Uued raamatud

Lexa Hillyer. Külmunud kaunitar.
Külmunud kaunitar
Kõik Devil’s Lake’is teavad Malloy-õdesid – nad on ilusad, targad ja populaarsed. Kuid üks neist hoiab saladust, mis pöörab selle väikese linnakese elu pahupidi…
Keegi ei oska täpselt arvata, mis Kitiga tol õhtul juhtus – isegi tema õed Tessa ja Lilly. Neil on vaid faktid: jääsinised huuled ja puudutamisel külmad sõrmed, pitsiline rinnahoidja, mahajäetud pikap, mille võtmed olid auto leidmisel endiselt süütes.
Ehkki nende sõbrad ja ka politsei teevad kiireid järeldusi, on Tessa kindel, et tema õe tapja ei olnud Boyd, naabripoiss, keda nad kõik on omal moel armastanud. Siiski on liiga palju üksikasju, mis ei sobi kokku, liiga palju minevikku peidetud saladusi.
Hoolimata sellest, kui kiivalt otsib Tessa vastuseid, on selle keerulise öö keskmes tõde, mis on nii südant lõhestavalt lihtne.

„Kummitav ja südantlõhestav lugu armastusest, valedest, õdedest ja mõnikord jahmatavatest saladustest, mida me varjame üksteise eest... ja iseenda eest.” – Jess Rothenberg
„Võimas ja valusalt ilus. See on intiimne portree tüdrukupõlvest, eleegiline armastuslaul õdedevahelisele sidemele ja käänuline mõistatus saladustest, mida nad hoiavad.” – Lauren Oliver
„Lüüriline, terav, raamat, mis hoiab sind kogu öö üleval. See lugu kolmest õest, naabripoisist ja liiga paljudest saladustest, aga ka ohtudest, mis mõnikord on lähemal, kui me arvame.” – Shea Ernshaw
Daila Ozola. Klikk-klikk!
Klikk-klikk!
Lumiste puude varjus kõlab läbilõikav KLIKK.
Veel üks KLIKK! Ja jälle! KLIK-KLIK-KLIKK!
Paljud linnud lendavad sügisel lõunasse
ja talvel on metsas vaiksem.
Kes küll ses pakases klikitab? KLIK-KLIKK!

Daila Ozola, kes muidu tõlgib eesti kirjandust läti keelde, on kirja pannud toreda linnuloo, mis aitab talvelinde tundma õppida. Contra, kes muidu kirjutab eesti keeles luuletusi, on selle toreda raamatu läti keelest eesti keelde ümber pannud. Selle raamatuga võib julgelt talvele vastu minna. Kes küll ses pakases klikitab?
Jeanne Willis. Karupoeg Puhh palees.
Karupoeg Puhh palees
Heade sõpradega koos on alati tore, avastamisrõõmu leidub igal pool ning ükski takistus ei ole ületamatu, kui sul on toeks sõbra käsi.
Loe ja vaata, kuidas õnnestub Christopher Robinil ja Puhhil külaskäik kuningalossi ja mis neile sel teekonnal abiks on.
Saad teada, et ettevõtlikkus, julgus ja hea pealehakkamine on juba pool võitu, aga kui sul on toredad sõbrad, siis on võit kindel.
Leelo Kassikäpp. Mina, Hanna ja teised.
Mina, Hanna ja teised
Seitsmeteistkümnest humoorikast lühijutust koosnev „Mina, Hanna ja teised” on mõnus lugemine igas vanuses lastele. Peategelasel, kuueaastasel Reginaldil on temast kaks aastat noorem naabritüdruk Hanna. Täpsemalt Hanna Loreen, kes on väga elav ja krutskeid täis. Hanna vanaema Ämmika elab maamajas ja tal on kaks poni. Hanna ratsutab nendega ja mängib ponidele juuksurit. Ka Reginald võetakse Ämmika juurde kaasa. Ämmika soovib, et Reginald veidi ka Hanna järele vaataks, aga kaval tüdruk oskab ikka vempe visata. Reginaldi pere aias elab vares Kraaksu oma proua ja kahe pojaga. Nendega juhtub samuti mitmeid toredaid lugusid.
Lina Žutaute. Kake Make ja kass üheks nädalaks.
Kake Make ja kass üheks nädalaks
Kake Make ja kogu tema pere lahkusid kassinäituselt võlutult. Kui korralikud, puhtad ja kultuursed on kassid! Justkui meelega ilmub koduteel nende ette kodutu ühesilmne kass. Kake Make tahab ta endale võtta, kuid vanemad nõustuvad kassile vaid üheks nädalaks kodu pakkuma … Pöörane kõuts närib kohemaid ära vanaema lilled, puistab igale poole karvu ja kraabib mööblit. Aga kui mõnus ja hea on temaga koos olla! Isegi koer Mukile meeldib ta väga. Kas võib olla, et kass ongi endale juba kodu leidnud?

Äärmiselt soe ja naljakaid olukordi täis pikitud lugu räägib vastutusest koduloomade ees, laste suurest armastusest loomade vastu ja sellest, et puue pole takistus täisväärtusliku elu elamisel.
-Eglė Baliutavičiūtė, lastekirjanduse spetsialist

Leedus juba üle kümne aasta ülipopulaarse Kake Make sarja raamatuid loevad oma emakeeles kolmeteistkümne maa lapsed. 2023. aastal linastus Kake Make (rahvusvahelise nimega Nelly Jelly) raamatutel põhinev kaheksaosaline animasari.
„Kake Make ja kass üheks nädalaks” on kaheksas raamat väikese tüdruku Kake Make tegemistest.
Muumimamma maailm.
Muumimamma maailm
Milline ema ei tahaks olla ühteaegu rahulik ja tasakaalukas, lahke ja armastav ning samas julge ja seiklushimuline - just nagu Muumimamma, kelle juhtimisel sujub muumimajas kõik sõbralikult ja mõnusalt?
Muumimamma ei põe, et on pisut ümmargusem, sest niisugused need mammad ju peavadki olema. Ta teab alati, kuidas asju lahendada, on hea, sihikindel ja seiklushimuline. Just selline, nagu üks tore ema olema peab.
Sellest vahvast raamatust leiavad muumilikud emad tsitaate ja inspiratsiooni ning see on suurepärane kingitus emadele-lastele koos lugemiseks.
Gunilla Bergström. Head ööd, Artur Aberg! Ära puutu, Artur Aberg!

Head ööd, Artur Aberg!
Vahel on Artur ulakas ja vahel jälle pai.
Täna õhtul on ta ulakas, sest ta ei taha magama jääda.
„Issi, palun loe muinasjuttu,“ palub ta.

Kuidas väikesel Arturil magamajäämine õnnestub, loe juba raamatust!

Artur Abergi (Rootsis Alfons Åbergi) lood kuuluvad Rootsi lastekirjanduse klassikasse. Esimene Arturi-raamat ilmus aastal 1972. Praeguseks on Arturist ja tema tegemistest ilmunud üle veerandsaja raamatu. Arturi-raamatuid on tõlgitud enam kui neljakümnesse keelde ning ainuüksi Rootsis on neid trükitud umbes viis miljonit eksemplari.

Arvukate auhindadega pärjatud Gunilla Bergström (1942–2021) on kirjutanud lastejutte ja neid ise illustreerinud. Ta on avaldanud ka luuletusi, lastenäidendeid ja laulusõnu.

„Head ööd, Artur Aberg!” on Arturi-raamatute sarja esimene raamat.

Ära puutu, Artur Aberg!
Kui isad tahavad rahus olla, ei hooli nad eriti sellest, mida teised teevad.
„Kas ma võin tööriistakasti võtta?“ palub Artur.
„Mhmh,“ vastab isa, „aga ole saega ettevaatlik!“

Kuidas Arturil meisterdamine välja tuleb ja kas isal lastakse rahus olla, loe juba raamatust!

Artur Abergi (Rootsis Alfons Åbergi) lood kuuluvad Rootsi lastekirjanduse klassikasse. Esimene Arturi-raamat ilmus aastal 1972. Praeguseks on Arturist ja tema tegemistest ilmunud üle veerandsaja raamatu. Arturi-raamatuid on tõlgitud enam kui neljakümnesse keelde ning ainuüksi Rootsis on neid trükitud umbes viis miljonit eksemplari.

Arvukate auhindadega pärjatud Gunilla Bergström (1942–2021) on kirjutanud lastejutte ja neid ise illustreerinud. Ta on avaldanud ka luuletusi, lastenäidendeid ja laulusõnu.

„Ära puutu, Artur Aberg!” on Arturi-raamatute sarja teine raamat.

Liia Kikas. Robert Kikas. Sokilao saladus.
Sokilao saladus
Sokk on jälle kadunud? Arvate, et süüdi on pesumasin? Oh ei! Tegelikult viivad sokid ära sokisööjad, muhedad olendid, kes toimetavad rõõmsas teadmises, et nende loodud maailm Suures Sokilaos on täiuslik. Ootamatud asjaolud käivitavad aga rea nii erakordseid sündmusi, et mõnus elu pea peale pöördub ning hulk saladusi päevavalgele tuleb.
Liia lugude ja Roberti nukkude unikaalne sokisööjate maailm jõudis esmakordselt avalikkuse ette 2014-2019 nukulavastuste triloogiana. Etenduste helge vastuvõtt inspireeris meid andma armastatud kangelastele pikema eluea kui lava seda võimaldab.
Britta Kiviking. Lustakad lühijutud.
Lustakad lühijutud
Raamat väga vahvatele lastele. Raamatust leiad viis kaasahaaravat ja õpetlikku lühijuttu ning toreda luuletuse. Südantsoojendavate illustratsioonidega siirad lood viivad rändama lustakatesse seiklustesse ja toovad naeratuse näole nii lastele kui vanematele.
Pille-Riin Langeproon. Karl Tipp. Paula pilvepäevik.
Paula pilvepäevik
Teos “Paula pilvepäevik” on raamat, mis on eeskätt mõeldud lastele, kuid millel on mitmed tasandid, mis teevad raamatu nauditavaks ka vanematele. Teose peategelane on 9-aastane Paula, kes elab ülal pilvede peal ning kirjutab oma päevikut. Paula on laps, kellele meeldib kirjutada ja iseenda sees palju juurelda kõige üle, mis tema ümber toimub. Ta seletab Maa peal elavatele inimestele, kuidas elu seal üleval käib ja seda läbi lapse silmade. Nagu ikka satuvad lapsed vahvatesse ja omalmoel veidratesse seikadesse, mis neid tundideks kaasa haaravad ja hiljem võimatuna näivad. Kuid mis teeb Pilvemaa, kus Paula elab, eriliseks on see, et kõik olukorrad lahendatakse heaga ja rahuga. See tundub küll võimatuna, kuid ka kõige suuremad äpardused ja õnnetused saavad alati kergusega lahendatud.
Paula pilvepäevik kutsub kõiki tänapäeva maailmas avama oma silmi ja mõtteid ning vaatama asju veidi normaalsusest väljapoole. Oleme harjunud kindlate elumustritega, mis on mitmeid põlvkondi järjest meile edasi antud, kuid mis ei pruugi tänapäeva maailmas enam õiged olla. Oleme jõudnud sinnamaale, kus noored ja lapsed on järjest tundlikumad ning vajavad rohkem suhtlust vanematega, sõpradega ja ka kõikide õpetajatega, kes nende elus on. Samuti on neil järjest suurem vajadus oma tunnete ja emotsioonide lahti seletamisel ning ära kuulamisel.
“Paula pilvepäevik” annabki läbi 9-aastase tüdruku silmade aimu, milline võiks autorite arvates olla reaalsus hoopiski maa peal, mitte utoopilises pilveriigis. Raamatusse on kätketud ka fantaasiat, kuid piir reaalsuse ja fantaasia vahel on täpselt nii suur või väike kui avatud on lugeja maailmapilt.
Anna Maria Tammesaar. Oskar tulevikus.
Oskar tulevikus
Tulevikus on kõik asjad teisiti. Või mitte? Oskari ajareisid minevikku on harinud lapsi ajaloos ja geograafias. Seekordse ajareisi faktid pole professorite poolt kontrollitud. Ent stsenaariumid on võetud tarkade inimeste prognoosidest.
Autor pole ajalugu siiski päris kõrvale jätnud, läbi raamatu kogeb Oskar põhjuse ja tagajärje paratamatuid seoseid. Põnev reis nii väiksematele kui suurematele!

Selle raamatuga astus Eesti lastekirjandus sammu tulevikku, sest pildid maalis AI.
Epp Petrone. Mamma köök.
Mamma köök
Mis saab mammast, kes jääb vastu talve üksinda maale?
Jätkub raamatu "Maal mamma juures" tegevustik. Emme koos 5-aastase Anna ja 8-aastase Martaga käib mamma juures maal nädalavahetustel, aidates mammat söögitegemisel. Kohtuvad kaks maailma: mamma ürgne toidutegemise tarkus ja linnast pärit moodsad toidud. Mida tähendab vegan? Aga mis on bubert? Kuidas teha koogelmooglit ja lumepallisuppi?
Peale toidutegemise tulevad jutuks ka muud maaelu osad nagu kelder ja laut. Jutuks tulevad ka vanad ajad, nii emme kui ka mamma lapsepõlv.

Uudised

Jaanuarikuus oli viktoriini lahendajaid 40.

Kõige rohkem punkte kogusid: Kai-Lii Hansumäe, Adeele Kiis, Hanna-Liisa Vahtra, Stella-Renita Tiitus, Sophie Tõemets, Uku Oliver Nurk, Ingrid Adelle Nurmoja, Selena Allikas, Madli Kasemets, Tuule Lee Kütt, Tomi Saapar, Liisi Aal, Kerttu Koddanikpork, Elli Saapar, Reeli-Estelle Vahtra, Lennart Ude, Liisbet Popov, Kristelle Tamm, Rebecca Chidera Manuel, Amelya Lehis, Karoliina Pullõnen, Carmen Reisenbuk, Mia Moor, Gloria Rinaldo, Vanessa

...

Detsembris oli viktoriini lahendajaid 51.

 Detsembrikuu viktoriini auhinnasaajad: Kai-Lii Hansumäe, Tomi Saapar, Laureen Bauman, Cecilya Sivard, Evar Mark, Teele-Liis Jürgens, Margaret Mustkivi, Grete Luik, Mairold Rohtla, Calvin Korzunov, Tuule Lee Kütt, Selena Allikas, Adeele Kiis, Stella-Renita Tiitus, Riko Paenurm, Ingrid Adelle Nurmoja, Emma Portia Tinnuri, Carola Antonov, Eliisa Moor, Lisandra Karits, Mirt Koppen, Darija Dunets, Eva-Lotta Mark, Mia Mikker,  Mariia Kovalchuk,

...

Novembris oli viktoriini lahendajaid 59.

Novembrikuu viktoriini auhinnasaajad:Evar Mark, Eva-Lotta Mark,Darija Dunets, Stella-Renita Tiitus, Kristelle Tamm, Adeele Kiis, Tuule Lee Kütt, Ingrid Adelle Nurmoja, Teele Parve, Sandra Karp, Mia-Liisi Pajur, Karoliina Pullõnen, Selena Suurmaa, Kevin Lillepuu, Carmen Reisenbuk, Rebecca Chidera Manuel, Selena Allikas, Eliisa Moor, Mirtel Aaviksaar, Gloria Rinaldo, Amelya Lehis, Eliis-Beth Vihko, Karmen Marie Vesiko, Bert-Oliver Säbel,

...
Vaata varasemaid uudiseid
Lugemisisu programm
Nukitsa konkursi videoblogi
image

Raamatukogu on

Raamatute kodu

Raamatukogust saab koju kaasa laenutada raamatuid, ajakirju ja heliplaate.

Vaba aja veetmise koht

Siin saab pärast kooli ja muul ajal mõnusalt aega veeta. Võid mängida sõpradega, lugeda ajakirju või raamatuid, kuulata muusikat, kasutada arvutit ja mängida lauamänge.

Õppimise koht

Raamatukogu on hea koht kooli koduste ülesannete tegemiseks. Raamatukoguhoidjalt saad küsida nõu ja abi, raamatudki on käe-jala juures. Kui koolis on antud teha mõni uurimistöö, leiad siit materjali ja ka abi selle otsimiseks.

Meisterdamise koht

Tore on midagi oma kätega valmistada, seepärast pakume seda võimalust ka meie. Siin saab joonistada, teha kaarte ja palju muudki.

Tähtaja pikendamine

Tel. 3225968
laenutaja@lvkrk.ee

Raamatukogu aadress

Lai tn 7
Rakvere linn
44308

Oleme avatud

Esmaspäevast reedeni 
9.00 – 19.00
Laupäeval 
10.00  – 15.00

Telefon ja e-post

laenutus: 3225968
osakonnajuhataja: 3225966
laenutaja@lvkrk.ee

logo valge ©2016 Lääne-Virumaa Keskraamatukogu

Please publish modules in offcanvas position.