Uued raamatud

Ilmar Tomusk. Matemaatiline sõber: Ajukiip.

Algab uus sari “Kriminaalsete” sarja menuautorilt Ilmar Tomuskilt!
Markus on olnud terve suve põnevil, sest sügisel läheb ta kooli. Peagi selgub aga, et see polegi nii tore, kui ta lootis. Muidu poleks häda midagi, kuid teistes õppeainetes igati nutika poisi pea ei võta matemaatikat.
Et vähemasti kodutööd korralikult ära teha, ostab isa Markusele vanakraamipoest lihtsa ja odava kalkulaatori. Siis aga tuleb välja, et see polegi tavaline kalkulaator. Mis või hoopis kes see võiks olla?

Kristi Piiper. Topelt D.

„Topelt D” on noorte maailmas arenev põnevuslugu, mis haarab meid kaasakiskuva sündmustiku keerisesse juba esimestest lehekülgedest. Kaheteistkümnenda klassi tüdruk Karmen, kes püüab vanemate laguneva suhte keskel toime tulla kooli lõpetamise ja hilise teismeea muredega, mõistab, et miski tema ümber ei ole nii, nagu välja paistab. Mida varjavad tema vanemad, tema parim sõbranna Liza, lapsepõlvesõber Evelin ja teised? Juba loo alguses leiab Lizaga aset salapärane juhtum, mille lahendamisega lõpuklassi sõpruskond tegeleb. Selle käigus tuleb paratamatult päevavalgele muudki.
Loosse põimub veel teinegi liin – kümmekond aastat vanema suurte probleemide ja saladuste paines elava Diana lugu. Nii nagu noored, on temagi otsimas ja kehtestamas iseennast teiste arvamuste ja omaenda sisima tõe vahel.
Jaan Rannap. Metskits Lembi ja verevennad.

Raamat räägib poisist nimega Karl ja tema suveseiklustest maal, vanaisa-vanaema juures. Kuidas Karl koos oma sõpradega leiab metsast valge kitsetalle ning millistesse sekeldustesse see leid neid viib.
Raamatus on palju looduskirjeldusi ja peidetud õpetussõnu laste loodushariduse edendamiseks. Põnevad faktid, muhedad tegelased, vahvad tegevuspaigad ning huumor, mille vanameister Jaan Rannap on põiminud toredaks lastejutuks.
Liina Vagula. Täiusliku elu hind.

Carolin ärkab võõras ja veidras ümbruses, kopituslõhnalises toas, mis on pärit kui eelmisest sajandist. Esiteks on vaja muidugi nuputada plaan, kuidas vabadusse pääseda. Kuna see aga lihtsalt ei lähe, on neiul aega mõelda muule: kes on ta vangistaja? miks ta siin on? Sellele viimasele küsimusele vastust otsides satub Carolin vihjetele, mis viivad ta minevikku ja löövad mõrad tema seni nii täiuslikku maailma.
Noorteromaan „Täiusliku elu hind“ märgiti ära kirjastuse Tänapäev ja Eesti Lastekirjanduse Keskuse 2020. aasta noorteromaanivõistlusel.
Katarina Mazetti. Sasipundar ja trompetid.

Julia, Kimmu, George ja Alex on nõod. Nad tavatsevad veeta oma koolivaheaegu tädi Frida juures Rootsi saarestikus. Tänavu suvel jõuavad nad saarele veidi varem kui tavaliselt.
Regine on nõbudele külla tulnud Saksamaalt. Aga kohale jõudes leiab ta oma seljakotist iseäraliku paki. Kuidas see sinna sattunud on? Mis selles on? Ja kes on see vuntsidega noormees, kes teda nähtavasti jälitab …

Uudised

Veebruaris oli viktoriini lahendajaid 13.

Veebruarikuu viktoriini auhinnasaajad: Matiias Maltsar, Romet Mark, Hele Altmäe, Eva-Lotta Mark, Evar Mark, Kirke Kuusik, Gregor Potti, Hugo Potti, Lisette Lein, Dmitri Gluhankin.

Teid ootab raamatukogu lasteosakonnas väike auhind!

 

Õiged vastused:

1. Leelo Tunglal on ilmunud uus lasteraamat ,, Kas printsess peseb käsi?”

2. 12. veebruaril 2021. aastal algas Hiina kalendri järgi Härja aasta.

3.

...

Jaanuaris oli viktoriini lahendajaid 15.

Kõige rohkem punkte kogusid: Krish Riar, Liisa Bauvald, Elise Bobõlski, Mattias Maltsar, Gregor Klaas, Vanessa Puna, Angeliise Lehtmäe, Mirtel Hiiu, Annaliis Pallo, Annabell Pallo, Thea Sauela, Lisette Lein, Kirke Kuusik, Eva-Lotta Mark, Evar Mark.
Teid ootab raamatukogu lasteosakonnas väike auhind!

Õiged vastused:

1. Heljo Männi viimane lasteraamat on ,,Kullatilgad”.
2. Eesti kõige aegade madalaim

...

Detsembrikuus oli viktoriini lahendajaid 10.

Kõige rohkem punkte kogusid: Krish Riar, Keira-Meribel Mägi, Heleri Altmäe, Annabell Pallo, Angeliise Lehtmäe, Vanessa Puna, Elise Bobõlski, Kirke Kuusik, Evar Mark, Eva-Lotta Mark.

Teid ootab raamatukogu lasteosakonnas väike auhind!

 

Õiged vastused:

1. Ilmar Tomuski uus lasteraamat on "Vapper siil".

2. Soome iseseisvuspäev on 6. detsembril.

3. Jõuluaeg algas vanasti

...
Vaata varasemaid uudiseid
Lugemisisu programm
Nukitsa konkursi videoblogi
image

Raamatukogu on

Raamatute kodu

Raamatukogust saab koju kaasa laenutada raamatuid, ajakirju ja heliplaate.

Vaba aja veetmise koht

Siin saab peale kooli ja muul ajal mõnusalt aega veeta. Võid mängida sõpradega, lugeda ajakirju või raamatuid, kuulata muusikat, kasutada arvutit ja mängida lauamänge.

Õppimise koht

Raamatukogu on hea koht koolis koduste ülesannete tegemiseks. Raamatukoguhoidjalt saad küsida nõu ja abi, raamatudki on käe jala juures. Kui koolis on antud teha mõni uurimistöö, leiad siit materjali ja ka abi selle otsimiseks.

Meisterdamise koht

Tore on midagi oma kätega valmistada, seepärast pakume seda võimalust ka meie. Siin saab joonistada, teha kaarte ja palju muudki.

Tähtaja pikendamine

Tel. 3225968
laenutaja@lvkrk.ee

Raamatukogu aadress

Lai tn 7
Rakvere linn
44308

Oleme avatud

Esmaspäevast reedeni 
10.00 – 19.00
Laupäeval 
10.00  – 15.00

Telefon & e-post

laenutus: 3225968
osakonnajuhataja: 3225966
laenutaja@lvkrk.ee

logo valge ©2016 Lääne-Virumaa Keskraamatukogu

Please publish modules in offcanvas position.