Avati riiklik e-raamatute laenutuskeskkond

E-väljaannete laenutusteenus on üks osa üleriigilisest Minu Raamatukogu (MIRKO) platvormteenusest, kus 2022. aasta septembris avati raamatuid pakiautomaati või kulleriga koju tellimise võimalus. 

Tegemist on üleriigilise ja ühtsetel alustel toimiva riikliku e-väljaannete laenutamise keskkonnaga, mis on tasuta kasutamiseks kõigile Eesti isikukoodi omanikele.

E- väljaannete laenutus võimaldab laenutada e-raamatuid, perioodikat ja audioraamatuid veebikeskkonnas ja äpis. E- väljaannete laenutuse äpis MIRKO saab lugeda või kuulata teoseid ilma võrguühenduseta.

Teose laenutamiseks on vaja olla võrguühenduses. Kui laenutus teha äpis, saab teost peale selle allalaadimist oma seadmesse lugeda või kuulata ilma internetis olemiseta. Aktiivses laenutuses saab korraga olla kuni 5 väljaannet. Ühte laenutatud väljaannet saab lugeda/kuulata 21 päeva. Kui laenutusperiood on läbi saanud, kustub teos automaatselt seadmes ära. Kui aeg saab läbi ja soov on veel lugeda sama teost, siis tuleb 24 tundi oodata.

Rahvusraamatukogu ostab raamatute väljaandjatelt e-raamatute litsentsid. Kui mõne raamatu litsentside arv saab otsa, siis saab laenutada seda pärast uute litsentside hankimist. E-laenutusse võetakse vastu e-väljaandeid, mis on Eestis väljaantud ja millele on kirjastaja taotlenud standardnumbri. Raha litsentside ostuks eraldab Kultuuriministeerium.

www.mirko.ee 

Raamatukogu tuleb koju!

Koduteenindus

Individuaalne arvutikoolitus

Koolitus

Raamatukoguhoidja loeb

Lugemispäevik

Kirjanduslikud paigad Lääne-Virumaal