Uued raamatud

Lou Peacock. Karl kahevahel.

Pahatihti ei taha suured inimesed mõista, kui raskete valikutega üks kolme-nelja-aastane laps iga päev silmitsi peab seisma. Karl on alailma kahevahel. Ta ei suuda kuidagi otsustada, mis on parem: kas võtta vanilli- või šokolaadijäätis, panna täna triibulised või täpilised püksid, jätta ööseks tuli põlema või kustuda ära. Kõige keerulisem on veel lugu sünnipäevakingitusega... Täbarast olukorrast päästab Karli üks vahva sakris koerake, kes hoopis ise poisi eest valiku ära teeb ja ta endale sõbraks valib.
Raamat jutustab Karlist, tema kõhklustest ja rasketest valikutest, aga mis tähtsamgi – koertest ja sõprusest.
David Litchfeldi. Karu ja klaver, koer ja viiul.


Viiulimängija Hektor ja tema koer Hugo on parimad sõbrad. Ühel päeval otsustab juba mitte enam eriti noor Hektor tagasi tõmbuda: „Minu aeg on läbi. Kes tahab enam tulla vaatama vana viiulimängijat, kui saab kuulata maailmakuulsat pianistist karu?“
Siis aga selgub, et ka Hugo oskab väga hästi viiulit mängida. Kuulus karu teeb talle ettepaneku oma bigbändiga liituda ja esineda suurtel lavadel tuhandetele kuulajatele – see on võimalus, millest Hektor oli alati unistanud. Kas Hektor suudab oma uhkuse maha suruda ja Hugo edu üle rõõmu tunda? Kas nende sõprus peab katsumustele vastu?
David Litchfeldi esimene autoriraamat, rahvusvaheline menuk „Karu ja klaver“, on tähelepanu äratanud ka Eestis. Oma töö eest pälvis 2020. aastal Paabeli Torni lastekirjanduse tõlkepreemia pildiraamatu kategoorias tõlkija Kadri Rahusaar. Tema vahendusel jõuab nüüd eesti lasteni ka „Karu ja klaver, koer ja viiul“.

Hsu-Kung Liu. Kuhu kadusid bussipiletid?

Buss hakkab väljuma ja bussijuht küsib kõigi reisijate pileteid näha. Ootamatult tõuseb aga tugev tuul ja viib piletid kaasa! Bussijuht otsustab, et piletid tuleb ilmtingimata kätte saada ja sõidab koos bussitäie reisijatega neid otsima. Algab seiklus, mille käigus kohatakse surematuid mägierakuid, purskavat tulemäge, merekoletiste valitsejat, lumeinimesi ja osaletakse võidusõidus. Piletid leitakse lõpuks suure puu otsast, kus neist on saanud linnukeste tekid. Raamat aitab mõista, et kui miski näibki algul lootusetu, siis ei tähenda see, et peaks käega lööma.
Bettina Obrecht. Ma siis lähen nüüd, ütles Aeg.

Käes on pühapäev ja külla tuleb Lara sõber Aeg. Imelikul kombel on Lara perel midagi tema vastu: nad tahavad teda parajaks teha, raisata või hoopis surnuks lüüa. Lõpuks saab Ajal sellest villand ja ta läheb ära. Laral aitab teda otsida ainult kass, sest kellelgi pole Aja jaoks aega … Raamat õpetab mõtlema sellele, kuhu aeg kaob ja mis sellega meie keeleruumis võib juhtuda.
Mo Willems. Me oleme raamatus!

Saage tuttavaks elevant Heraldi ja Notsuga!
Herald on ettevaatlik. Notsu ei ole.
Notsu ei suuda oma rõõmu tagasi hoida. Herald suudab.
Herald muretseb nii palju, et Notsu seda tegema ei pea.
Herald ja Notsu on parimad sõbrad.
Raamatus “Me oleme raamatus!” avastavad Herald ja Notsu, kui vahva on olla raamatutegelane. Aga mis saab siis, kui raamat lõpule jõuab?
Mo Willems on Ameerika Ühendriikide kirjanik ja illustraator, kellelt on ilmunud üle kuuekümne raamatu, neist 25 Elevant & Notsu sarjas. Mo on võitnud palju auhindu, sealhulgas Theodor Seuss Geiseli medali raamatute "Kas lähme õue mängima?" ja "Sul on lind peas!" eest. Ta elab oma perega USAs Massachusettsi osariigis.
Inglise keelest tõlkinud Leelo Märjamaa.
Raamat on trükitähtedega.
Riikka Jäntti. Väikese hiire päev.

Lapsepõlve ja muinasjuttude lummus nüüd uue hiireraamatu kaante vahel!
Väikese hiire päev on toimekas: tuleb panna riidesse, käia lasteaias, joonistada ja leida aega ka lompidesse hüppamiseks. Küll on palju teha! Lausa nii palju, et mitu korda päevas tuleb öelda EI.
Soe ja humoorikas pildiraamat väikese linnahiire tegemistest, kellega on lapsel lihtne samastuda. Sobilik ettelugemiseks juba päris pisikesele lapsele ja ka natuke suuremale, kes harjutab lause tasandil lugemistehnikat.
Raamatut saab lugeda trükitähtedes.
Väike hiir on saanud paljude laste lemmikuks kõigepealt Soomes ja nüüd ka Eestis. Varem eesti keeles ilmunud – „Väikese hiire jõulud“, "Väike hiir sõidab maale" ja "Väikese hiire talv".
Bill Konigsberg. Sild.


Kaks 17-aastast, noormees ja neiu, kes teineteist ei tunne, on otsustanud samalt sillalt alla hüpata – ja juhtumisi samal ajal.
Aaron ja Tillie ei tunne teineteist, kuid nad mõlemad soovivad oma elu lõpetada. Nad saabuvad George Washingtoni sillale samal ajal, kavatsedes sealt alla hüpata.
Aaron on gei, kes võitleb depressiooni ja üksindusega. Tillie ei tea ise ka, mis tal viga on – ta teab vaid seda, et ta pole kunagi piisavalt hea.
Sillal võib minna nelja moodi:
- Aaron hüppab alla, aga Tillie mitte
- Tillie hüppab alla, aga Aaron mitte
- mõlemad hüppavad alla
- kumbki ei hüppa alla.
Bill Konigsbergi romaan „Sild“ pakub väärtusliku sissevaate põletavasse probleemi ja näitab, mis oleks juhtunud, kui vabasurma mineja oleks otsustanud elada veel mõne päeva. Raamatus käsitletakse teismeliste otsuse tagajärgi ning nii noorte endi kui ka nende lähedaste läbielamisi. See terviklik ja elujaatav teos esitab depressioonist realistliku nägemuse, osutab maskidele, mida kanname, ja pakub lootust, et probleemidest on siiski olemas väljapääs.

Jemma Hatt. Seiklejad ja äraneetud loss.

Saladuslik needus on Kexley lossi mitut põlvkonda saatnud sestsaadik, kui 19. sajandi meresõitja Egiptuse aarde Cornwalli toimetas. Kas neli noort seiklejat suudavad lahendada mõistatuse, mis on lahendamatuna püsinud üle saja aasta? Kas too aare on tõepoolest olemas või on tegemist pelgalt legendiga? Löö Lara, Rufuse, Tomi ja Barneyga kaasa nende esimesel põneval seiklusel!
Selleks, et paljastada saladused ja leida aardekamber, tuleb lastel avastada vihjeid ja lahti harutada esiisa mõistatused. Noored seiklejad peavad tegutsema kiiremini kui kaks ebameeldivat külalist Briti muuseumist, kes on kindlalt otsustanud jõuda aardeni esimestena.
Jemma Hatt kasvas üles Kentis Sevenoaksi lähedal ja seal kujunes välja tema kirg lugemise ja lühijuttude kirjutamise vastu, mis viis lõpuks diplomi omandamiseni Exeteri ülikoolis Inglise kirjanduse alal. „Seiklejate“-sari on inspireeritud paljudest perepuhkustest Devonisse ja Cornwalli, nagu ka seiklusjuttudest, mida Jemmale lapsena lugeda meeldis. Olles varem elanud ja töötanud Londonis, New Yorgis ja Delaware’is, elab Jemma nüüd Kentis ning töötab järgmise „Seiklejate“ loo ja ka teiste kirjatööde kallal. „Seiklejad ja äraneetud loss“ on esimene teos uuest, 8‒12-aastastele lastele mõeldud seiklusraamatute sarjast.
Sarjas ilmub järgmisena „Seiklejad ja templi aare“.
Sally Harris. Topelt-Felix.

Üheteistkümneaastase Felix Twaini elu keerleb number kahe ümber.
Ta võtab trepist minnes kaks astet korraga, koputab kaks korda vastu uste käepidemeid ja sätib asju paarikaupa.
Asi on nii hulluks läinud, et Felixit hakkab ähvardama koolist väljaviskamise oht, sest direktor ei jaksa enam elu Felixi uskumatult keeruliste reeglite järgi seada. Ja siis saabub Charlie Pye ning keerab Felixi elu pea peale!
Briony May Smith. Margareti ükssarvik.

Raamat on tõeline kingitus igale ükssarvikute lummuses elavale lapsele. Margareti elu muutus pöördumatult päeval, mil tema pere üksildasse maamajja kolis. Mere ääres uidates leidis ta ühel päeval kõrgest kulurohust pisikese, karjast maha jäänud ükssarviku. Tüdruk hoolitses tema eest kogu sügise ja talve. Koos püüdsid nad laineid ja rõõmustasid esimese lume üle. Kevadel pidi väike ükssarvik lahkuma, aga sõbrad teineteist ei unusta. Margaret ei tunnegi end enam üksildasena, vaid on oma uues kodus kenasti kohanenud.
Briony May Smith, selle raamatu autor, on illustreerinud palju lasteraamatuid. Tema pildikeelt on iseloomustatud kui sooja ja õhulist, lummavat. Ta elab väikeses maamajas Inglismaal Devonis, kus tema ateljeeaknast avaneb vaade mägisele maastikule ja veisekarjadele.
Astrid Lindgren. Ühed ammused jõulud Smålandis.

Jõululaupäev on minu arust üks imelik päev. See on lihtsalt terve päev ootamist. Hiilisime Gunnariga suurde tuppa ja pigistasime kõiki riidekorvi pandud pakke.
„Ühed ammused jõulud Smålandis“on meenutus ­1913. aasta jõuludest, kui Astrid Lindgren oli alles väike tüdruk. Soe ja siiras lugu sellest, kuidas kuueaastane Astrid läheb oma isa ja vennaga metsa kuusepuud tooma, milline on tüdruku imestus, kui jõululaupäeva hommikuks on kodu muutunud kauniks ja jõululikuks ning kuidas Astrid teisel jõulupühal terve perega maale vanaema juurde jõulupeole sõidab.
Vahvate Cecilia Heikkilä illustratsioonidega raamatus jutustab Astrid Lindgren humoorikalt oma lapsepõlve jõuludest, jõulumeeleolust ja kõigest toredast, mis pühadega kaasneb.
Tiiu Põldme. Sebra.

Armas väike liikleja!
Usun, et saad nendest luuletustest teadmisi liikluse kohta. Järgi neid õpetusi tänavatel liikudes. Ohutut liiklemist!
Kallis lapsevanem ja pedagoog!
Aita lapsel luuletuste sisu lahti mõtestada, neid analüüsida ja laiendada. Nii kinnistuvad lapsel juba olemasolevad teadmised liiklusest.
Ole ise alati liikluses lapsele eeskujuks!

Uudised

Lasteosakonna ajaarvamine tiksub ikka kooliga ühes taktis: septembris uus algus ja juunis kooliaastale jutt alla. Sestap oleme meiegi sättinud raamatukokku tulijaile välja värsket värki.

Norra saatkond saatis meie lastele uurimiseks näituse norra lastekirjandusest (mida trollidki loevad), muinasjututuba sai sisustuseks uued ja täpselt lapse mõõtu toolid ja lauad, raamatunäitus hüüab koolile stardiks: „SOS!“

...

Augustis oli viktoriini lahendajaid 21.

Kõige rohkem punkte kogusid: Kaira Heleri Kiis, Siim Kiis, Krish Riar, Laura-Liis Tamberg, Mirtel Raudvee, Annabell Pallo, Vanessa Puna, Nele Liis Reesalu, Mari-Liis Kokka, Angeliise Lehtmäe, Mirtel Hiiu, Eva-Lotta Mark, Evar Mark, Anette Lillepuu, Izabella-Kätili Suviste, Aksel Bild, Kai-Lii Hansumäe, Kirke Kuusik, Elise Bobõlski, Hugo Potti, Gregor Potti.

 

Teid ootab raamatukogu lasteosakonnas väike

...

Sipsik võib päikeseprillid eest võtta ning reisikohvri lahti pakkida – selleks suveks on rännud rännatud. Kui kellegi tõi teekond raamatukokku, siis ootas teda ees puslepüramiidi kallal pusimine ja megamandalate värvimine, tuulevurri meisterdajad said pärast linna peal ringi vuristada (kuumal ajal oli abiks ikka).

See, kes nina uudishimulikult raamatusse pistis ning pärast loetu kohta ka

...
Vaata varasemaid uudiseid
Lugemisisu programm
Nukitsa konkursi videoblogi
image

Raamatukogu on

Raamatute kodu

Raamatukogust saab koju kaasa laenutada raamatuid, ajakirju ja heliplaate.

Vaba aja veetmise koht

Siin saab pärast kooli ja muul ajal mõnusalt aega veeta. Võid mängida sõpradega, lugeda ajakirju või raamatuid, kuulata muusikat, kasutada arvutit ja mängida lauamänge.

Õppimise koht

Raamatukogu on hea koht kooli koduste ülesannete tegemiseks. Raamatukoguhoidjalt saad küsida nõu ja abi, raamatudki on käe-jala juures. Kui koolis on antud teha mõni uurimistöö, leiad siit materjali ja ka abi selle otsimiseks.

Meisterdamise koht

Tore on midagi oma kätega valmistada, seepärast pakume seda võimalust ka meie. Siin saab joonistada, teha kaarte ja palju muudki.

Tähtaja pikendamine

Tel. 3225968
laenutaja@lvkrk.ee

Raamatukogu aadress

Lai tn 7
Rakvere linn
44308

Oleme avatud

Esmaspäevast reedeni 
9.00 – 19.00
Laupäeval 
10.00  – 15.00

Telefon ja e-post

laenutus: 3225968
osakonnajuhataja: 3225966
laenutaja@lvkrk.ee

logo valge ©2016 Lääne-Virumaa Keskraamatukogu

Please publish modules in offcanvas position.