Uued raamatud

Isabella Paglia. Aitab valedest, Nina!
AITAB VALEDEST, NINA!
Nina on üks igavene võrukael, aga selleks, et tema suur pere temaga riidlema ei hakkaks, mõtleb ta välja hiigelVALESID. Valed aga ilmutavad end talle naljakate, lõbusate ja lärmakate, kuid ka tüütute ja kohmakate KOLLIKESTENA! OEH! Nina on kollikestest juba täitsa tüdinenud! Kuidas neist lahti saada?
Raamat „Aitab valedest, Nina!“ õpetab, kuidas tõtt rääkides hoiad oma südametunnistuse ja toa puhtana ning su uni on rahulik.
Ene Sepp. Sügis, hobused ja vabadus.
SÜGIS, HOBUSED JA VABADUS
Sügisene koolivaheaeg täidab Sigridi ja ta sõbrad rõõmsa elevusega. Sigridit on tallis ees ootamas päris oma hobune ja lisaks meelitab teda sinna võimalus kohata üht noormeest … Oh, kui imeline oleks ise olla talliomanik!
Noored peavad nädal aega talli järele valvama, kuid see polegi nii lihtne, kui algul arvatud. Tagatipuks tuleb veel kuulata isepäise praktikandi Agnese sõna ja lahkarvamused on kerged tekkima. Neil, kel päris oma hobune, peaks ju olema rohkem õigusi, või kuidas? Sigrid ei ole veel unustanud eelmisel aastal juhtunud õnnetust, kuid nüüd vajab tema tuge sõber, kes seisab omakorda silmitsi raske valikuga.
Sigridi ja tema sõprade tegemistest on varem ilmunud teosed „Jagatud suvi“ (2018) ja „Tagasi sadulasse“ (2020).
Mootorsaega lepatriinu ja veel 99 eesti lapse jubejuttu.
MOOTORSAEGA LEPATRIINU JA VEEL 99 EESTI LAPSE JUBEJUTTU
Hirmsaid asju sünnib. Kurjad lehtsalatid ründavad, kuused tulevad kallale, lepatriinu vehib mootorsaega ja kui sa ette ei vaata, võib sinust saada vorst. Lastevorst.
Kirjastus Tänapäev on koostöös ajakirjaga Tähekesega koostanud laste jubejuttude kogumikke 2008. aastast. Käesolev kogumik on juba neljas. Jutukesed on valitud aastatel 2018–2021 Tähekesele saadetud töödest.
Kerly Luige. Poiss, koer ja kadunud lammas.
POISS, KOER JA KADUNUD LAMMAS
Küllap paljud teavad, et lammaste lugemine on unetuse vastu tõhus abivahend. Mis saab aga siis, kui üks neist lammastest kaduma läheb? Kust teda otsida? Just sellele küsimusele peab Tommi vastuse leidma. Kui sul on aga abiks hea sõber, pole ükski ülesanne liiga raske. Nii asuvadki Tommi ja koer Shep teekonnale, kus neid ootab ees palju põnevust, ootamatusi ja uusi sõpru.
Kerly Luige on lugemist armastanud nii kaua, kui ta mäletab. Tal on siiralt hea meel, et on viimaks saanud kirjandusmaailmale ka omalt poolt ehk midagi vastu anda kõigi nende imeliste tundide eest, mis ta on raamatute seltsis veetnud.
Marjoke Henrichs. EI! ütles Jänes.
EI! ÜTLES JÄNES
Väike jänesepoeg ei soovi teha seda, mida ema temalt palub, kuid lõpuks avastavad nad midagi, mis mõlemale väga meeldib!
Raamat tuleb kindlasti tuttav ette neile, kelle väikelaps on avastanud sõna „EI!“ ning kasutab seda igal võimalikul juhul.
Lugu jänesepojast, kellele ei meeldi, kui talle öeldakse, mida teha. „Ei ei ei ei!“ hüüab jänes, kuni lõpuks teeb ema talle pakkumise, millest ta keelduda ei saa.
 
Sanna Mander. Mu tilluke nõid.
MU TILLUKE NÕID
Nüüd pole aega mõttetusteks, nagu näiteks kahega korrutamiseks. On palju tähtsamatki teha: tuleb zombiohuks valmistuda!
„Mu tilluke nõid“ on särts lugu Harrist ja rosinalõhnalisest nõiast Nõx Rexonast. Elu uljaspäise nõia seltsis on kõike muud kui igav – vahel läheb tempo liigagi närvesöövaks.
Monika Undo. Karel Rahu. Kahe kõrvitsa lugu.
Kahe kõrvitsa lugu
„Kahe kõrvitsa lugu“ sobib eelkõike 4–9-aastastele, aga mõni rosin on peidus ka täiskasvanutele. Raamat räägib traditsioonide hoidmisest, uuega kaasas käimisest, iseendaks jäämisest. „Kahe kõrvitsa lugu“ tutvustab mardi- ja kadripäeva, ühtlasi halloween`i.
Jorn Lier Horst. Hans Jorgen-Sandnes. Operatsioon kummitus.
OPERATSIOON KUMMITUS
Vana jahilossi aknale ilmub valge näo ja mustade silmadega tüdruk. Räägitakse, et Storbergi jahilossis kummitab. Kas see võib olla „hall tüdruk”, teenijapiiga, kes kunagi ammu lossi keldrisse aheldati? See on põnev peamurdmine Detektiivibüroole nr 2!
Vahel on number kaks olla enam kui küll.
Amanda Orav. Urmas Nimetu. Maa varjatud pool.
MAA VARJATUD POOL
Koomiksi joonistas Amanda Orav oma lõputööna Tartu Kõrgemas Kunstikoolis Pallas (2022, juhendaja: Stina Leek).
Koomiksi aluseks on Urmas Nimetu (filmi)stsenaarium, mis valiti Baltimaade parimaks Baltic Pitching Forumil (2017 Vilniuses).
Ulmepõnevik räägib Marcusest ja Valterist, kahest seiklejast, kes lendavad kliimakatastroofis hävinud piirkonda, et välja uurida, mis seal täpsemalt juhtus. Selgub, et mõlemad juba oletavad, mida ees oodata, kuid paraku ootab neid kohapeal midagi hoopis muud.
Kristina Ruder. Karl ja Liisa Jõgevamaal.
KARL JA LIISA JÕGEVAMAAL
Karl ja Liisa on kaksikud, kes pakivad seljakotid sõiduks rongiga memme ja taadu juurde Jõgevamaale. Õde-venda hõikavad ühes - koos: „Suvi algas!“ Ja just nii see ongi.
Nende laste suvi tähendab memme ja taadu juures viibimist, Jõgevamaa võrratuid paiku, naeru, seiklusi, ujumist ja loomulikult sõpradega koosolemist.
Jõgevamaa osutub niivõrd lummavaks paigaks, et Karli ja Liisa sõbrad näevad end tulevikus seal elamas ja tegutsemas. Mis on see, mis neid köidab? Mis on see, mis paneb neid just Jõgevamaa kasuks otsustama?
Lugege, nautige ja ehk kunagi olete teiegi naabrid nii Karlile, Liisale, Hansule, Hannesele, Mardile ja Anule.
Ülle London. Unepoiss Uku.
UNEPOISS UKU
Raamatus on 13 juttu, mis viivad lugejaid uneliiva jagajate maailma.
Saad teada, milliseid oskusi peab unejagajatel olema, mis unenäod lapsi huvitavad, mida toredat võib kass korda saata ja palju muud põnevat.
Head lugemist!
Aidi Vallik. Meie tänavas.
MEIE TÄNAVAS
Tuntud autori lõbusad ja humoorikad lasteluuletused räägivad väga erinevate kummaliste harjumuste ja eluviisidega naljakatest inimestest, kes elavad kõrvuti ühe kauge linna imepärases tänavas, aga erinevused ei takista neil sugugi omavahel hästi läbi saamist ja üksteisest hoolimist. Võib-olla sellepärast, et just seal leiutati kunagi õnnepüüdmismasin?

Naljakad lasteluuletused on iseseisvalt lugemiseks kõige sobivamad 8 – 12-aastastele, kuid ette lugeda passib neid ka noorematele.

Uudised

Jaanuarikuus oli viktoriini lahendajaid 45.

Detsembrikuu viktoriini auhinnasaajad: Kevin Lillepuu, Kadri Pugovkin, Rainer Joost, Janelle-Ly Kolmrist, Konstantin Värno, Kai-Liisa Pärn, Anris Saapar, Arro Kaim Torn, Karl-Eerik Pendonen, Rebeka Gepner, Kristjan Küttim, Roland Pärn, Siret Alert, Andri Nurga, Martin Küttim, Jaanika Metusal, Uku Oliver Nurk, Eke Markus Nurk, Kariliis Antonov, Sebastian Kaasik, Carmen Reisenbuk, Karoliina Pullõnen, Emma Portia Tinnuri, Hiie Lii Kütt,

...

Detsembris oli viktoriini lahendajaid 37.

Detsembrikuu viktoriini auhinnasaajad: Kevin Lillepuu, Kadri Pugovkin, Rainer Joost, Janelle-Ly Kolmrist, Konstantin Värno, Kai-Liisa Pärn, Georg Pedokand Butler, Anrin Saapar, Arro Kaim Torn, Karl-Eerik Pendonen, Maksim Janelis, Ander Mäeots, Maximus Danilov, Uku Oliver Nurk, Eke Markus Nurk, Hiie Lii Kütt, Kaisa Nurk, Lisell Kuningas, Ellen Anette Alak,  Emma Portia Tinnuri, Kariliis Antonov, Carmen Reisenbuk, Karoliina Pullõnen, Kai-Lii

...

Novembris oli viktoriini lahendajaid 41.

Novembrikuu viktoriini auhinnasaajad:Laura–Liis Tamberg, Kariliis Antonov, Mairold Rohtla, Kristelle Tamm, Rebecca Chidera Manuel, Amelya Lehis, Elis Lenk, Sandra Nikolajeva, Eva-Lotta Mark, Liisbet Kivila, Ariana Gorelova, Karolina Gorelova, Alice Dõnne, Karoliina Pullõnen, Carmen Reisenbuk, Roger Aasmäe, Valeria Kurakin, Hiie Lii Kütt, Kelly Aleksejev, Grete Luik, Emma Portia Tinnuri, Kai-Liisa Pärn, Konstantin Värno, Georg Pedokand Butler,

...
Vaata varasemaid uudiseid
Lugemisisu programm
Nukitsa konkursi videoblogi
image

Raamatukogu on

Raamatute kodu

Raamatukogust saab koju kaasa laenutada raamatuid, ajakirju ja heliplaate.

Vaba aja veetmise koht

Siin saab pärast kooli ja muul ajal mõnusalt aega veeta. Võid mängida sõpradega, lugeda ajakirju või raamatuid, kuulata muusikat, kasutada arvutit ja mängida lauamänge.

Õppimise koht

Raamatukogu on hea koht kooli koduste ülesannete tegemiseks. Raamatukoguhoidjalt saad küsida nõu ja abi, raamatudki on käe-jala juures. Kui koolis on antud teha mõni uurimistöö, leiad siit materjali ja ka abi selle otsimiseks.

Meisterdamise koht

Tore on midagi oma kätega valmistada, seepärast pakume seda võimalust ka meie. Siin saab joonistada, teha kaarte ja palju muudki.

Tähtaja pikendamine

Tel. 3225968
laenutaja@lvkrk.ee

Raamatukogu aadress

Lai tn 7
Rakvere linn
44308

Oleme avatud

Esmaspäevast reedeni 
9.00 – 19.00
Laupäeval 
10.00  – 15.00

Telefon ja e-post

laenutus: 3225968
osakonnajuhataja: 3225966
laenutaja@lvkrk.ee

logo valge ©2016 Lääne-Virumaa Keskraamatukogu

Please publish modules in offcanvas position.