Vapist välja! Triin Kuusler alias Trints maailma esimene äraarvamiskunstinäitus

k vapist väljaKellele meist ei meeldiks mängida! Mulle näiteks meeldib mängida sõnadega ning neid mängulisi sõnu ka joonistada. Küllap on meist igaüks külastanud mõnd Eestimaa paika, mille nimi paratamatult meelde jääb või muige näole toob. Kes ei teaks Munalaskmet, Litsmetsat või Pariisi? Kes poleks külastanud Kuressaaret, Viljandit või Karksi-Nuiat? Kui palju vahvaid lugusid saaks nende nimede saamisloost välja mõelda ja jutustada! Mina jutustan neid lugusid oma joonistatud vappidega. Käesoleval näitusel näete valikut KUMA ristsõnaajakirjas “Mixi” ilmunud sarjast "teistmoodi heraldika".
Algselt aasta jagu ilmuma pidanud pildiseeria on kasvanud 70st vapist koosnevaks koguks, millest parimaid palasid ka nüüd näituse külastajatega jagan.
Sõnamänguliste piltidega olen seotud olnud juba 10 aastat, just nii kaua on need erinevates KUMA ristsõnaajakirjades ilmunud. Tõuke selleks andis elukaaslane, sõnamängude meister ja ristsõnakoostaja Jaanus Laidna, kes pidevalt nii palju häid pildiideid välja pakkus, et minu kunstnikukäsi pidevalt sügeles ja töös oli. Sõnu, millega mängida, tuleb aga aina juurde, eesti keel pakub selleks ju nii palju võimalusi!

Näitus on vaatamiseks ja nuputamiseks üleval 28. maini laste- ja noorteosakonnas 3. korrusel. 

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik

Kirjanduslik jalutuskäik Rakveres

Kirjanduslikud paigad Lääne-Virumaal