellest kõik­­suguseid saladusi otse elust enesest. Näiteks saab teada, mida teevad päkapikud suvel, kus ja kuidas valmivad kommid, kas isad on üldse olemas, millest unistavad vanaisad ning mis elu elavad triik­särgid ja kleidid tegelikult.
Raamatu joonisfilmilikud illustratsioonid annavad võimaluse lugudesse ise sisse minna ja raamatu lõpus saabki igaüks värvida otse raamatusse oma Mister Krantsi ja lendava auto.
Kes on see Mister Krants ja mis seos on tal valge lohega, see selgub juba raamatust.
Markus Saksatamm. Pannkoogid! Nalja ja naeruga.

Kellele ei meeldiks pannkoogid? Siin raamatus on neid igale maitsele. Saame teada, kuidas söövad pannkooke näiteks õpetaja, krokodill või politseinik; oma unistuste pannkooke näitavad kassid, näitlejad ja sportlased; lisaks on pannkook igal horoskoobimärgil ja õpime uusi vanasõnu pannkookide võtmes!
Hilli rand. Hajameelse haldja sünnipäevapidu.

Suve lõpus otsustas paksus muinasjuturaamatus elav väike hajameelne  lillehaldjas korraldada oma sünnipäevapeo. Sinna olid kutsutud  Saabastega Kass, Väike Merineitsi, Okasroosike, Tuhkatriinu ja  Lumivalgeke, Pöial-Liisi ja paljud teised muinasjututegelased. Peol oli kõvasti mürtsu ja tralli, lusti ja segadust. Õhtul aga juhtus nii, et kui lapsed palusid emal muinasjuttu lugeda, siis jäid nad sellest hoopistükkis ilma. Kõigist raamatutest, mille ema avas, olid muinasjututegelased kadunud!
Helle Kirsi. Kool ei murra konti.

Helle Kirsi kooliteemalised luuletused on elavaks joonistanud Pusa.
Humoorikat lugemist jagub kõigile, kes elus kooliga kokku puutunud on.
Kimberlie Hamilton. Mässumeelsed kassid: vahvad lood vapratest vurrukandjatest.

Kassid on oma loomult seiklushimulised ellujääjad. Paljud neist on elanud suurepärast, inispireerivat ja huvitavat elu, kuid nende lood on unustuse hõlma vajunud või pole kunagi laia avalikkuse ette jõudnudki. Milline suur kaotus meile kõigile.
Käesolev raamat parandab selle vea ning jutustab üle kolmekümne tõestisündinud loo kassidest, kellest viimane kui üks on tõeline kangelane.
Saad tuttavaks II maailmasõja sangarite, ookeanidel seilanud kartmatute meremeeste, meisterhiireküttide, Guinnessi rekordiomanike, Hollywoodi staaride, kassidega, kellest on kirjutatud bestesellereid, ning paljude teiste märkimisväärsete miisudega. Siit raamatust leiad isegi ühe kosmosesse lennanud astrokassi, kes sealt ka tagasi jõudis, et oma lugu rääkida.
Kas oled valmis? On aeg avastada märkimisväärseid kassifakte ning kuulda karvu turri ajavatest seiklustest. Lase maailma kõige paeluvamatel kassilugudel oma meeli paitada!
See kaunis raamat on tõeline maiuspala kõikidele kassisõpradele.
Epp Petrone. Elas kord...: kahe minuti muinasjutud.

Elasid kord... kana ja tuvi, ahv ja krokodill, hunt ja koiott, eesel ja varas, eit ja taat, isa ja poeg... See on järg muinasjutukogule „Võlusõnad“, mis pälvis Eesti Lastekaitse Liidult tiitli „Hea lasteraamat“. Esindatud on muinasjutud maailma eri paikadest, valitud on lühikesed jutud ning eelkõige sellised, mida pole varem eestlastele tõlgitud. Mõne loo juures on ka selgitav või arutlema kutsuv märkus.
Valija Zinck. Draakoni ärkamine.

Kes päästab draakoni, on päästnud terve maailma
Krapsakas tüdrukutirts Janka ja arvutihull Johann ei usu oma silmi, kui näevad naaberkorteris proua Tossilo juures elusat draakonit. Kaheksandal korrusel! Keset suurlinna! Kuid draakon on proua Tossilo juurde sattunud kogemata. Tegelikult kuulub ta rahvusvahelisele energiakontsernile, kellel on temaga suured plaanid ja kes tahab teda tingimata tagasi saada. Äkki on proua Tossilo jäljetult kadunud. Lapsed asuvad teda koos draakoniga otsima ning satuvad suurde seiklusse ...
Raamatu autorit, saksa lastekirjanikku Valija Zincki on nimetatud uueks põnevaks hääleks meie aja lugudejutustajate seas. Tema raamatutest on varem eesti keeles ilmunud „Penelop ja tulipunane ime”.
Inese Zandere. Näpsud söögilauas.

„Näpsud söögilauas“ on teine helindatud raamat kuueosalisest sarjast „Näpsud õpivad“. „Näpsud söögilauas” on mõeldud lastele alates 3. eluaastast, erivajadustega lastele, kuid sobib ka vanematele koolieelikutele ja erinevas vanuses eesti keele õppijatele.
Näpsud on uudishimulikud väikesed riidest tegelased – Sokike, Kindake, Rätike ja Padjake–, kes elavad koos Kassiga kangast majakeses. Seal nad mängivad ja õpivad maailma tundma.
„Näpsud söögilauas” näeb välja nagu tavaline raamat, aga kui digitaalse jutupliiatsiga piltidele või tekstile osutada, ärkavad need ellu: pliiats laulab, loeb luuletusi ja esitab küsimusi. Piltides on peidus kahel keerukustasemel selgitused ja ülesanded. Pere pisematele mõeldud jutu-ja pildiraamat toetab keele- ja matemaatikaoskuste kujunemist ning arendab last emotsionaalselt ja sotsiaalselt. Harjutused parandavad kõnet, motoorikat ja keskendumist ning arendavad loovust ja kujutlusvõimet.
Sari „Näpsud õpivad” on arendatud koostöös Tartu Ülikooli haridusuuenduskeskuse spetsialistidega, lastekirjastusega Liels un Mazs ja Läti Ülikooliga. Raamatute arendust toetas Interreg Eesti-Läti piiriülese koostöö programm.

Inese Zandere. Nääpsude Linn.

„Näpsude linn” on kolmas helindatud raamat kuueosalisest sarjast „Näpsud õpivad”. Raamat on mõeldud lastele alates 4. eluaastast, erivajadustega lastele, kuid sobib ka vanematele koolieelikutele ning erinevas vanuses eesti keele õppijatele. Raamat pakub huvi nii kahe- kui seitsmeaastastele. Peidetud ülesanded meelitavad last uurima, otsima ja vastama ning õppimine toimub mängides.
Näpsud on uudishimulikud väikesed riidest tegelased – Sokike, Kindake, Rätike ja Padjake –, kes elavad koos Kassiga kangast majakeses. Seal nad mängivad ja õpivad maailma tundma. Näpsud on välja mõelnud mängulinna ja kutsuvad sinna jalutama.
„Näpsude linn” näeb välja nagu tavaline raamat, aga kui digitaalse jutupliiatsiga piltidele või tekstile osutada, ärkavad need ellu: pliiats laulab, loeb luuletusi ja esitab küsimusi. Piltides on peidus kahel keerukustasemel selgitused ja ülesanded. Taseme saad valida raamatu tiitellehel. Pere pisematele mõeldud pildiraamat toetab keele- ja matemaatikaoskuste kujunemist ning arendab last emotsionaalselt ja sotsiaalselt. Harjutused parandavad kõnet, motoorikat ja keskendumist ning arendavad loovust ja kujutlusvõimet.
Sari „Näpsud õpivad” on loodud koostöös Tartu Ülikooli haridusuuenduskeskuse ja Läti Ülikooli koolieelse pedagoogika spetsialistidega, Läti lastekirjastusega Liels un mazs. Raamatud toetavad lisaks keeleoskusele (sh sõnavara rikastumisele ja keelega mängimisele) ning teadmistele ka digipädevuse arengut. Raamatute arendust toetas Interreg Eesti-Läti piiriülese koostöö programm.
Olivia Saar. Tähed on taevatuled.

Jõulu- ja talveluuletuste raamat lastele.

Uudised

Novembris oli viktoriini lahendajaid 41.

Kõige rohkem punkte kogusid: Kirke Kuusik, Keitlin Aupaju, Katrina Aupaju, Aliina Männi, Mirabel Konsa, Melissa Suursaar, Elise Bobõlski, Iti Mehide, Anna-Lotta Kütt, Liisa Bauvald, Keira-Meribel Mägi, Sofia Merilo, Emili Saksman, Marta Laandu, Mattias Maltsar, Lisette Avilov, Eilis Senka, Nele Pakk, Grethe-Liis Kolli, Anna-Maria Kais, Angela Verbitski, Hanna-Liisa Vahtra, Krish Riar, Karoliina Tali, Mayra Riar.

Teid ootab raamatukogu

...

           

Lääne-Virumaa Keskraamatukogu laste- ja noorteosakonnas saab 18. detsembrini vaadata tšehhi illustraatori Denisa Prošková raamatuillustratsioone, mis on Rakvere kultuuripäevade programmi raames jõudnud meieni Eestis asuva Tšehhi suursaatkonna kaudu. Näitus

...

Eelseisval isadele pühendatud pühapäeval saavad tõhusat täiendust paljude Rakvere papside särgivarud. Nädala jagu päevi on raamatukogus sorditud särke, lipse, manseti- ja kraenööpe, et kokku saaks meeleolukad ja mehised pidurüüd isadele. Aktsioonis olid nii jututare põnnid oma emmedega kui koolilapsed.
Oma õnnesoovid kõigile isadele saadame teele koos Siiri Laidla värssidega, lootuses, et isadel jääb

...
Vaata varasemaid uudiseid
Lugemisisu programm
Nukitsa konkursi videoblogi
image

Raamatukogu on

Raamatute kodu

Raamatukogust saab koju kaasa laenutada raamatuid, ajakirju ja heliplaate.

Vaba aja veetmise koht

Siin saab peale kooli ja muul ajal mõnusalt aega veeta. Võid mängida sõpradega, lugeda ajakirju või raamatuid, kuulata muusikat, kasutada arvutit ja mängida lauamänge.

Õppimise koht

Raamatukogu on hea koht koolis koduste ülesannete tegemiseks. Raamatukoguhoidjalt saad küsida nõu ja abi, raamatudki on käe jala juures. Kui koolis on antud teha mõni uurimistöö, leiad siit materjali ja ka abi selle otsimiseks.

Meisterdamise koht

Tore on midagi oma kätega valmistada, seepärast pakume seda võimalust ka meie. Siin saab joonistada, teha kaarte ja palju muudki.

Tähtaja pikendamine

Tel. 3225968
laenutaja@lvkrk.ee

Raamatukogu aadress

Lai tn 7
Rakvere linn
44308

Oleme avatud

Esmaspäevast reedeni 
10.00 – 19.00
Laupäeval 
10.00  – 15.00

Telefon & e-post

laenutus: 3225968
osakonnajuhataja: 3225966
laenutaja@lvkrk.ee

logo valge ©2016 Lääne-Virumaa Keskraamatukogu

Please publish modules in offcanvas position.