Uued raamatud

Tiia Selli. Mirtmärt loomapäästekamp.
MIRTMÄRT LOOMAPÄÄSTEKAMP
Mirt ja Märt on parimad sõbrad juba pisikesest saati. Nad elavad kõrvuti majades, seega on nad lisaks sõprusele ka naabrid. Isegi nende sünniajad on nii lähestikku, et neid võiks lausa kaksikuteks pidada, kui nad poleks eri perede lapsed.
Lisaks ühendab Mirti ja Märti armastus loomade vastu. Hea meelega tooksid nad koju terve karja lemmikloomi, kahjuks ei taha aga kummagi vanemad loomapidamisest kuuldagi. Pärast pikka ja põhjalikku mõtlemist leiavad lapsed sellele probleemile superhea lahenduse: nad asutavad põneva kamba, mille liikmena on neil täielik õigus tegelda loomadega nii palju, kui süda lustib. Ja mitte ainult õigus, vaid lausa kohustus. Elu toob vast loodud kambale kohe ette ka võimaluse tegutsemiseks.
Ühel ilusal kevadpäeval koolist koju lonkides leiavad lapsed tammikust puu külge kinni seotud koera. Peagi selgub, et koer on varastatud. Lapsed asuvad koeravarast jälitama. Siit saab alguse suur ja põnev seiklus, mis tasapisi kisub nii kriminaalseks, et ohtu satuvad koguni laste enda elud.
Raahat Kaduji. Ma ei ole hirmus.
MA EI OLE HIRMUS
Väike nahkhiir igatseb väga sõpra, kuid miskipärast tunnevad teised loomad tema ees hirmu. Aknal varju silmates ehmuvad nad koledal kombel ja peavad teda koletiseks. Kuidas saaks nahkhiir näidata, et ta soovib sõpradega koos aega veeta?
Kurvalt tagasi koju lennanud, parandab ta enda tuju küpsetamisega: valmivad pirukad, saiad ja koogid külalistele, kes kunagi ei saabu ... Ühel päeval uitab nahkhiiremajani aga üks pisike karupoeg - ja nende elud muutuvad igaveseks.
Armsalt naljakas pildiraamat sõprusest, soojusest ja küpsetamisest! Tuletades meelde, et iialgi ei peaks me teistele hinnanguid andma nende välimuse järgi.

Tootmisel kasutatud kaanepapp ja sisupaber pärinevad jätkusuutlikult majandatud metsas kasvanud puudest.
Raamatu tekst on trükitähtedes.

Raahat Kaduji on lummavate olustikustseenide ja karakterite loomise meister, leides inspiratsiooni loodusest ja kõigest muust heast meie ümber. Ta omab edukat poodi Etsy platvormil, müües oma autoriillustratsioonide kvaliteetseid väljatrükke. "Ma ei ole hirmus" on tema esimene pildiraamat, millele ennustatakse suurt edu kogu maailmas.
Jan Hughes. Väike Puu.
VÄIKE PUU. ÜHE METSAPERE MAAGILINE LUGU
Väike Puu ei jõua ära oodata, millal ta kasvab sama suureks ja tugevaks kui ema ning saab lõpuks taevast puudutada. Kasvamine võtab kaua aega. Õnneks on Väikesel Puul perekond lähedal ja nii maa peal kui ka maa all palju sõpru, kes tal kõik kasvada aitavad.
Raamatu lõpust leiab väike lugeja põnevat teavet metsa ja puude kohta.
William Joyce. Olli otsingud.
OLLI OTSINGUD
Jänkukõrvadega kaisukaru Olli on Billy lemmikmänguasi. Ükskõik kuhu Billy läheb, on Olli tal alati kaasas. Lapse lemmikuks olemine on mänguasjamaailmas suurim au, kuid sellega kaasneb ka tõsine oht.
Kloun Zozo pole kunagi kellegi lemmik olnud. Tema oli lõbustuspargi auhind, keda keegi endale ei valinud. Aastatega muutus ta nii kibestunuks, et hakkas hauduma kättemaksu kõigile mänguasjadele, kes on kunagi kellegi lemmikuks saanud. Ta tahab, et nad kõik kaoksid ja vajuksid unustusse.
Kui Zozo ja ta hirmsad käsilased röövivad Olli, tuleb Billyl keset ööd päästa oma lemmik maa-alusest varjupaigast endises lõbustuspargis. Veel kunagi varem pole teekond läbi tuttava naabruskonna olnud nii hirmuäratav ja pöörane seiklus.
Armastatud autori William Joyce’i südamlik raamat on inspiratsiooniks Netflixi sarjale „Lost Ollie“.
Teet Tall. Vahvad ja õpetlikud luuletused loomadest.
VAHVAD JA ÕPETLIKUD LUULETUSED LOOMADEST
Selles vahvas luulekogumikus on juttu paljudest loomadest, lindudest ja putukatest. Igas luuletuses saad nende kohta midagi huvitavat teada. Näiteks kus on elevandil nina, miks on sebrad triibulised, miks kuked kirevad, mida jänkud metsas söövad või kes on ahv ja kes on ahm.
Loodame, et lisaks lugemisrõõmule ning ilmekate joonistuste imetlusele pakub raamat väikestele loodusesõpradele uusi teadmisi, avastamisrõõmu ning huvi tärkamist loomade ja looduse vastu. Ja mis peamine - meid ümbritseva looduse paremini mõistmist, hindamist ja eelkõige hoidmist.
Vahvat lugemist!
Ilmar Tomusk. Julius, mida sina suvel tegid?
JULIUS, MIDA SINA SUVEL TEGID?
Julius on kuueaastane poiss, kes esimest korda elus veedab terve suve maal vanaema Silvi ja vanaisa Augusti juures. Ta sõbruneb seal täiesti võõra kassiga, tutvub mesilasega, saab teada, mis on lehmakook ning kust tuleb piim. Suve jooksul juhtub temaga palju muudki põnevat ning ta õpib asju, mida linnakodus ei ole võimalik teha. Kõigest sellest jutustab Julius meile ise.
Pildid on raamatusse joonistanud Hillar Mets.
Anne Velli. Lahedad loomad.
LAHEDAD LOOMAD
Kes on eeslike Eedu? Kuidas ta perenaise talusse satub ja mida seal endast arvab?
Kes tegi metsas pahandust? Siil, sokk, jänes ja mesimumm peavad minema targa põdra juurde, et asjast aimu saada.
Kas konn vigurvänt oskab tõesti sellise muinasjutu jutustada, mida teised konnad veel kuulnud pole?
Kuidas saavad lõpuks sõpradeks kassipoeg ja koerakutsikas?
Miks ütlevad loomad tere üle mere?

Need muinasjutud aitavad lastel paljudele huvitavatele küsimustele vastuseid leida. Ja kõigepealt ikka sellele, kuidas saab elada nii, et su ümber poleks laiskust, tülitsemist, kurjust ja kiusamist.

Anne Velli on tuntud eesti laulja, kes juba 1991. aastast alates lisaks laulmisele esinenud lastele omanimelises näitetrupis. Ta on lastenäidendite stsenaariumide ja laulude autor ning oodatud ja armastatud esitaja.
Raamatusse on lustakad pildid joonistanud Karel Korp.
Elina Hirvonen. Printsess Võrukaela vetsuloits.
PRINTSESS VÕRUKAELA VETSULOITS
Printsess Võrukaela esimene koolipäev eelkoolis hakkab kiiva kiskuma juba kodus: kõigepealt lõhub ta kogemata ära Tähtsate Mõtete krooni, seejärel unustab ta koera pissitada, kes hiljem oma häda põrandale teeb ja takkapihta hakkab ta kooli hiljaks jääma.
Tohutu ärevus paneb Võrukaela õpetaja küsimustele vastama vetsuseinte vahele kuuluvate sõnadega. Tal endal hakkab seepeale nii piinlik, et ta sooviks kohe Aafrikasse põgeneda ja hakata seal ema juurest eksinud elevantide eest hoolitsema. Pärast mõningast mõtlemist otsustab ta siiski järgmisel päeval kooli tagasi minna, kust leiab endale ka toreda sõbra, kellega koos muutuvad koolipäevad märksa lõbusamaks ja Aafrikasse põgenemine ei tule enam mõttesegi.

Sõnakasutus pakub lastele palju nalja!
Miika Pörsti. Gorilla.
GORILLA
Emotsionaalne pildiraamat suurtest tunnetest. Emotsioonidega silmitsi seistes elab raamatu peategelane Eino enda sees tundeid nii tugevalt läbi, et puruneb kogu aeg tükkideks ja vajab täiskasvanute abi, et end uuesti kokku panna.

„Lasteaiaõpetajad, ema, isa ja teised ütlesid Einole, et ta ei peaks kõike enda sees nii tugevalt läbi elama. Asi tundus halb. Ta ei elanud meelega kõigele kaasa. Iga päev ajas midagi Einot sedavõrd naerma, kartma või kurvastama, et täiskasvanud pidid appi tulema ja eraldunud kehaosad kinnitama.“

Täiskasvanud aga väsivad lapse aitamisest ja parandavad teda hoolimatult. Õnneks tuleb Eino lasteaiarühma Väino, kellel on sama mure ja üksteist aidates muutuvad nad tugevamaks, saavad parimateks sõpradeks ja alistavad loomakujuga kiusaja.
Muljetavaldava teksti ja illustratsioonidega raamat on Arvid Lydecki kirjanduspreemia nominent.
Signe Lelbret. Mõmmikute imeline metsaelu.
MÕMMIKUTE IMELINE METSAELU
Karuema Karoliine ärkab koos pisikeste mõmmikute, Karli ja Kaisaga, pikast talveunest. Lahkudes soojast pesast, ootab neid ees põnev, metsaeluks vajalikke teadmisi pakkuv, suvine rännak.
Harjutades eluks tarvilikke oskusi ja õppides vahet tegema mürgistel ja mittemürgistel sarnastel taimedel ning seentel, kohtuvad nad mitmete metsaelanikega, kes kõik oma teadmisi ja tähelepanekuid metsaelust nendega jagavad.
Zane Zusta. Öku otsib kodu.
ÖKU OTSIB KODU
Öökull Öku seiklused saavad alguse päeval, mil tema sõber, väike poiss Kris, unustab ta pärast puhkust Itaaliasse. Kaisuloom on kurb ja tahab tagasi koju. Õnneks kohtab ta sõbralikku ämblikku, kel tuleb mõte võtta ette teekond terrassile, et küsida nõu suure targa sääse käest. Öku ületab mitmeid ootamatuid takistusi ja õpib tundma sõpruse tähendust. Vahepeal selgub, et ka Kris otsib Ökut ja abi on juba teel.
Raamatu lõpuosast leiab Öku soovitused, mida teha ära eksimise korral. Tagakaane siseküljel on lisaks ehtne pappnukuteater, millega lapsed saavad loo läbi mängida ja välja mõelda uusi öökullikese seiklusi!
Zane Zusta on läti autor, kes kirjutab nii lastele kui ka täiskasvanutele. Tema raamatuid on nomineeritud kirjandusauhindadele ja need on pälvinud tunnustust välismaal. Lätis on öökull Öku jõudnud nukuteatri lavale ning mänguöökull tegutseb omanimelises lastesaates ja -ajakirjas.
Katie Woolley. Peetri jalutuskäik.
PEETRI JALUTUSKÄIK
Silmapiiri tagant piiluv päike äratab tasapisi metsa ja selle elanikud. Peeter Pikk-kõrv läheb täna koos perega loodusesse jalutama. Mida põnevat nad küll avastavad?
Veeda nendega päev koidust hämarikuni ning saa teada palju huvitavat, alustades erinevate putuka- ja puuliikide nimetustest ning lõpetades tolmeldamise ja talveune olulisusega.
Interaktiivse hääleraamatu igal lehel on nupp, millele vajutades äratad killukese looduse imedest ja helidest ellu.

Uudised

Meemikonkurss „Kogu Eesti loeb!/?“

ÜLESKUTSE PROJEKTIS OSALEJAILE

2022. aasta on kuulutatud Eestis raamatukogude teema-aastaks. Läbi aastaringi on tõstetud esile valdkonna erinevaid tahke ja tegevusi. Aasta lõpusirgel on sihikule võetud raamatukogude tulevik, raamatukogude ja nende kasutajate suhestumine, ootused ja rahulolu. Sellest ajendatuna kutsume noori vormistama meemideks oma kogemusi ja mõtteid seoses lugemise,

...

Augustis oli viktoriini lahendajaid 9

Kõige rohkem punkte kogusid: Sofia Leppik, Eke Markus Nurk, Uku Oliver Nurk, Kristin Nirgi, Silvester Leppik, Emma Portia Tinnuri, Nora Liisa Aedmäe, Mona-Lisa Pikat, Tikva Hilda Helena Puusepp.

 

Teid ootab raamatukogu lasteosakonnas väike auhind!

 

Õiged vastused:

1. Island tunnistas 22. augustil 1991 esimesena Eesti iseseisvust.

2. Eesti Vabariigi Valitsus asub Stenbocki majas.

3.

...
Vaata varasemaid uudiseid
Lugemisisu programm
Nukitsa konkursi videoblogi
image

Raamatukogu on

Raamatute kodu

Raamatukogust saab koju kaasa laenutada raamatuid, ajakirju ja heliplaate.

Vaba aja veetmise koht

Siin saab pärast kooli ja muul ajal mõnusalt aega veeta. Võid mängida sõpradega, lugeda ajakirju või raamatuid, kuulata muusikat, kasutada arvutit ja mängida lauamänge.

Õppimise koht

Raamatukogu on hea koht kooli koduste ülesannete tegemiseks. Raamatukoguhoidjalt saad küsida nõu ja abi, raamatudki on käe-jala juures. Kui koolis on antud teha mõni uurimistöö, leiad siit materjali ja ka abi selle otsimiseks.

Meisterdamise koht

Tore on midagi oma kätega valmistada, seepärast pakume seda võimalust ka meie. Siin saab joonistada, teha kaarte ja palju muudki.

Tähtaja pikendamine

Tel. 3225968
laenutaja@lvkrk.ee

Raamatukogu aadress

Lai tn 7
Rakvere linn
44308

Oleme avatud

Esmaspäevast reedeni 
9.00 – 19.00
Laupäeval 
10.00  – 15.00

Telefon ja e-post

laenutus: 3225968
osakonnajuhataja: 3225966
laenutaja@lvkrk.ee

logo valge ©2016 Lääne-Virumaa Keskraamatukogu

Please publish modules in offcanvas position.