Uued raamatud

Eva Roos. Teistmoodi mööblipood: Nähtamatu tüdruk.

Mis on nähtamatus? Kuidas see toimib?
Kuidas muututakse nähtamatuks?
Ja kuidas saada tagasi nähtavaks?
Need küsimused keerlevad Matilda Tähna ja August Nööbi peas hetkest, kui nad satuvad Hõbeseekli 30 asuvasse vanakraamikauplusesse ning kohtuvad kentsaka müüjanna Aramilda Tengelpunga, paksu punase koera Piru ja vanapagan Örrõp Karvajalaga.
Teistmoodi Mööblipood on vaevalt sekundi avatud, kui algavad pahandused. Aramilda peab esmakordselt elus tagasi võtma tülika võlueseme ja maksma valuraha, Örrõpi sarved on valesti kõverad, Teistmoodi Mööblipood ei liigu paigast ning Aramilda sõnast sünnib kratt, kes üritab serveerida tapeedivõileiba, koristab kogu seltskonna oimetuks, kaotab ära kliendid ning põhjustab Pirule koleda seedeprobleemi. Ka politsei hakkab (lausa binokliga) Teistmoodi Mööblipoe vastu huvi tundma.
Aramilda Tengelpung oma rändava vanakraamikauplusega on varemgi pahandustes olnud. Millised need täpselt olid, võib lugeda raamatust „Teistmoodi Mööblipood. Kastani 57“.
Martin Widmark. Filmimõistatus.

Vallebys algavad filmivõtted ja kõik on väga elevil. Politseiülemalegi pakutakse väikest rolli – kui ta nõustub lukustatud puuris istuma, et oma tunnetega kontakti saada.
Samal ööl, kui linnakese ainus politseinik puuris istub, murtakse sisse prillipoodi.
Kummaline, leiavad Lasse ja Maia. Ja veel kummalisemaks läheb lugu siis, kui välja ilmub üks vana kiri …
LasseMaia detektiivibüroo sarjas on ilmunud juba varem 27 raamatut.
Koidu V. G. Ferreira. Domineeriv värv. Kuldne.

Baasis ärgates seisab Cordevia silmitsi kurva tõdemusega – tal ei lubata enam paralleelmaailma tagasi minna. Elada alfaemasena inimeste keskel ei ole lihtne, sest kes domineeriva isase reeglitega ei lepi, need surevad. Samas muudavad Alricku eesmärgid ja Charmiani iseloom seisu veelgi keerulisemaks.
Cordevia tahab pääseda Larry valve alt välja ja võita tagasi Clay, kuid loota pole mitte kellegi abile. Keda ta tohib üldse veel usaldada, kui tundub, et kõik ainult valetavad?
Marei baasist pärit Stephen paneb Cordevia uue, palju inimlikuma valiku ette. Kas inimese ja teepia suhtel on üldse mingit tulevikku või oleks Cordevial aeg hakata mõtlema, kus on tema õige koht?
„Domineeriv värv. Kuldne“ on viimane osa neljaosalisest noortesarjast, mis räägib inimkonna probleemidest kauges tulevikus. Esimene osa „Domineeriv värv. Tumepunane“ avaldati kirjastuses Varrak aastal 2017 ja valiti 2018. aastal Tartus Lapsepõlve kirjandusauhinna nominendiks. Teise ja kolmanda osa „Domineeriv värv. Must“ ja “Domineeriv värv. Kastanpruun” avaldas Koitev OÜ 2019. aastal
Annely Lember. Anni lood.

Anni on üsna tavaline tänapäeva tüdruk, kellel käsil viimane aasta lasteaias, kus ta küll eriti käia ei taha, vaid eelistab vanaisa Taaduga kodus toimetada. Suve hakul tuleb aga Anni perel linnaelu seljataha jätta ja maale, tädi Maarast tühjaks jäänud tallu kolida. Suurt loomasõpra Annit ootavad uues kodus hobune Viktoria, kitsepoiss Eliot, laudas toimetav siil ja ühel vihmasel hommikupoolikul leiab ta põlluveerest ka koerakutsika. Lisaks saab ta endale sõbra, naabri Toomase, kes õpetab teda ratsutama ja kellega koos võetakse ette üks seiklusrikas öine retk. Ka pereisa ja -ema leiavad endale uues kodus südamelähedase tegevuse. Raamatule lisavad meeleolu autori kaunid pastelsed illustratsioonid. Annely Lember on Anni pealtnäha tavalised tegemised ja toimetamised köitvalt meeldejäävateks lugudeks kirjutanud.
Kristi Piiper. Metsajärve pärandus.

Üheksa-aastase Maara ja kaheteistkümnese Sveni pere kolivad vanematega elama ootamatult päranduseks saadud Metsajärve tallu. Pärast esialgset elevust ja uusi tutvusi hakkavad juhtuma veidrad lood. Kas keegi teeb paha nalja või on selle taga midagi müstilisemat? “Metsajärve pärandus” pakub seiklusi ja puudutab ka vähem räägitud terviseteemasid.
Astrid Hiisjärv. Kummituseta on igav ehk Vaimar II.

Kummitusest Vaimar on saanud 14 aastane poiss Aimar. Teades, et kummitused on olemas, läheb ta neid suvel oma vanast kodust, Karmeni ja Silveri poolt otsima. Kust lapsed tegelikult kummituse leiavad, kes see kummitus on ja mida ta inimestest tahab, hargneb tasapisi lahti koos seiklustega, millistesse uus kummitus pere tõmbab.
Nathalie Depoorter. Minu heade kommete raamat.

Miks peab jääma laua taha istuma, kuni kõik on söömise lõpetanud?
Kas ei oleks lihtsam kahvlit hoida paremas ja nuga vasakus käes, ja mitte vastupidi?
Ja miks peab bussis mõne vanaproua ees püsti tõusma?
Korralikult käitumine on veel hullem kui koolis käimine: sa ei tohi peaaegu midagi teha, aga pead tegema kõike, see on jubedalt raske ja mitte kunagi piisavalt hea, kõike peab alati tegema nii ja mitte iialgi naa. Õnneks on olemas see heade kommete raamat, nii et isegi sina saad laua ääres, koolis ja liikluses viisakalt käituda. Ja seda lõpuks ka oma vanematele õpetada.
Korralikele härradele ja daamidele alates kuuendast eluaastast.
Reet Kudu. Julla esimene armastus.

Arukas ja huvitav lasteraamat laste ja loomade sõprusest ning perekondlikest suhetest, mida varjutavad erinevad ellusuhtumised. Julla esimene armastus oli koer Atsi. Jah, mitte naabripoiss ega klassikaaslane, vaid just nimelt maailma kõige parem kutsa. Talv läbi ootas väike tüdruk, milla ta saab maale vanaema ja Atsi juurde.
Ent seal ootab ees üksnes rida pettumusi – Atsi on viidud ära ning vanaema arvates on Julla emal ja Jullal endal täitsa võõras veri...
Maria Lepmaa. Julge poiss.

Kennet on vahva kuueaastane poiss. Ta käib lasteaias. Tema lemmikvärv on punane. Talle meeldib kanda punaseid särke. Kennet ei taha olla arg, vaid soovib saada julgeks poisiks. Kas tal see ka õnnestub, saadki teada juba raamatust.
Peeter Pikk-kõrv. Jänes jooksus: väike jänes suures linnas!

Peeter pikk-kõrv ja tema sõbrad on uuteks seiklusteks valmis! sel korral läheb peeter pikk-kõrv linna, kus teda ootab ees uus seiklus.
Thomas Mcgregori köögiviljaaed on pühamu. Eriti hoolitseb ta oma kallite tumepunaste tomatite eest. Ühel õhtupoolikul kuuleb peeter juhtumisi kedagi tomatiaias ringi sahistamas. Ta leiab eest tommi mägrajõmmi, kes on just üht tomatit haaramas. jänkupoisil õnnestub küll mägrajõmmi veenda tomatit käest panema, ent olukorda juhtub pealt nägema thomas, kellele jääb hoopis vale mulje...
Peeter otsustab, et tal ei jää muud üle, kui põgeneda linna ja alustada seal uut elu.
Lustakas raamat, mille illustratsioonid on inspireeritud 2020. aastal esilinastuvast „Peeter pikk-kõrv: jänes jooksus“ koguperefilmist.
Samuel Bjørk. Kadunud pärlikee.

Tuntud krimikirjanik Samuel Bjørk kirjutab lõpuks lastele!
Kim käib Oslos Torshovi kooli kuuendas klassis. Kui tema jalgpallikarjäär vigastuse tõttu katkeb, otsustab Kim koos sõprade Vinku, Aryani ja Heidiga asutada detektiivibüroo. Neil on oma kindel kohtumispaik, nad suhtlevad üksteisega raadiosaatja kaudu ja sageli otsivad abi „Suurest detektiivi käsiraamatust“.
Ühel päeval saavad nad teada, et proua Abrahamseni hinnaline pärlikee on varastatud ja selles süüdistatakse Aryani ema. Torshovi detektiivid alustavad juurdlust, et kurjategija tabada. Kes on see kahtlane valge kauboimütsiga mees? Ja mis asju ajab punastes dressides noor kutt?
101 lugu talust.

101 lõbusast ja õpetlikust loomajutust koosnev raamat viib nii lugeja kui ka kuulaja talumaailma avastama. Ela kaasa lehm Carolinale, kes unistab võidusõitjaametist, uuri välja, kuidas ravib kukk Harjake oma patsiente, ning saa teada, kellesse armub kollane kass. Lugemist jätkub pikaks ajaks!
Raamat on trükitähtedes, mistõttu sobib hästi ka lugema õppimiseks.
Trollid 2: neli trollilugu.

Trollid on lahedad tegelased, kellele meeldib üliväga laulda, tantsida ja kallistada. Siit saad lugeda selle kohta, kuidas nad bergenite käest pääsesid ja sädeleva peo korraldasid.
Tutvud ka ühe eriti kummalise lemmikloomaga ja kuuled kõiki eri muusikastiile armastavaid trolle sõbralikult ühendkoorina laulmas.
Head lugemist!
Els Heinsalu. Maru mõrud mandlid.

Mandleid on mitut sorti. On selliseid, mis kasvavad puu otsas ja millest tehakse maitsvaid küpsiseid. Ja siis on veel teistsugused mandlid, mis asuvad inimese kurgus ja neelus. Mis otstarve neil mandlitel on ja mis saab siis, kui nad muutuvad liiga suureks, nagu juhtus Maru ja Kuti omadega? Kas tead, miks on silmatilkade kibedat maitset ka kurgus tunda ja kuidas on võimalik, et spagett ninast välja ronib? Kuidas on üldse omavahel seotud kõrvad, nina, kurk ja silmad? Või kus asub maailma suurim kollivabrik? Ja kas pole tore, et pärast kurgumandlite operatsiooni lubatakse jäätist süüa nii palju, kui hing ihkab!
Vahvad pildid on raamatusse joonistanud Piia Maiste.
Unustatud muinasjutud tarkadest ja kartmatutest tüdrukutest.

Kogumikus on kaheksa rahvusvahelise levikuga, kuid vähem tuntud muinasjuttu. Koostajad on rohket allikmaterjali võrreldes teinud põneva valiku ja jutustanud lood omakorda ümber. Valikus on lugusid, mille on omal ajal üles kirjutanud kuulsad jutukogujad, nagu vennad Grimmid Saksamaal või Andrew ja Nora Lang Šotimaal.
Iga lugu on ühtaegu nii vahendaja kui ka oma aja nägu ning kannab endas jutustaja kaasaja vaimu ja ideaale. Muutuvad lood, muutuvad ideaalid, ja vastupidi. Tavaliselt on muinasjuttudes kuningatütred lossitornides päästmist oodanud, kuid see raamat on täis kartmatuid, söakaid kangelannasid, kes päästavad printse, satuvad seiklustesse, võitlevad hiiglastega ja ületavad ületamatuid mägesid.
On väga tähtis, et muinasjutte ei unustataks, sest need virgutavad meie kujutlusvõimet, vormivad meie arusaamu ja ootusi, võivad panna meid maailma hoopis teisiti nägema.
Agnieszka Stelmaszyk. Anni ja härra Kuusepuu tont.

Kas tondid on tõesti olemas? Martin väidab, et on. Aga kas sa ikka usud teda? Sul oleks parem seda asja ise uurima hakata. Vanadel majadel on vahel palju saladusi ...
Raamatusari „Mina juba loen!“ on mõeldud esimeseks iseseisvaks lugemiseks. Nende lühikeste ja naljakate lugude abil, mida kaunistavad värvilised ja koomilised pildid, avastad kindlasti, kui mõnus on lugeda, ja haarad meeleldi uue raamatu järele. Lihtne ja värvikas keel ning suur ja lihtsasti loetav kiri muudab lugemise meeldivaks ajaveetmisviisiks!
Agnieszka Stelmaszyk. Kristjan ja Pelargooni-Pille kamp.

Kuhu küll pelargoonid kadusid? Võib-olla on selles süüdi Pelargooni-Pille? Pole aega selle üle pikemalt mõelda! Pead alustama uurimist!
Raamatusari „Mina loen!“ on mõeldud esimeseks iseseisvaks lugemiseks. Nende lühikeste ja naljakate lugude abil, mida kaunistavad värvilised ja koomilised pildid, avastad kindlasti, kui mõnus on lugeda, ja haarad meeleldi uue raamatu järele. Lihtne ja värvikas keel ning suur ja lihtsasti loetav kiri muudab lugemise meeldivaks ajaveetmisviisiks!
Anna Maria Tammesaar. Vapper Koiott Oskar.

Lasteraamat "Vapper koiott Oskar" on ühest küljest põnev seiklusraamat. Teisalt aitab raamat mõista või meelde tuletada elu püsiväärtusi. Oskar elab tavalist koolipoisi elu hetkeni, kui ta ärkab minevikus indiaanlaste juures. Seal pole hommikukrõbinaid, nutiseadmeid, elektrit ega isegi kempsu. Aga Oskarile meeldib seal ometi väga. Tal on kahju tagasi tänapäeva tulla ja kodus on ta täiesti teine Oskar. Tema muutumine hakkab mõjutama ka perekonda ja isegi klassikaaslasi väga toredas suunas.
Heli Künnapas. Mälestusteta suvi.

Kui teismeline keskkonnaaktivist Brenda suveks probleemide eest maale vanaema juurde saadetakse, on ta veendunud, et sellest tuleb kõigi aegade igavaim suvi. Asi on seda hullem, et vanemate arvates tuleb tütrele kasuks veeta suvi ilma internetita.
Peagi aga tutvub neiu salapärase naabripoisiga, tunded pendeldavad taeva ja põrgu vahet ning hargnema hakkavad sündmused, mida tütarlaps poleks osanud uneski näha. Vaenu- ja sõprussuhted kohalike noortega, maatööd ja kohaliku metsa kaitsmine on vaid väike osa Brenda kõige põnevamast, mälestusteta suvest.
Johan Theorin. Viitrijaht.

Jarmalandi kroonikad – 2. osa
Salajaki lahing on lõppenud, kuid viitrijaht mitte. Paljud on põgenenud maa alla. Viiter Ristin ja Salajaki prints Dhor liiguvad aeglaselt sügavikku, mida nimetatakse Jarmalandiks. Neil on kannul salk sõdureid, rüütleid ja haldjaid ning ronijad Niklis ja Jöran Egg. Nüüd peavad viitrid ja inimesed võitlema tundmatus maailmas, kus puhub jäine tuul ja varjude seas varitsevad kurjad olendid …
Tulge seiklema 14. sajandi Rootsisse. Aega, mis on täis sõdu ja võimuvõitlust ning kus viitrid, haldjad ja lohemaod on sama tõelised ja ohtlikud kui katk.
„Jarmalandi kroonikad“ on põhikooliealistele noortele mõeldud ainulaadne fantaasiaeepos, mille tegevus toimub keskaegses Skandinaavias, kus inimeste kõrval tegutsevad ka viitrid, haldjad ja lohemaod.
Helga Nõu. Sim-sala-Harri.

Helga Nõu uus poistekas „Sim-sala-Harri“ räägib koolipoiss Harri Totterist, kellel pidevalt viltu veab. Olles tugevalt oma lemmiku Harry Potteri raamatute mõju all, kahtlustab peategelane oma viltuminemistes teisi poisse ja eriti uut võimlemisõpetajat Voldemari. Nõidused on siin raamatus igal juhul omal kohal, nii õnnestunud kui ka viltu läinud. Keskne teema raamatus on oma koha leidmine, kui abiks ei ole moodsaid vidinaid ja raha. Peategelane on pärit kehvema elujärjega perest, tal taskus tavaline nuppudega telefon ja seljas tagasihoidlikud riided. Aga tema tahaks ju samuti populaarne olla. Ühel hetkel on poiss nii ummikus, et vargus tundub hea väljapääs. Üks asi viib teiseni, üks vale uue valeni ja edasi hargneb tõeline põnevusromaan.
4 toredat seiklust: Paw patrol.

Käpapatrull on jälle hoos! Siit leiad lood Skye unistuste lennust, suurest kullakaevamisest, pingelisest õhupallivõistlusest ja Rubble'I maitsvast unenäost.
Maria Siiman. Täiuslikult eksinud.

Rosemary unenäod on küll kadunud, kuid ta seisab silmitsi palju kohutavama saatusega. Avastanud, mis tema elu tegelikult pea peale oli keeranud, ei anna ta enne alla kui pääseb sellest segaduste labürindist ning saab teada, kes tegelikult kogu plaani taga oli. Ethani kohta selgunud tõde seab tüdruku mälestused ning piiri tegelikkuse ja ettekujutuse vahel kahtluse alla. Kas Rosiel ongi võimalust enam ennast minevikust lahti rebida ja vabaks saada...
„Täiuslikult eksinud” on raamatu „Täiuslikult murtud” (2018) järg, mis pöörab Rosemary elu veel rohkem pea peale, kui tüdruk avastab põhjuse, miks soovis tundmatu isik teda vaimselt viimase piirini viia. Raamat on mõeldud noortele, kes soovivad teada, mis toimub nendevanuse noore inimese peas, kui tema elus hakkavad aset leidma sündmused, mis ei ole just kõige reaalsemad.
Jeff Kinney. Ühe äpardi päevik. 14, Pihuks ja põrmuks.

Ootamatu pärandus annab Greg Heffley perele võimaluse oma maja põhjalikult muuta. Aga peagi mõistavad nad, et maja remontimine polegi nii glamuurne. Kui seinu juba lammutatakse, kerkivad kõikvõimalikud probleemid.
Mädanenud puit, mürgine hallitus, kutsumata külalised ja midagi veelgi süngemat panevad Gregi ja ta pere mõtlema, kas remont on vaeva väärt.
Kui tolm viimaks langeb, siis kas Heffleyd saavad oma elupaika jääda­... või tuleb neil linnast pageda?

Uudised

Juunis oli viktoriini lahendajaid 10.

 

Kõige rohkem punkte kogusid:  Laura Kais, Anette Pallo, Mirtel Hiiu, Vanessa Puna, Carola Antonov, Kariliis Antonov, Kirke Kuusik, Gregor Potti, Lisette Lein, Hugo Potti.

Teid ootab raamatukogu lasteosakonnas väike auhind!

 

Õiged vastused:

1. 23.juunil tähistatakse Võnnu lahingu võitu. Võnnu lahing toimus 19. kuni 23.juuni 1919..

2. Nurmkana teine nimi on põldpüü.

3. Rakvere linn on

...

Mais oli viktoriini lahendajaid 5.

Kõige rohkem punkte kogusid: Vanessa Puna, Mirtel Hiiu, Lisette Lein, Hugo Potti, Gregor Potti.

Teid ootab raamatukogu lasteosakonnas väike auhind!


Õiged vastused:

1.  Gerda Märtensil ilmus raamat ,,Virmalised”.
2. Tartus väljaantava Lapsepõlve auhinna sai sel aastal lasteraamat ,,Allikahaldjas”, mille autor on Tuul Sepp.
3. Kristiina Kass elab Soomes.
4.  Saaremaalt pärit kuulus meresõitja

...


Laste- ja noorteosakonnas on taas välja seatud maraton-näitus uutest raamatutest ning augusti lõpuni on lugejail aega lahedaima suveraamatu valimiseks. Möödunud suvest tänavuseni raamatukokku ostetud raamatud on reas pealkirja all „Ninad suvel raamatusse!“ Iga näituseraamatu lugeja saab panna sellele vastavalt meeldimisele-mittemeeldimisele hinde ühest viieni nagu koolis. Raamatute kaanepildid koos hinnetega

...
Vaata varasemaid uudiseid
Lugemisisu programm
Nukitsa konkursi videoblogi
image

Raamatukogu on

Raamatute kodu

Raamatukogust saab koju kaasa laenutada raamatuid, ajakirju ja heliplaate.

Vaba aja veetmise koht

Siin saab peale kooli ja muul ajal mõnusalt aega veeta. Võid mängida sõpradega, lugeda ajakirju või raamatuid, kuulata muusikat, kasutada arvutit ja mängida lauamänge.

Õppimise koht

Raamatukogu on hea koht koolis koduste ülesannete tegemiseks. Raamatukoguhoidjalt saad küsida nõu ja abi, raamatudki on käe jala juures. Kui koolis on antud teha mõni uurimistöö, leiad siit materjali ja ka abi selle otsimiseks.

Meisterdamise koht

Tore on midagi oma kätega valmistada, seepärast pakume seda võimalust ka meie. Siin saab joonistada, teha kaarte ja palju muudki.

Tähtaja pikendamine

Tel. 3225968
laenutaja@lvkrk.ee

Raamatukogu aadress

Lai tn 7
Rakvere linn
44308

Oleme avatud

Esmaspäevast reedeni 
10.00 – 19.00
Laupäeval 
10.00  – 15.00

Telefon & e-post

laenutus: 3225968
osakonnajuhataja: 3225966
laenutaja@lvkrk.ee

logo valge ©2016 Lääne-Virumaa Keskraamatukogu

Please publish modules in offcanvas position.