Oleme avatud: E - R 10 - 19 (1. korrus alates 9.00), L 10 - 15
Lasteosakond asub raamatukogu 3. korrusel.
Kas teadsid, et ajakirju saab ka koju laenutada ?

et rada ei rohtuks

30. novembrist saab raamatukogu 1. korrusel vaadata ja lugeda rändnäitust „Et rada ei rohtuks“.

2017. aasta suvel rändasid jutuvestja Piret Päär ja fotograaf Maarja Urb Eestimaal ringi ja kogusid mälestusi 20. sajandi jutuvestmise traditsiooni kohta.

Raamatukogu 1. korrusel saab novembris uurida kahele Rakvere Linnavalitsuse korraldatud arhitektuurikonkursile, "Rakvere Pikk tänav ja ümbritsev linnaruum" ning "Rakvere esmatasandi tervisekeskus", laekunud töid.

kalevipoeg2

Raamatukogu laste- ja noorteosakonnas 3. korrusel saab tutvuda noorte maakondlikul võistujoonistamisel loodud piltidega, mis tänavu sündisid rahvuseepose „Kalevipoeg“ ainetel.
Põhikooli- ja gümnaasiumiastme noorte maakondlik võistujoonistamine toimus juba kolmandat korda. Seekordse teema pakkus korraldaja-kool Vinni-Pajusti Gümnaasium välja kummarduseks Viru-Jaagupi kandist pärit kunstnik Kristjan Raua Kalevipoja-ainelisele loomingule.
Võistu joonistas 46 noort kunstnikku, kelle töid saab raamatukogus vaadata talvise koolivaheaja lõpuni.

StekkjarstaurNäitusel olevad trollid on valmistanud Kristín Sigurðardóttir, kes elab Kirde-Islandil ja töötab abiõpetajana. Trollide valmistamisel on kasutatud kohalikku materjali.

Islandi jõuluperiood, mis algab 23. detsembril ja lõpeb 6. jaanuaril, on põnev segu religioossetest tavadest ja traditsioonilisest folkloorist. Nagu ka paljudes teistes riikides, tähistatakse Islandil jõule hea toidu ja kingitustega. Aga kui enamikus riikides külastab perekondi jõuluvana, siis Islandi lastel on hoopis 13 jõulutrolli (Yule Lads), kes külastavad neid kolmeteistkümnel päeval enne jõule. Headele lastele jätavad hirmutavad trollid küll kingitusi, kuid halbadele lastele hoopis mädanevaid kartuleid.
Islandi jõulutrollid põlvnevad trollidest ning nende algupäraseks rolliks oli laste hirmutamine. Nad on Islandi ühtede kõige hirmasamate koletiste Grýla ja Leppalúði pojad. 1746. aastal keelati Islandil ära koletiste ja jõulutrollidega laste hirmutamine.

Näitust vahendab Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindus Eestis.
Näitust saab Lääne-Virumaa keskraamatukogus vaadata aasta lõpuni.

Kirjanikud on asunud taas teele iga-aastasele tuurile Eestimaa raamatukogudes.

8. novembril jõuab sõnaränd koosseisus Karl-Martin Sinijärv, Kätlin Kaldmaa, Mihkel Kaevats ja Anti Saar Lääne-Virumaale. Enne õhtust kohtumist kell 17.30 Lääne-Virumaa Keskraamatukogus, saab kirjanikke näha veel kell 12.00 Kunda Ühisgümnaasiumis.

pussidRaamatukogu II korrusel on aasta lõpuni näitus Leif Erik Staffan Carlssoni hobikäsitööna valminud pussnugadest ning puidust tarbeesemetest.

Minu nimi on Leif Erik Staffan Carlsson. Olen 83-aastane ja elan Rootsis Uppsalas. Pärit olen Põhja-Rootsist, Soome-Rootsi piiri äärsest Tornedalenist ehk Meämaalt. Selles piirkonnas on kasutusel meä keel, mis on veidi sarnane soome keelega. Enne pensionile jäämist töötasin ma reklaamibüroos ja ajakirjanikuna. Olen Rakvere linnas üsna sage külaline, kuna siin elab minu pojapoeg Lukas. Esimesed kontaktid Eestiga on mul aga 1960ndatest aastatest Stockholmi Eesti Üliõpilaste Seltsi kaudu.

Mis toimub sinu lugemislaual, -nurgas, -sohval, -padjal jne? Missuguseid raamatuid viimati lugesid, raamatukogust laenutasid, sirvisid?
Jaga oma emotsiooni!
Kutsume Sind üles postitama Instagrami BOOKSTAGRAME ehk pildilavastusi raamatutest, lemmiklugemispaigast, -lugemisasendist ja kõigest muust, mis seondub raamatute ning lugemisnaudinguga.
Lisa pildikommentaari kindlasti:
#rakvereraamatukogu
#lugemineloeb
#bookstagram

@rakvereraamatukogu

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik

Kirjanduslik jalutuskäik Rakveres

Kirjanduslikud paigad Lääne-Virumaal