Uued raamatud

Kate Read. Pahur Põrnikas.
PAHUR PÕRNIKAS
Pahur Põrnikas ei oska käituda. Ta kärgib ja poriseb, nähvab ja toriseb iga aiateel vastu tuleva putukaga. Isehakanud "haruldane põrnikas" on harjunud oma tahtmist saama. Kuid hiigelsuure mahlase marja vaid enda omaks kuulutamine on liig mis liig… Kas põrnikas õpib jagama ja paremini käituma?
Gertrude Kiel. Mida taevas võib meile rääkida. Teaduslugusid lastele.
MIDA TAEVAS VÕIB MEILE RÄÄKIDA. TEADUSLUGUSID LASTELE
Ema on kursusel. Isa tööreisil. Kaheksa-aastane William peab seepärast jääma nädalaks tädi Gunvori hoolde. Ta ei tunne tädi kuigi hästi, aga ta teab, et tädile ei meeldi lapsed (ega vist inimesed ülepea). Ja ta peab olema seal TERVE nädala – see tõotab küll tulla kõige hullem nädal Williami elus. Aga lugu ei lähe üldsegi nii, sest tädi Gunvor mõistab nii mõndagi teadusest! Williami uudishimu saab äratust ja nädal möödub kuulates imetabaseid lugusid planeetidest ja tähtedest, teadlastest ja teleskoopidest, viivitavast valgusest ja kukkuvatest õuntest.
Eva Lindström. Sild.
SILD
Siga sõidab autoga läbi metsa. Tal on kiire ja eespool tuleb ületada sild. Järsku ilmub tema teele hunt. „Stopp!
Sild on suletud!“ teatab hunt. Silla parandamine võtab aega ja hunt kutsub teelise seniks enda poole külla. See ettepanek ei tundu aga just eriti ahvatlev: kaval läige kriimsilma silmades ja järsk kõnetoon muudavad olukorra ärevaks. Mis saab edasi?
Lõbusalt absurdne ja südantsoojendav lugu, mis toob muige ka lapsevanema suule.

Eva Lindström (1952) on tunnustatud rootsi illustraator ja kirjanik. Ta on avaldanud üle 35 raamatu, lisaks illustreerinud mitmeid teiste autorite teoseid. Tema lood ühendavad sageli argipäevaseid toimetusi eksistentsiaalsete küsimustega, pakkudes kõike ainulaadses absurdse huumori kastmes. Lindström pälvis 2022 Astrid Lindgreni mälestusauhinna, lisaks on ta kaheteistkümnel korral kandideerinud mainekale Augustipreemiale ning kolm korda IBBY H.C. Anderseni auhinnale. Kahel korral on ta võitnud parima Rootsi pildiraamatu preemia ning saanud rohkelt teisi tunnustusi nii kodumaal Rootsis kui ka mujal.

Eva Lindström on tõeline meister, kellel on julgust valida vähem käidud radu.“ – Lotta Olsson, Dagens Nyheter

Eva Lindströmi võlu seiseneb tema erakordses võimes kujutada elu suuri eksistentsiaalseid küsimusi näiliselt igapäevastes olukordades.“ – Yukiko Duke, Svenska Dagbladet

Oma žanri legend“ – Gunilla Brodrej, Expressen

Täiesti ainulaadne“ – Åsa Warnqvist, Rootsi Lasteraamatute Instituudi direktor
Kaia Maripuu. Zorro, Suusi ja putukad. Lõbusad jutukesed häälikute R ja S kinnistamiseks igapäevakõnes.
ZORRO, SUUSI JA PUTUKAD. LÕBUSAD JUTUKESED HÄÄLIKUTE R JA S KINNISTAMISEKS IGAPÄEVAKÕNES
Käesoleva raamatu jutukesed on koostatud laste jaoks, kellel on vaja kinnistada R- ja S-hääliku hääldamist, arendada lugemisoskust, loetu mõistmist, laiendada sõnavara ning grammatilisi oskusi.
Häälikujuttudes on häälikud R ja S kasutusel erinevates positsioonides. Laused aitavad lapsel hakata mõistma ning iseseisvas kõnes kasutama keerukamaid eesti keele käändeid.
Tekstid on läbiva suurtähega, mis tagab võimaluse raamatu abil funktsionaalset lugemisoskust arendada.
Kaunid pildid on abiks lapse teadmiste laiendamise ning vaba jutustamisoskuse arendamisel.
Jutukestes on putukatele ja loomadele antud muinasjutulised oskused kõneleda, arutleda ning unistada. Loomadega juhtub erinevaid äpardusi, kuid kõik jutud lõpevad hästi.
Johanna-Iisebel Järvelill. Leo ja hambauss.

LEO JA HAMBAUSS
Lasteaias ütleb Saara Leole, et kui süüa palju kommi, tulevad suhu elama hambaussid. Leo on segaduses, sest ta ei tea, millised need hambaussid on. Mis siis saab, kui tema suus elabki mõni hambauss?
Õpetlik lugu, mis pöörab lõbusal viisil laste tähelepanu hammaste hügieenile.

siljalill. Kellemille.
KELLEMILLE
Raamatus on 14 jutukest tüdrukust, keda hüütakse Kellemilleks. Paraja pikkusega lood iseseisvaks harjutamiseks ja ka õhtuseks ettelugemiseks.
Martin Widmark. Karnevalimõistatus.

LASSEMAIA DETEKTIIVIBÜROO. KARNEVALIMÕISTATUS
Valleby elanikud on selga pannud oma kõige totramad kostüümid, et osaleda muuseumi karnevalil. Sinna on kogunenud kõik – isegi Sara ja Dino pojake Väike Pjäär.
Kuid keset pidustusi kaob linnakese uutel elanikel, rikkal Petersénide abielupaaril, hinnaline kaelakee. LasseMaia detektiivibürool on uus juhtum lahendada!

Jørn Lier Horst. Veealune mõistatus. CLUE 3
VEEALUNE MÕISTATUS. CLUE 3 RAAMAT
Paadisadam kihab inimestest ja kaameratest, sest koha on sisse võtnud filmimeeskond. Tasapisi ilmneb, et nii mõnigi pansionaadi Pärl elanik varjab oma tegelikku palet ja mitte igaüks ei soovi kaamerasilma ette jääda. Ka merepõhi peidab endas saladusi. Sügavusest kerkib pinnale saabas, mille sees on inimese jala jäänused. Kas filmivõtted ja vee all peidus olev saladus on omavahel seotud?

Jørn Lier Horst on endine kriminaalpolitseinik ja norra tunnustatumaid krimikirjanikke. „Veealune mõistatus” on kolmas raamat noortele lugejatele mõeldud krimisarjast „CLUE”. Eesti keeles on ilmunud ka eelmised osad „Salamandri mõistatus” ja „Kuldse kella mõistatus”.
„CLUE” tähendab inglise keeles juhtlõnga, saladuse võtit. Samas ühendab see endas raamatu peategelaste Cecilia, Leo, Une ja Egoni eesnimede esitähti.

„Horst kirjutab kergesti loetavalt ja põnevalt ning haarab lugeja hõlpsasti järgmisse peatükki kaasa.” – Monika Nordland Yndestad, Bergensavisen

„Meie pere 11-aastane neelas raamatu 142 lehekülge alla ühe hooga, kui lõuna- ja õhtusöögipaus välja arvata. „See on nii põnev, isa!” kommenteeriti tugitoolisügavusest.” – Ole Martin Mortvedt, Politiforum

„Minu arvates on raamat äärmiselt vaimukas. Eeskätt seetõttu, et Jørn Lier Horst jutustab värvikalt ja detailselt. Kogenud politseinikuna teab ta kriminaalmaailmast väga palju. Ühe meie enim loetud täiskasvanute krimiautorina näitab ta, et suudab kirjanduslikult puudutada ka nooremat lugejat.” – Per Ivar Henriksbø, Gudbrandsdølen Dagningen

„Pööraselt põnev. Elegantse keelekasutusega. Tegelased on peenelt välja joonistatud. Lisaks action’ile ja korralikule intriigile pakub ka uusi teadmisi.” – Knut Holt, Fædrelandsvennen
Ilmar Tomusk. Matemaatiline sõber. Marss Marsile.
MATEMAATILINE SÕBER. MARSS MARSILE
Koolivaheaeg on kestnud vaid paar nädalat, kuid juba on Markus ja tema tulnukapoisist sõber Peeter käinud seiklemas kaugetel planeetidel ning mütanud Võrumaa metsades. Ometi on see kõik vaid suurte seikluste algus, sest ees ootab reis Marsile.
Esialgu vaid põgusa jalutuskäiguna mõeldud kosmosereis venib plaanitust pikemaks, kuna poistel tuleb päästa ameeriklaste marsikulgur ja võidelda vaenuliku tsivilisatsiooni kosmoseaparaadiga. Tagatipuks tuleb Markusel mõte punane planeet ellu äratada, et tema taimeteadlasest vanaisa saaks seal täide viia oma lapsepõlveunistuse.
Varem on sarjas ilmunud raamatud „Matemaatiline sõber. Ajukiip“, „Matemaatiline sõber. Peaaegu tavaline poiss“, „Matemaatiline sõber. Vanatädi Laine“.
Laura Evisalu. Oodates Norra kuningat.
OODATES NORRA KUNINGAT
„Oodates Norra kuningat” jälgib teismelise Hele kujunemist nelja aasta jooksul. Tüdruku suurim vaenlane on ta enese sisemine ebakindlus: ta on veendunud, et ei oska kedagi enda elus hoida ning pole tegelikult väga hea inimene. Kuna vajalikku tuge ei paku ka tema perekond, kus keskendutakse fassaadi näitamisele, usub Hele, et ainus väljapääs on luua oma turvaline maailm koos poiss-sõbra Ivoga.
Sügavatest tunnetest hoolimata on noored aga väga erinevad. Poisi iseseisev maailm kõigi selle pidutsemiste ja autodega põrkub tihti järsult raamatulembelise tüdruku omaga, keda piirab range nõue alati õigel ajal koju jõuda.
Oskamatus oma vajaduste eest seista mõjutab oluliselt kõiki Hele suhteid – ta aina ootab vabanemist ja õigemaid inimesi enda ellu. Kuid õpib aegamisi ka oma analüütilist ja kriitilist mõistust usaldama ning hakkab otsima vastuseid teda painavatele küsimustele. Kui leplikud peaksime suhetes olema? Miks tahame just neid, kes meile tähelepanu ei pööra? Kuidas rääkida oma poisiga armukadedusest, ebakindlusest või soovimatusest temaga magada?
Laura Evisalu esimene noorteromaan „Juhused“ märgiti ära Tänapäeva noorteromaani võistlusel 2021. aastal. Tema luulet on avaldatud ajakirjas Värske Rõhk.

Uudised

Veebruaris oli viktoriini lahendajaid 50.

Kõige rohkem punkte kogusid: Tomi Saapar, Carmen Reisenbuk, Uku Oliver Nurk, Anell Jaama, Raimond Kaasik, Sebastian Kaasik, Eke Markus Nurk, Sebastian Kull, Kerttu Koddanipork, Karoliina Pullõnen, Laureen Bauman, Sander Otsma, Rasmus Õunapuu, Mia Lysandra Reinula, Nora Liisa Aedmäe, Hiie Lii Kütt, Mairold Rohtla, Kariliis Antonov, Margaret Mustkivi, Teele-Liis Jürgens, Elisabeth Käämbre, Amelya Lehis, Siret Alert, Kertu Kippus, Mari-Liis

...

Jaanuarikuus oli viktoriini lahendajaid 45.

Detsembrikuu viktoriini auhinnasaajad: Kevin Lillepuu, Kadri Pugovkin, Rainer Joost, Janelle-Ly Kolmrist, Konstantin Värno, Kai-Liisa Pärn, Anris Saapar, Arro Kaim Torn, Karl-Eerik Pendonen, Rebeka Gepner, Kristjan Küttim, Roland Pärn, Siret Alert, Andri Nurga, Martin Küttim, Jaanika Metusal, Uku Oliver Nurk, Eke Markus Nurk, Kariliis Antonov, Sebastian Kaasik, Carmen Reisenbuk, Karoliina Pullõnen, Emma Portia Tinnuri, Hiie Lii Kütt,

...

Detsembris oli viktoriini lahendajaid 37.

Detsembrikuu viktoriini auhinnasaajad: Kevin Lillepuu, Kadri Pugovkin, Rainer Joost, Janelle-Ly Kolmrist, Konstantin Värno, Kai-Liisa Pärn, Georg Pedokand Butler, Anrin Saapar, Arro Kaim Torn, Karl-Eerik Pendonen, Maksim Janelis, Ander Mäeots, Maximus Danilov, Uku Oliver Nurk, Eke Markus Nurk, Hiie Lii Kütt, Kaisa Nurk, Lisell Kuningas, Ellen Anette Alak,  Emma Portia Tinnuri, Kariliis Antonov, Carmen Reisenbuk, Karoliina Pullõnen, Kai-Lii

...
Vaata varasemaid uudiseid
Lugemisisu programm
Nukitsa konkursi videoblogi
image

Raamatukogu on

Raamatute kodu

Raamatukogust saab koju kaasa laenutada raamatuid, ajakirju ja heliplaate.

Vaba aja veetmise koht

Siin saab pärast kooli ja muul ajal mõnusalt aega veeta. Võid mängida sõpradega, lugeda ajakirju või raamatuid, kuulata muusikat, kasutada arvutit ja mängida lauamänge.

Õppimise koht

Raamatukogu on hea koht kooli koduste ülesannete tegemiseks. Raamatukoguhoidjalt saad küsida nõu ja abi, raamatudki on käe-jala juures. Kui koolis on antud teha mõni uurimistöö, leiad siit materjali ja ka abi selle otsimiseks.

Meisterdamise koht

Tore on midagi oma kätega valmistada, seepärast pakume seda võimalust ka meie. Siin saab joonistada, teha kaarte ja palju muudki.

Tähtaja pikendamine

Tel. 3225968
laenutaja@lvkrk.ee

Raamatukogu aadress

Lai tn 7
Rakvere linn
44308

Oleme avatud

Esmaspäevast reedeni 
9.00 – 19.00
Laupäeval 
10.00  – 15.00

Telefon ja e-post

laenutus: 3225968
osakonnajuhataja: 3225966
laenutaja@lvkrk.ee

logo valge ©2016 Lääne-Virumaa Keskraamatukogu

Please publish modules in offcanvas position.