Uudised

Lõpule jõudis ka meie pildiprojekti kolmas aastaring – „Pildi sisse minek. Vol.3“. Täna toimetasid kunstiõpetaja Alge Sardi juhendamisel Rakvere Gümnaasiumi 2.a ja Rakvere Reaalgümnaasiumi 2.c klassi lapsed. Loovtööd said inspiratsiooni äsja K.E. Söödi lasteluuleauhinnaga pärjatud Milvi Panga luuleraamatust „Mesikäpa esikäpad“, mille on põnevas kollaažitehnikas illustreerinud Mare Hunt.
Kooliaasta lõpul valitseb koolilaste sahtlites kindlasti suur tohuvabohu. Ka Milvi Panga raamatust leidis Alge kunstitegemiseks väga inspireerivad luuletused „Tõnu sahtel“ ja „Kummut“, mis kujutavad umbes poole sajandi taguseid sahtlisegadikke. Nüüd oli praegustel lastel võimalus pildi peale paigutada oma sahtlikallisvara 50 aastat hiljem ja sellest sai üks tänapäevase sisuga kummut. Tehnikaski võeti šnitti Mare Hundi piltidest: käiku läksid pliiatsid, vildikad, käärid, ajakirjad väljalõigeteks. Nüüd oli põnev võrrelda, mille poolest erineb praeguste poiste ja tüdrukute sahtlite sisu aegadetagustest. Aga oli ka ühiseid jooni: tüdrukute sahtlites on ikka peidus naiselikud salaasjad ja poistel ühtviisi mehisem kraam.
Pildid seame lasteosakonnas näituseks „Suur sahtlisegadus“ ja kõik autorid võivad suve jooksul käia oma sahtlipilte täiendamas, et nad ikka toredasti sassis püsiksid.
Pildiprojekti teostumisele aitas kaasa Hasartmängumaksu Nõukogu rahaline toetus.

Mais oli viktoriini lahendajaid 36.

Kõige rohkem punkte kogusid : Iti Puksa, Kertu Eily Saar, Sebastian Kaasik, Scarlett-Eliis Tammiste, Karmen Marie Vesiko, Kristof Kidelman, Anete Helene Jaagant, Ly-Sandra Jevsejev, Laura-Lisete Kuulmaa, Ragne Rohumets, Sandra Aasaväli, Krisliine Kokka, Mariliis Ant, Nele-Triin Kangur, Grethe-Liis Kolli, Ksenija Lvova, Hedvig Altmäe, Kätiliis Tiinas, Helle-Marii Luik, Ellen Anette Alak, Carmen Kose, Hanna-Liisa Vahtra, Eilis Senka.

Teid ootab raamatukogu lasteosakonnas väike auhind!

Õiged vastused:

1. Kunksmoor saab 45 aastaseks, ilmus 1973 aastal.

2. Suitsupääsuke on Austria rahvuslind.

3. Helen Käit on kirjutanud raamatu ,,Kummitusmaja”.

4. Suurbritannia soovib Euroopa Liidust lahkuda.

5. Eesti kõige tugevam maavärin toimus Osmussaare lähedal merepõhjas 25. oktoobril 1976. aastal. Maavärina võimsus 4,75 magnituudi, intensiivsus 6-7 palli.

6. Kadri Hinrikus sai Lapsepõlve auhinna raamatu ,, Katariina ja herned” eest.

7. Eesti rahvusloom on hunt.

8. Pildil on Elina Nechayeva. 2018. aasta Eurovisiooni lauluvõistlus toimus Portugalis.

 

Uut nädalat alustasime taas kunstilainel: Eesti ühe värvirõõmsama raamatukunstniku Katrin Ehrlichiga kohtusid Rakvere Reaalgümnaasiumi 3. c klassi õpilased.
Lastel oli au olla veel ilmumata raamatu pildimaailma esmaavastajateks, võrrelda Katrinilt pildid saanud raamatute pilte originaaljoonistustega ning kuulata, kuidas kunstnik tekstist pildi jaoks ideid nopib. Ja kui joonistamise himu piltide tulevärgiga oli üles köetud, läks lahti kollaažitehnikas portreede loomine. Kunstniku näpunäiteid ja tunnustussõnu jagus kõigile pilditeolistele.

Täna sündisid raamatukogus uued pildifantaasiad. Sedakorda pakkus inspiratsiooni nii oma jutu kui loominguga raamatukunstnik Ulla Saar. Kunstniku võttis vastu Rakvere Gümnaasiumi 3.c klass. Ulla pakkus loovtöö hakatuseks mõttemängu, mida saab igaüks enda peal katsetada: „Sule silmad ja mõtle end oma koju või oma tuppa! Seal toas on üks väike salauks. Ava see uks ja astu sisse! Mida sa näed? Keda sa näed? Joonista avanev kinnisilmivaade paberile!“. Lastel valmis igatahes näituse jagu pilte. Proovi Sina ka!

 

logo valge ©2016 Lääne-Virumaa Keskraamatukogu

Please publish modules in offcanvas position.