Uudised

Projekti "Kunst Lääne-Virumaa Keskraamatukokku" toel on meie raamatukogul nüüd oma märgipress, paberistants ja märgitoorikute varu. Nüüd on Sul hea võimalus disainida PÄRIS OMA RINNAMÄRK.

Tule ja osale märgikonkursil, mille teemaks on EESTI.

  • 28. septembril kell 15 on lasteosakonnas kunstnik Jule Käen-Tormi juhendamisel märgi disainimise töötuba.
  • 15. oktoobrini kestab märgikavandite võistlus. Saada oma pdf-formaadis kavandid aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
  • 19. oktoobril avame raamatukogus märginäituse ja toimub lemmikute valimine. 
  • 14. novembril jagame auhindu: saad stantsil luua komplekti enda disainitud märke. 

Peale pikka suvepuhkust saabus lõpuks ometi lasteosakonda tohutult suur ports uusi raamatuid! Lugemist jagub kõigile, nii suurematele kui ka väiksematele. Igavaid raamatuid ei ole ning lubame, et sel korral saavad enamus tähtsad küsimused ka raamatute abil vastatud :)

Augustis oli viktoriini lahendajaid 20.

Kõige rohkem punkte kogusid: Martti Kintsel, Kristi Johanna Pajo, Mare Parve, Kirke Kuusik, Helis Korjus, Gerlin Lipp, Hanna-Liisa Vahtra, Rasmus Korjus, Tuuli Seidelberg, Kirke Tull, Sebastian Kaasik, Grethe-Liis Kolli, Elizabeth Maasing, Mattias Maltsar, Marta Laandu

Teid ootab raamatukogu lasteosakonnas väike auhind! 

Õiged vastused:

1. Urve Tinnuri uus lasteraamat kannab pealkirja ,,Teine lisaaeg”.

2. Raamatu ,,Onu Mati, loomaarst” autor on Priit Põhjala. 

3. Eesti senine soojarekord on registreeritud Võrus.

4. Rakvere lastekirjanik Tiia Selli võitis raamatu „Rõõmus Miia” eest Lätimaa Jānis Baltvilksi nimelise lastekirjanduse auhinna.

5. Kunstnik Ülle Meister on joonistanud pilte paljudesse lasteraamatutesse, näiteks „Virumaa viguriga lood”, „Preili Pöörane ja teised kassid”, „Mõmmikute arstilkäik” , „Mõmmikute telekahaigus”, „Suur Peeter ja Väike Peeter”, „Sinilillega lumememm”, „Robi”, „Peremees ja sulane”, „Kaarist on kasu”, „Pikk päkapikupäev”, „Minu võlusport”, „Preili tibu”, „Rongisõit”, „Võlur Oz”, „Mardileib”, „Moldaavia muinasjutte” jt

6. Kõpu tuletorn asub Hiiumaal.

7. Eesti kõige vanem ja suurem rahvuspark on Lahemaa rahvuspark, asutatud 1971. aastal.

8. Pildil oli Suure Munamäe vaatetorn.

 

Eile avasime raamatukogu lasteosakonnas oma lugejatele põgenemistoa. Esimesed viis õnnelikku põgenikku on lukustatud ja akendeta kambrist juba vabadusse pääsenud. Seda teadagi tänu oma nutikusele vihjete järgimisel ja koodimurdmise oskusele. Teekond vabadusse võtab aega umbes 45 minutit, tragimad saavad muidugi lühema ajaga hakkama. Esimesed põgenemisteekonna läbinud tunnistasid, et luku taga olles kloppis süda ärevusest ja vihjete taipamine võttis seetõttu algul aega. Kõik tunnistasid, et tegemist oli laheda kogemusega, ja olid jalamaid valmis põgenemismängus uuele ringile asuma.

logo valge ©2016 Lääne-Virumaa Keskraamatukogu

Please publish modules in offcanvas position.