Pakume nüüd pilveprindi teenust!

pilveprint

Lääne-Virumaa Keskraamatukogus saab nüüd kasutada pilveprindi teenust. See on esimene ja ainus pilveprindi teenust pakkuv koht kogu Lääne-Virumaal.

Teenusest
Pilveprindi teenus võimaldab printida töid üle veebi oma arvutist või otse mälupulgalt, raamatukogu arvuteid kasutamata.


Pilveprindi kasutamiseks on vaja kõigepealt luua prindikonto aadressil www.pilveprint.ee ja siduda see ID-kaardi, Tartu või Tallinna sõidukaardiga.

Tasumine
Enne töö printerisse saatmist on vajalik, et prindikontol oleks piisavalt raha. Oma prindikontole saab raha laadida Pilveprindi veebilehelt või kasutades selleks mobiiltelefoni m-makset. Täpsemad juhised ja hinnad leiab samuti Pilveprindi veebilehelt.

Printimine
Oluline on teada, et võimalik on printida ainult PDF-faile. See tagab, et printimistöö on just sellise väljanägemisega nagu see oli arvutis, milles dokument loodi.
Printimiseks tuleb printimistöö oma kontole üles laadida. Seejärel on võimalik ära määrata dokumendi seaded (mustvalge või värviline, a4 või a3 formaat jne) ning lõpetuseks valida prindipunktiks Lääne-Virumaa keskraamatukogu. Töö kättesaamiseks tuleb minna raamatukogu teisele korrusele, sisestada printerisse oma ID-kaart (või sõidukaart) ja töö prinditakse välja. Prinditööle tuleb järele minna 48 tunni jooksul, seejärel kustub see seadmest ning töö eest makstud raha kantakse su prindikontole tagasi.

Inimestel, kes end arvutimaailmas nõnda koduselt ei tunne, ei maksa siiski muretseda. Printimis-, paljundus- ja skaneerimisteenust saab raamatukogust ikka ka endisel moel, raamatukogutöötaja vahendusel. Tasumine toimub sellisel juhul Lääne-Virumaa keskraamatukogu hinnakirja alusel. Pilveprindi kasutamise üheks eeliseks on aga kahtlemata tema soodsam hind.

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik

Kirjanduslikud paigad Lääne-Virumaal