13. detsembril paneme raamatukogude aastale punkti

RMTKA logoRaamatukogude aasta on jõudnud lõpusirgele, et anda teatepulk edasi järgmisele teema-aastale ehk liikumisaastale. Lääne-Virumaa Keskraamatukogule tulevad appi teatepulka üle andma Rohuaia lasteaia lapsed.

Liikumisaastasse on kohane siseneda ikka liikudes, seetõttu võtame meiegi 13. detsembril algusega kell 10.00 ette väikese retke, mis stardib raamatukogust ja finišeerib spordikeskuses. Teekonnale jäävad ka mõned peatuspunktid, kus tuleb lahendada ülesandeid, mis seotud kas raamatute või hoopiski spordiga. Väikeseks nuputamiseks tuleb valmis olla ka teatepulka vastuvõtvatel spordikeskuse esindajatel.

Raamatukogude aasta lõppemist tähistatakse teisteski maakonna raamatukogudes. Näiteks Laekvere raamatukogus on kavas kirjanduslik liikumismäng Laekvere Kooli õpilastele ja õpetajatele, Rakke raamatukogus korraldatakse kirjanduslikke (liikumis)mänge Rakke kooli õpilastele.

Raamatukogude aasta lõpp ja liikumisaasta algus ei tähenda aga sugugi, et tuleks vaid spordile pühenduda ja raamatute lugemine ning raamatukogus käimine lõpetad. Ütleb ju vanasõnagi, et terves kehas terve vaim!

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik

Kirjanduslikud paigad Lääne-Virumaal