Uudised


Laste- ja noorteosakonnas on taas välja seatud maraton-näitus uutest raamatutest ning augusti lõpuni on lugejail aega lahedaima suveraamatu valimiseks. Möödunud suvest tänavuseni raamatukokku ostetud raamatud on reas pealkirja all „Ninad suvel raamatusse!“ Iga näituseraamatu lugeja saab panna sellele vastavalt meeldimisele-mittemeeldimisele hinde ühest viieni nagu koolis. Raamatute kaanepildid koos hinnetega seame seinale, et "raamatute võidujooks" oleks silmaga näha. Pandud hinded jäävad kogu järgmiseks õppeaastaks vihjeks ka teistele lugejatele, kes tulevad raamatukokku lugemist valima. Suvehittide edetabel selgub septembris ja hindajate vahel loosime ka väikesed auhinnad. Esmakordselt valisid lapsed lahedaid suveraamatuid juba 2007. aastal.
Hindamisega aitad kaasa popimate raamatute soovitusnimekirja valmimisele.
PISTA SINAGI NINA SUVEL RAAMATUSSE! TULE LUGEMA JA HINDAMA!

Kooliaasta lõpu lähenedes on ka raamatukogul põhjust oma tublimatele lugejatele tunnustavalt õlale patsutada. Toimetasime täna koolidesse tänavused tubli lugeja tunnistused ning hüpersuperlugejaile „Staarlugeja“ rinnamärgid. Kas halvas lapsi koroonapaine või kurnas sunnitud koduõpe, aga sel korral oli eriti tublisid lugejaid kahjuks mullusest vähem - 62. Kahtlemata seda kallimad silmaterad meile tänavused tunnustatud on. Tegelikult – LUGEMINE LOEB!
Lasteni jõudsid ka projekti „Nuti-Nukits 2020“ auhinnad. Kuna suur tunnustuspidu pole sel kevadel mõeldav, siis viisime kimpsud-kompsud maiuste ja kiidukirjadega Rakvere Reaalgümnaasiumi 3.a ja 3.b klassi tublidele mängumeistritele ja Kadrina Keskkooli 1.b klassi vaimuka fotolavastuse autoritele koolidesse kohale. Kõikide laste töid saab uudistada kodulehel - https://www.lvkrk.ee/…/214-projekt-nuti-nukits-2020-on-teht…
Selline oli siis meie pai nutinutikaile raamatute ja arvutimaailma ühendajaile. Teine pai läheb teele nutikate juhendajaile.


Otse loomulikult jäi tänavu kevadel ära ka Nukitsa konkursi suur lõputseremoonia ja pronksist Nukitsamehed jagati Andrus Kivirähkile ja Heiki Ernitsale raamatu „Tont ja facebook“ eest lausa vabas õhus Eesti Lastekirjanduse Keskuse trepil ning sündmust vahendas üksnes telepilt. Loosiõnne tahtel hindajate seast lõpupeole kutse saanud lapsed ei pidanud siiski pika ninaga jääma: Lastekirjanduse keskus mõtles välja autogrammikommid, mis kujutavad endast valgesse šokolaadi valatud kuldset Nukitsameest. Igal autogrammimaiusel on laste lemmikkirjaniku ja lemmikkunstniku autogrammidega krae. Autogrammikommid teevad loosiõnnelikele kindlasti rõõmu

Aprillis oli viktoriini lahendajaid 6.

 

Aprillikuu viktoriini auhinnasaajad: Hugo Potti, Roosi Kõiv, Lisette Lein, Kirke Kuusik, Elise Bobõlski, Gregor Potti.

Teid ootab raamatukogu lasteosakonnas väike auhind!

 

Õiged vastused:

1. Muinasjutuvestja Hans Christian Anderseni tuntud muinasjutt on ,,Metsluiged”.

2. Eduard Bornhöhe ,,Tasuja” räägib 1343. aasta Jüriöö ülestõusust.

3. 2020. aasta loom on nahkhiir.

4. Leelo Tungal kirjutas värssloo väikesest Annist.

5. Juri Gagarin sooritas 1961. aastal maailma esimese kosmoselennu.

6. 1967. aastast tähistatakse Hans Christian Anderseni sünniaastapäeva rahvusvahelise lasteraamatupäevana.

7. Rahvasuus nimetatakse ülestõusmispühi ehk lihavõtteid munapühadeks, kevadpühadeks, kiigepühadeks.

8. Rakvere Ametikooli kaunistab Jass Kaselaane skulptuur ,,Koduvalvur”.

logo valge ©2016 Lääne-Virumaa Keskraamatukogu

Please publish modules in offcanvas position.