Uued raamatud

Margit Saluste. Aega on. Või ei ole?

https://ra-product-image.s3.eu-north-1.amazonaws.com/a0/7b/a07b8242445a9d25da2858c9e9e5001f_main_1.jpg
Kes meist ei ole kogenud, et päevaplaani on kirja saanud rohkem tegevusi ja kokkusaamisi kui ööpäevas tunde. „Ma olen ajaga kimpus“, „Mul on nii kiire“, „Mul on selline tempo peal, et...“ – eks kõla tuttavalt? Oleme ju võimekad ja tegusad. Küllap loodame ka ime peale, et ehk on Aeg meie vastu armuline ja laseb ära teha kõik vajaliku.
Mõnel inimesel tundub ööpäevas olevat rohkem tunde, mõnel vähem. Eriti vähe näib tunde olevat väikeste lastega peres. Kallid lapsevanemad, pole mõtet süüdistada ennast käpardlikkuses või suutmatuses oma aega planeerida. Te ei juhi oma elu ise, vaid seda teeb tempo. Või hoopis Tempo, nagu selgub selles raamatus. Süüdlane on avastatud!
Raamatu minategelane, väike poiss, jutustab, kuidas nende pere Tempoga toime tuli – või ei tulnud? – ja mis sai siis, kui kõik kodu kellad hakkasid ühtäkki imelikku häält tegema.

Tiiu Kitsik, Pamela Samel. Kes seal on?

https://ra-product-image.s3.eu-north-1.amazonaws.com/20/cf/20cf29c028ba40df5249398e20fe7630_main_1.jpg
Elevandilapsed Karl, Stella ja Leo mängivad kogu pärastlõuna sõbralikult metsas. Hakkab pimedaks minema ja on aeg koju minna. Teel selgub ühtäkki, et koduvõti on kaotsi läinud, ja kellel muul kui mitte süüdlasel tuleb tagasi pöörduda võtit otsima. Mets, mis muidu on tuttav ja põnev, on õhtul täitsa teistsugune. Hämaruse hääled hirmutavad. Kust need küll tulevad? Kas siit puu tagant või sealt põõsast? Või hoopiski ühe väikese elevandipoisi enda seest?
Tiiu Kitsik ja Pamela Samel on loonud tänapäevase lasteraamatu, mille teemaks on suured tunded. Mis juhtub, kui tundeid alla suruda ja teiste eest varjata?

Astrid Lindgren. Soolavarese lood. Pelle leieab soovikivi.

https://ra-product-image.s3.eu-north-1.amazonaws.com/36/8e/368ecef16938d5c63c3e8a9063b15615_main_1.jpg
Tjorven ärkab vara ning avastab, et Pootsman on kadunud. Teddy ja Freddy on tema koera merele kaasa võtnud. Tjorven saab maruvihaseks – isegi oma emme ja issi peale – ning otsustab lõpuks põgeneda Södermani, Stina vanaisa juurde ja teda köögitöödes aidata. Ent nõude pesemine ja toidu valmistamine ei lähe päris nii, nagu Tjorven oli kavatsenud…
Vahepeal on merele laskunud tihe udu ja seda just siis, kui suuremad lapsed hakkavad kodu poole sõudma. Aga kuidas nad nüüd udus kodutee leiavad? Tunnid kuluvad ja nad aerutavad oma lootsikuga pimesi. Saarel on Melker murest oma kahe poja pärast täiesti endast väljas, Tjorven aga mõtleb oma Pootsmani peale.
Kuidas kõik laheneb? Kas äkki Pelle soovikivist on abi?

Derek Landy. Detektiiv Luuker Leebesurm 9: Valguse vaibudes.

https://ra-product-image.s3.eu-north-1.amazonaws.com/4d/4e/4d4ef220735793aa0e7a96bdee258fa4_main_1.jpg
Lubage tutvustada, Luuker Leebesurm – tarkpeast detektiiv, kõikvõimas maag, räpaste trikkide ja murdvarguste meister. Ahjaa, ja surnud. Koos ebatavalise ja salapäraselt andeka Stephanie Edgleyga moodustavad nad liidu, mis peab jagu saama kõikematvast iidsest kurjusest. „Detektiiv Luuker Leebesurm 9: Valguse vaibudes“ on üheksas lugu Derek Landy põrgulikult põnevast noorteseeriast.

Valküüria.
Darquesse.
Stephanie.

Kõigi kolme jaoks pole see maailm küllalt suur. Lõpp on tulekul.
Pelgupaikade sõda on võidetud, aga mitte ohvriteta. Valküüria Kaini kaotuse järel peab Luuker Leebesurm kasutama igat vahendit, et leida Darquesse ja peatada ta enne, kui too muudab maailma söestunud, eluta tuhaks. Niisiis paneb ta kokku salga sõduritest, kolliküttidest, tapjatest, kurjategijatest... ja Valküüria enda mõrvarlikust peegelpildist. Sõda võib ju olla läbi, aga lõpulahing alles algab. Ja mitte kõik ei välju sellest elusalt...

Jeff Kinney. Ühe äpardi päevik. Vinge vend.

https://ra-product-image.s3.eu-north-1.amazonaws.com/c3/0f/c30f7051563c96765b1ee43a52ef14ac_main_1.png
Pärast katastroofilist kooli spordipäeva otsustab Greg, et ta on ametlikult IGASUGUSEST spordist loobunud! Siis veenab ema teda veel korra proovima ja Greg nõustub vastumeelselt korvpallitrenni minema.
Katsed on üks suur segadus ja Greg on kindel, et teda kampa ei võeta, kuid ootamatult saab ta koha halvimas meeskonnas.
Kui Greg ja tema uus meeskond hooaega alustavad, näivad nende võimalused kasvõi ühe mängu võitmiseks olematuna. Aga spordis võib kõike juhtuda. Kui kõik on mängu pandud ja pall jõuab Gregi kätte, kas ta munab oma võimaluse ära? Või saab tast vinge vend?

Bobbie Peers. Kilpkonnakahur.

https://ra-product-image.s3.eu-north-1.amazonaws.com/0a/0e/0a0e97619d5dde9869fce2dc30661624_main_1.jpg
„Avastajate klubi“ sarja teises osas maanduvad Ella ja Felix kõrbes, et välja uurida, miks on seal äkki kilpkonni sadama hakanud. Nad avastavad, et rünnaku on korraldanud nurjatud piraajapiraadid ja otsustavad pahalased lõksu meelitada.
Tule koos Ella ja Felixiga muinasjutulistele seiklusretkedele! Avastajate klubi maailm on mänguline pahupidimaa, kus laste nutikus päästab neid nii jõledate piraatide kui robotkoletiste käest.
„Avastajate klubi“ raamatud on kergesti loetavad seiklusjutud värsketele lugemishuvilistele. Raamatud on fantaasiarikkalt illustreerinud Sandra Steffensen.
Bobbie Peers on Norra edukamaid lastekirjanikke, kes on William Wentoni sarjaga saanud laste lemmikuks. Nüüd kirjutab ta ka noorematele lugejatele.

Tiiu Randmann-Mihkla. Sinisema teava aeg.
Sinisema taeva aeg
Millal on taevas kõige sinisem ja rohi kõige rohelisem? Eks ikka inimese lapsepõlves. Viieteistaastane Tiiu jutustab oma elust Nõmmel vanas puumajas, kus tal on palju mängukaaslasi ja naabreid. Autor portreteerib muuhulgas mitte just väga kaugele jäävat, aga tänase lapse jaoks paratamatult arusaamatut aega ja elulaadi möödunud sajand i kuuekümnendate-seitsmekümnendate kandis. See pole suure tüdruku raamat. Lapsesilmselt ja -suiselt kurvitab muinasjutustaja teemalt teemale, kord sügavamale lapsepõlve, siis jälle teismelise aega. Need lood avavad kirjutaja enda „sinisema taeva” aastad ja kõnetavad kõiki neid praegusi täiskasvanuid, kelle lapsepõlv jäi samasse aega. Noote lugeja jaoks laseb autor muinasjutustajal mõndagi lahti seletada. Ometi oleks lapsel seda raamatut hea lugeda koos vanemate või vanavanematega ja küsida, aga sinu ajal...Kuidas siis oli?

Krista Kumberg, bibliograaf, laste- ja noorsookirjanduse uurija ja lastekirjanik
Anni Raie. Varesepoeg Aadu seiklused.
https://ra-product-image.s3.eu-north-1.amazonaws.com/18/79/18793694ab7f9791c24425f1b407e639_main_1.png
Varesepoeg Aadu lasteraamatu tegevus tugineb tõsielulistele sündmustele ilma sabata vares Aadust, kes lumisel talvel rändas kahe Nõmme majapidamise vahel. Raamatu tegevus toimub talvises aedlinnas. Aadu seiklustes löövad kaasa mitmed kodu- ja ka talvised linnaloomad (koer, rott, orav, leevike, siil, varesed jne) ning raamat tutvustab loomade elu- ja käitumisviise läbi lapseliku seiklusjutustuse. Samuti avatakse salapärase ja tihtipeale alahinnatud linnuliigi, varese omapärast elu-olu ja käitumuslike iseärasusi. Vareseid peetakse tihti ekslikult teistest lindudest vähem väärtuslikemaks. Olles aga saanud osa ühe varese igapäevaelust, on seal paljutki, mis tuleb üllatavana ning paneb varestele hoopis austusväärsema pilguga vaatama. Raamatu eesmärgiks on avada linnalastele neid ümbritseva looduse ning loomade põnevaid ning kaasahaaravaid saladusi, suunates neid ühtlasi hoolima ja märkama.
Ben Hatke. Tähetüdruk Zita. Legendid

https://ra-product-image.s3.eu-north-1.amazonaws.com/45/1d/451d2a76c1cfac7a2645781fe7cb9227_main_1.jpg
„Tähetüdruk Zita“ on täisvärviline koomiks noorematele lugejatele.
Kui tema parim sõber röövitakse tulnukate viimsepäeva sekti poolt, läheb Zita appi ning leiab ennast võõrana võõral planeedil. Humanoidkanad, emotsionaalsed robotid on küll üllatavad, aga veelgi üllatavam on Zita jaoks leida ennast galaktika kangelase rollis. Varsti ei tundu kõikvõimalikud tulnudkad enam võõrad, nagu ka mitte hiidsed ettekuulutused, neetud planeedid, ega isegi sõbralik suli, kellel kahtlaselt suur huvi Zita tegemiste vastu.
Zita peab leidma tee tagasi Maale...
kuid tema kosmoseseiklused on teinud temast galaktilise megastaari!
Keda saad usaldada, kui su tõelist mina varjutab su avalik maine?
Ja see pole veel kõik... Zita robot-teisik tekitab segadust - kandes tema nägu!

Bronek Alpius. Skedemosse käevõru.
https://ra-product-image.s3.eu-north-1.amazonaws.com/89/68/89689d7480ab7b61e7c3e1ecd7fe08b0_main_1.jpg
Bronek Alpiuse teises põnevikus „Skedemosse käevõru“ satub ohtlike sündmuste keerisesse lugejale juba "Vanaema Estra võluraamatust" tuttav koolipoiss Upe. Seekord püüab vapper Upe ei rohkemat ega vähemat kui päästa maailma kurja nõia käest. Maonõid Sasiina musta maagia tõttu on kõikjale tunginud hiired ja rotid. Põllusaak on hävitatud, elekter kadunud ning keegi ei julge nina toast välja pista. Selgub, et lood ei ole head ka madude kuningriigis Nastiktaasias. Õnneks pääsesid vaskussid sealt enne kurjade jõudude rünnakut tulema ning otsustasid appi kutsuda väljavalitu. Upel ei jäägi muud üle, kui panna selga väljavalitu keep ning rännata Nastiktaasiasse suure nõiaga võitlema.
Marissa Meyer. Winter. Osa I ja II.
WINTER. I OSA WINTER. II OSA
„Kuu kroonikad“ on Marissa Meyeri sari, kus uue futuristliku võtme saavad tuntud muinasjutud Tuhkatriinust, Punamütsikesest, Rapuntslist ja Lumivalgekesest.
Kas Cinder, Scarlet, Cress ja Winter suudavad alistada Levana ja leida oma lugudele õnnelikud lõpud?
Kuu elanikud imetlevad printsess Winteri viisakust ja lahkust ning hoolimata neiu nägu rikkuvatest armidest peetakse ta ilu veelgi hingematvamaks kui ta kasuema, kuninganna Levana oma.Winter põlgab oma kasuema ja teab, et Levana ei kiida heaks ta tundeid oma lapsepõlvesõbra, nägusa paleevalvuri Jacini vastu. Kuid Winter ei ole nii nõrk, kui Levana arvab, ning on aastaid salamisi kasuema soovidele vastu seisnud. Koos küborgist mehaaniku Cinderi ja ta liitlastega võib Winteril olla isegi jõudu sütitada revolutsioon ja võita sõda, mis on juba liiga kaua möllanud.

Uudised

Sada viimase kahe aasta parimat lasteraamatut on raamatukogus paraadiks välja seatud. Reklaamitarid Klaara ja Veera on võtnud sisse valvepositsiooni, et raamatutest poleks võimalik mööda vaadata. Sest vaatama peab: 1) millised raamatud sellest sajast on läbi loetud; 2) milline on parim lugu; 3) kes on teinud raamatusse kõige ägedamad pildid. Ja siis polegi enam muud teha, kui oma lemmikkirjanik ja –kunstnik

...

Nukitsa konkursi täienduseks Lääne-Virumaal

 

ÜLESKUTSE PROJEKTIS OSALEJAILE

 

Alanud

...

Eesti lapsed valivad parimat lastekirjanikku ja illustraatorit.

Eesti Lastekirjanduse Keskus kutsub 6–13-aastaseid lugejaid valima Nukitsa konkursil oma lemmikkirjanikku ja -illustraatorit. Hääletada saab 6.

...
Vaata varasemaid uudiseid
Lugemisisu programm
Nukitsa konkursi videoblogi
image

Raamatukogu on

Raamatute kodu

Raamatukogust saab koju kaasa laenutada raamatuid, ajakirju ja heliplaate.

Vaba aja veetmise koht

Siin saab pärast kooli ja muul ajal mõnusalt aega veeta. Võid mängida sõpradega, lugeda ajakirju või raamatuid, kuulata muusikat, kasutada arvutit ja mängida lauamänge.

Õppimise koht

Raamatukogu on hea koht kooli koduste ülesannete tegemiseks. Raamatukoguhoidjalt saad küsida nõu ja abi, raamatudki on käe-jala juures. Kui koolis on antud teha mõni uurimistöö, leiad siit materjali ja ka abi selle otsimiseks.

Meisterdamise koht

Tore on midagi oma kätega valmistada, seepärast pakume seda võimalust ka meie. Siin saab joonistada, teha kaarte ja palju muudki.

Tähtaja pikendamine

Tel. 3225968
laenutaja@lvkrk.ee

Raamatukogu aadress

Lai tn 7
Rakvere linn
44308

Oleme avatud

Esmaspäevast reedeni 
9.00 – 19.00
Laupäeval 
10.00  – 15.00

Telefon ja e-post

laenutus: 3225968
osakonnajuhataja: 3225966
laenutaja@lvkrk.ee

logo valge ©2016 Lääne-Virumaa Keskraamatukogu

Please publish modules in offcanvas position.