Kahjuks ei ole hetkel uue ID-kaardi omanikel võimalik selle abil sisse logida Urrami lugejaportaali. Uute kaartide omanikud saavad siseneda kas raamatukogust antud paroolide või mobiil-ID abil. Parooli saab peale esmast sisselogimist ise muuta. 

Raamatukogus lugejapiletina töötavad mõlemad kaadid - nii vanad kui uued.

AT2018

Taas saab kõikides Lääne-Virumaa rahvaraamatukogudes hääletada, milline on teie arvates aasta isiku- või ühistegu Lääne-Virumaal. Igal inimesel on üks hääl.

Hääletada saab ka internetis http://www.virol.ee/aasta-tegu

Rahvusraamatukogul on kavas töötada välja üle-eestiline e-väljaannete laenutamise ärimudel. Ärimudeli olulisteks osapoolteks olete ka teie kui e-raamatute laenutuskeskkonna potentsiaalsed kasutajad. Leia hetk aega vastata allolevale küsimustikule, mille eesmärk on välja selgitada lugejate kogemused ja arvamused e-raamatute lugemise ja laenutamise kohta. Ankeedi esimene osa sisaldab küsimusi e-raamatute lugemise kohta üldiselt, teine osa uurib suhtumist e-raamatute laenutamisse.

ANKEET

syntesaator 2Täitunud on üks meie ammune soov - raamatukogu muusikatoas on nüüd võimalik kasutada süntesaatorit. Vaikseks harjutamiseks saad kasutada kõrvaklappe.

Fotol üks esimesi katsetajaid Helle Pajula.

uus lo

Remondi tõttu suletud olnud kolmas korrus on nüüd lugejatele taas avatud.

Pool lasteosakonnast sai endale uue põranda. Samuti eemaldati üks vahesein. Eraldi lugemissaali enam ei ole, selle asemel saab olema väikelaste ala. Avara ruumi keskel asub laenutuslett. Korrastamist ja paigutamist jätkub veel tükiks ajaks ning osa mööblitki lisandub aasta jooksul. 

Ootame väikeseid lugejaid taas raamatukogusse!

Lääne-Virumaa aasta raamatukoguhoidja 2015

MAIGA PARKSEPP

maigaMaiga Parksepp asus 2014. aastal kooliraamatukoguhoidjana juhtima ka Haljala vallaraamatukogude süsteemi ja 2015. a viis ta kokku kooli ja rahvaraamatukogu ning võttis kasutusele ühtse programmi.

Koolis hinnatakse üle kõige Maiga teadmisi ja oskusi kasutada IKT vahendid, programme ja keskkondi, mis teeb temast innovaatilise ja kaasaegse raamatukoguhoidja.

Tema korraldamisel toimuvad regulaarsed raamatukogutunnid ja kirjanikega kohtumised, viktoriinid, infootsingu võistlused ja kasutajakoolitused. Maiga algatab ülekoolilisi konkursse ja viib neid läbi. Ta on suureks abiks õpilastele olümpiaadide ettevalmistamisel, loov- ja uurimustööde kirjutamisel.

Maiga veab aktiivselt Haljala kirjandusringi tegevust ja korraldab valla raamatukogude tööd. Lisaks on tema kanda raamatukogu veebilehe ja kooli Vikipeedia lehe täiendamine ning vallalehe toimetamine. Maiga osales ka kogumiku Haljala kihelkonna suuline pärimus koostamisel.


 

Lääne-Virumaa parim maaraamatukoguhoidja

ENE HEIDE

eneKadrina Valla Raamatukogu juhataja Ene Heide on juhtinud Kadrina raamatukogu juba 37 aastat. Nende aastate sisse on jäänud asutuse areng tagasihoidlikust külaraamatukogust ühendatud raamatukogudega kaasaegseks teeninduskeskuseks.

Kadrina raamatukogu uueneb, areneb ja särab iga aastaga ühe rohkem nii seest kui väljast. Selle taga, et raamatukogu ruumid saaks uue kuue ja MTÜ Kadrina Kirjandusklubi pakuks rahvale põnevaid ja heal tasemel kohtumisi, salongiõhtuid, filmiõhtuid, õppereise ja koolitusi, on palju ettevõtlikkust ja tööd. Hiljuti käivitatud kinoklubi on andnud paljudele Kadrina valla elanikele võimaluse raamatukogu enda jaoks avastada.

Kõige selle juures suudab Ene edukalt töös hoida tervet valla raamatukogude süsteemi ja ennast ühtse perena tundvat töökat kollektiivi.

Ta on enda autoriteedi maksma pannud ka vallavalitsuses, kus ta osaleb kultuurikomisjoni töös ning võitnud seeläbi sealt sõpru ja toetajaid, kes raamatukogu kui külakultuurikeskuse käekäigu ja arengu on oma südameasjaks võtnud.

Parima maaraamatukoguhoidja tunnustust annab välja Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing

raamatukotidLääne-Virumaa keskraamatukogus alustas projekt „Raamatukotid lähevad lasteaeda“. Eesmärgiks on viia koolieelikud senisest rohkem kokku raamatutega, tekitada neis huvi lugude kuulamise ja motivatsiooni lugemaõppimise vastu lootusega anda raamatule laste üha nutistuvas maailmas usaldusväärse sõbra roll. 

Raamatukogu komplekteerib iga lasteaia jaoks korra kuus kotitäie koolieelikuile sobivat kirjandust, mida lasteaiaõpetajad saavad kasutada unejutu lugemisel, erinevate tunniteemade käsitlemisel ning lapsed saavad raamatuid uurides silmaringi laiendada, harjuda keskenduma. Atraktiivne lasteraamat annab lapsele motivatsiooni lugemine selgeks õppida, et ise lugudele ligi pääseda.

naarivanaRaamatukogu 1. korrusel saab vaadata nostalgiahõngulist fotonäitust „Tere, armas näärivana!“. Piltidel on kodukootud nääri- ja jõuluvanad aastatest 1946–1990.
Näituse koostaja Agnes Joala on kogunud perealbumitest kodukootud nääri- ja jõuluvanade fotosid, huvitavaid situatsioone ja veidraid grupipilte.
Näitus on avatud 4. jaanuarini.

Millest oli sinu lapsepõlve nääri- või jõuluvana habe? Takust, vatist, poroloonist...?

Lääne-Virumaa aasta raamatukoguhoidja 2012 on AILI HÖÖVELSOO

aili hAili Höövelsoo töötab Lääne-Virumaa Keskraamatukogus juba pikka aega – alates 1983. aastast. Alates 2004. aastast on tema tööpaigaks keskraamatukogu komplekteerimisosakond. Oma igapäevatöö kõrvalt on Aili andnud suure panuse keskraamatukogu ajaloo uurimisse.

Aili Höövelsoo pälvis tunnustuse mahuka ja põhjaliku Lääne-Virumaa Keskraamatukogu ajalugu peegeldava raamatu „100 aastat raamatukogu Rakveres“ koostamise eest. Raamat ilmus 2012. aasta oktoobris tähistamaks raamatukogu 100. juubelit. Selle koostamisele ja ettevalmistamisele on Aili pühendanud paar viimast aastat ohverdades lugematuid tunde oma vaba aega ja hulgaliselt energiat.

Kolleegina võib Ailit kirjeldada kui väga järjekindlat, täpset, kohusetruud, usaldusväärset, sõbralikku ja „jalad maa peal“ olevat inimest, kellega võib luurele minna küll.